Obstawianie na żużel

Dowiedz się wszystkiego o zakładach na żużel
Oferta legalnych polskich bukmacherów uwzględnia przeróżne dyscypliny sportowe, którymi warto się zainteresować. Jeśli jesteście fanami stawiania kuponów na żużel, na naszym rynku znajdziecie co najmniej kilku usługodawców, którzy umożliwiają obstawianie żużel. Poniżej znajdziecie wszystkie najbardziej istotne informacje na temat tego, jak wygląda żużel obstawianie. Sprawdź najlepszych bukmacherów na rynku z ofertą na żużel, a także […]

Oferta legalnych polskich bukmacherów uwzględnia przeróżne dyscypliny sportowe, którymi warto się zainteresować. Jeśli jesteście fanami stawiania kuponów na żużel, na naszym rynku znajdziecie co najmniej kilku usługodawców, którzy umożliwiają obstawianie żużel. Poniżej znajdziecie wszystkie najbardziej istotne informacje na temat tego, jak wygląda żużel obstawianie. Sprawdź najlepszych bukmacherów na rynku z ofertą na żużel, a także zapoznaj się z tym, w jaki sposób warto obstawiać tego typu zdarzenia u legalnych polskich bukmacherów.

Najlepsze bonusy od bukmacherów na żużel – TOP 5

W świecie legalnych buków spotkać można naprawdę wiele zróżnicowanych promocji. Nie wszystkie jednak są tak atrakcyjne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Z tego względu poniżej znajdziecie TOP 5 najlepszych bonusów od polskich usługodawców. Wybierz najlepszą promocję dla siebie!

 1. 2000 PLN bonusu powitalnego w pakiecie LVBet
  Ważne do 31 stycznia, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 4. Cashback 600 PLN + freebet 20 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Pakiet trzech bonusów forBET do 3000 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać żużel – poradnik nowicjusza

poradnik nowicjusza - jak obstawiac

Zanim zdecydujecie się na obstawianie konkretnych zdarzeń w żużlu, konieczne będzie zapoznanie się dogłębnie z zasadami, na jakich opiera się ta dyscyplina. Przed postawieniem każdego zakładu dobrze będzie zadbać o to, aby dowiedzieć się wystarczająco wiele na temat występujących zawodników. Ich forma, kontuzje, rodzaj toru, pola startowe, warunki pogodowe oraz waga rozgrywek będą miały kluczowe znaczenie w tym, jak dobrze będą sobie radzić na danych zawodach.

Typy na Żużel

typy na zuzel

Podejmując się stawiania kuponów na zdarzenia rozgrywane w ramach żużlu, warto zapoznać się z głównymi rodzajami typów, które znajdziemy w ofercie bukmacherów. Na ten moment znaleźć można sporo przeróżnych możliwości, których jest tym więcej, im bardziej prestiżowe rozgrywki są udostępniane w ofercie bukmacherów. Przed postawieniem swojego pierwszego kuponu na żużel dobrze będzie dowiedzieć się więcej o głównych rodzajach zakładów, a są nimi:

 • Zakład na zwycięzce
 • Over/under
 • Zakłady specjalne

Zakład na zwycięzcę

W trakcie wyścigów żużlowych spotkać można się przede wszystkim z zakładem na konkretnego zwycięzce. Obstawianie bukmacherskie obejmuje nie tylko zwycięską drużynę, ale też pojedynczych zawodników w poszczególnych wyścigach. Jak łatwo można się domyślić, gospodarze mają zazwyczaj niższe kursy ze względu na przewagę, jaką niesie za sobą rozgrywanie meczy na własnym stadionie.

Over/under

Dotyczy to głównie punktów, które są zdobywane przez zawodników dla swoich drużyn. Typerzy mają możliwość obstawiania zarówno punktów uzbieranych przez całą drużynę, jak i przez pojedynczych zawodników. Gracz obstawia, czy konkretna drużyna lub konkretny zawodnik zdobędą liczbę punktów poniżej lub powyżej określonej wartości.

Zakłady specjalne

Wśród zakładów specjalnych na żużel znaleźć możemy przede wszystkