Obstawianie boksu

obstawianie boksu - probukmacher
W świecie bukmacherki dużą popularnością cieszy się obstawianie nie tylko sportów drużynowych, ale też indywidualnych – w tym sportów walki. Jeśli chodzi o sporty walki i ich obstawianie, boks jest szczególnie lubiany przez polskich graczy. W tym tekście skupimy się na przedstawieniu najważniejszych informacji na temat tego, jak wygląda boks, obstawianie i oferta bukmacherów. Sprawdź, […]

W świecie bukmacherki dużą popularnością cieszy się obstawianie nie tylko sportów drużynowych, ale też indywidualnych – w tym sportów walki. Jeśli chodzi o sporty walki i ich obstawianie, boks jest szczególnie lubiany przez polskich graczy. W tym tekście skupimy się na przedstawieniu najważniejszych informacji na temat tego, jak wygląda boks, obstawianie i oferta bukmacherów. Sprawdź, jak postawić zakład na boks, skorzystaj z oferty najlepszych bukmacherów na rynku oraz postaw na szczególnie atrakcyjne promocje dla typerów!

Najlepsze bonusy od bukmacherów na boks – TOP 5

Swoją przygodę z obstawianiem boksu warto rozpocząć od sprawdzenia, którzy bukmacherzy zapewniają najbardziej atrakcyjne promocje na tę dyscyplinę sportu. W celu przedstawienia Wam najlepszych bonusów na boks, przeanalizowaliśmy ofertę wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Dzięki temu udało nam się stworzyć poniższe zestawienie TOP 5, które przedstawiamy w formie tabeli.

 1. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 4. Cashback 600 PLN + freebet 20 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać walki w boksie – poradnik nowicjusza

poradnik nowicjusza - jak obstawiac

Zanim zdecydujemy się na obstawianie pojedynków rozgrywanych na zasadach boksu, dobrze będzie zapoznać się z tym, jakie zasady rządzą tą dyscypliną sportu. Następnie gracze powinni przeanalizować formę obydwóch pięściarzy. Warto tutaj szczególnie zwrócić uwagę na to, że rekord z wieloma wygranymi wcale nie oznacza, że pięściarz zawalczy bardzo dobrze. W boksie nierzadko zdarza się bowiem, że rekordy są “sztucznie” podbijane wygranymi z rywalami niskiej rangi. Co do samego obstawiania u bukmacherów, wystarczy podążać za tymi krokami:

 1. Zaloguj się na konto.
 2. Dokonaj wpłaty.
 3. Wybierz kategorię i rynek.
 4. Podaj stawkę i zatwierdź utworzenie kuponu.

Typy na boks

typy na boks

W boksie można spodziewać się różnego rodzaju rynków, których ilość jest najczęściej uzależniona od tego, jak popularne jest dane zestawienie. W przypadku najbardziej popularnych walk należy spodziewać się największej ilości zdarzeń do wyboru. W przypadku meczy bokserskich napotkamy trzy główne typy bukmacherskie. Przedstawiamy, czego możecie się spodziewać, stawiając na boks:

 • Zakład na zwycięzce
 • Over/under
 • Zakłady specjalne

Zakład na zwycięzcę

Są to najbardziej popularne typy bukmacherskie, które spotkacie w przypadku wszystkich walk bokserskich. Gracz może obstawić zwycięzcę danego pojedynku w bardzo łatwy sposób, klikając kurs obok nazwiska danego pięściarza. W przypadku bardziej popularnych pojedynków można spodziewać się nieco bardziej urozmaiconej oferty zakładów na zwycięzcę. Typerzy mogą bowiem obstawiać rodzaj zwycięstwa (nokaut, techniczny nokaut, wygrana na punkty), obstawiać remis lub rundę, w której dojdzie do zakończenia pojedynku.

Over/under

W przypadku boksu Over/under ma głównie związek z tym, ile rund odbędzie się w ramach konkretnego pojedynku. Przed zdecydowaniem się na obstawienie jednego ze zdarzeń na tym rynku, zalecamy sprawdzić, na ile rund zakontraktowana została walka. W przypadku profesjonalnych walk należy spodziewać się najczęściej 10 i 12 rund. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy walki bokserskie mają przykładowo 8 rund. Ma to istotne znaczenie dla samych zawodników, którzy w inny sposób rozkładają swoje siły w zależności od tego, jak długo ma docelowo trwać walka.

Zakłady specjalne

W przypadku zakładów specjalnych możemy spodziewać się wszystkich innych zakładów, które można uznać za nietypowe. Obejmuje to między innymi wybranie sposobu wygrania walki przez zawodnika czy typowanie rundy, w której padnie nokaut. Można też dodatkowo czasami obstawić czy i ile razy konkretny zawodnik będzie liczony w trakcie pojedynku. Możliwości jest całkiem sporo, a najwięcej zakładów specjalnych należy spodziewać się w przypadku popularnych starć.

Kursy

kursy bukmacherskie

W momencie, gdy zdecydujemy się obstawiać boks, dobrze będzie sprawdzić kursy u najlepszych bukmacherów z ofertą na tę dyscyplinę sportu. Trzeba bowiem wiedzieć, że każdy buk na polskim rynku z ofertą zakładów na boks udostępnia nieco inne kursy. Z tego względu w poniższej tabeli znajdziecie porównanie marży na boks u 5 najlepszych legalnych polskich bukmacherów.

BukmacherOrganizacja WBOOrganizacja WBAOrganizacja WBCOrganizacja IBF
STS93,55%95,85%94,15%94%
LVBet93,70%93,20%94%94,15%
Betfan93,75%94%93,8%94%
PZBuk94%93,55%93,15%93,20%
Fortuna95%94,90%94,15%94,35%

Boks na żywo

zywo-live

Oprócz zakładów przedmeczowych, polscy bukmacherzy umożliwiają także obstawianie meczy bokserskich na żywo. Obejmuje to głównie najbardziej popularne rodzaje rynków, czyli zakład na zwycięzce oraz Over/Under. Najwięcej transmisji walk bokserskich na żywo możemy spodziewać się u takich bukmacherów, jak Fortuna, STS czy Superbet. Bukmacherzy udostępniają dodatkowo statystyki, które ułatwiają obstawianie w trakcie walki.

Najbardziej prestiżowe organizacje bokserskie

organizacje bokserskie

W świecie boksu istnieje łącznie 5 najważniejszych organizacji bokserskich, które różnią się przede wszystkim ze względu na swój prestiż. Im bardziej prestiżowe rozgrywki, tym więcej walk i rynków możemy spodziewać się u bukmacherów. Aby ułatwić Wam zrozumienie tego, które rozgrywki są najbardziej prestiżowe w boksie, poniższa lista organizacji bokserskich została ułożona od najbardziej prestiżowej do najmniej prestiżowej organizacji:

 • WBC
 • WBA
 • IBF
 • WBO
 • IBO

Jak wybrać właściwego bukmachera?

Dobór odpowiedniego bukmachera nie jest tak łatwy, jakby mogło się początkowo wydawać. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę kilka różnych czynników, jak oferta bonusowa, oferta zakładów, kursy czy oferta na żywo. Aby ułatwić Wam wybór polskich bukmacherów z najlepszą ofertą na boks, zebraliśmy trzech najbardziej interesujących usługodawców w poniższej tabeli.

 1. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać mecze w Betfan?

obstawianie bukmacherskie w BETFAN

Betfan zapewnia swoim graczom rozbudowaną ofertę na boks, która obejmuje sporo rynków do wyboru. Znajduje to zastosowanie przede wszystkim w przypadku najbardziej popularnych starć. Do tego dochodzą wysokie kursy oraz atrakcyjna oferta na żywo. Sprawdź, jak obstawiać w Betfan:

 1. Zarejestruj się z kodem PROBUKMACHER.
 2. Dokonaj wpłaty i wybierz kategorię po lewej.
 3. Wybierz zdarzenie.
 4. Podaj stawkę i zatwierdź kupon po prawej.

Jak obstawiać mecze w PZBuk?

obstawianie bukmacherskie w PZBuk

PZBuk jest nieco mniej popularnym bukmacherem na polskim rynku, ale z pewnością warto zainteresować się jego ofertą w przypadku boksu. Zazwyczaj nie mamy tutaj co prawda zbyt wielu rynków do wyboru, ale możemy spodziewać się wysokich kursów, co jest istotnym plusem. Dodatkowo możemy także liczyć na dodatkowe bonusy i ofertę na żywo w przypadku popularnych starć. Oto jak obstawiać w PZBuk:

 1. Załóż konto z kodem PROBUKMACHER.
 2. Złóż depozyt i wybierz kategorię po lewej.
 3. Wybierz zdarzenie.
 4. Podaj stawkę i zatwierdź kupon po prawej.

Jak obstawiać mecze w STS?

obstawianie bukmacherskie w sts

STS cieszy się dużą popularnością wśród typerów, którzy regularnie obstawiają walki bokserskie. Gracze mogą liczyć tutaj na wysokie kursy, sporo rynków do wyboru, a także na interesującą ofertę zakładów na żywo. Przedstawiamy, jak obstawić kupon w STS:

 1. Utwórz konto z kodem PROBUKMACHER.
 2. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 3. Wybierz kategorię po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij konkretne zdarzenie.
 5. Wpisz stawkę i utwórz kupon po prawej.

Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie w Polsce w zdecydowanej większości umożliwiają graczom obstawianie boksu. Nie wszędzie możemy jednak spodziewać się atrakcyjnej oferty, dlatego szczególnie zachęcamy do sprawdzenia tego, co przygotowali Betfan, PZBuk, STS, Fortuna i Betclic. Bukmacherzy zapewniają dostęp do rozbudowanej oferty na walki bokserskie, wysokie kursy oraz atrakcyjne promocje z rozsądnymi warunkami obrotu.

FAQ

Typerzy bukmacherscy mogą obstawiać przede wszystkim takie rozdaje zakładów, jak zwycięzca pojedynku, Over/Under rund i zakłady specjalne.

Polecamy skorzystać z tego, co przygotowali Fortuna, Betclic, PZBuk, Betfan i STS.

Ze względu na wysokie kursy, obstawianie boksu może być szczególnie atrakcyjne w PZBuk, STS i Betfan.

Dodaj komentarz

0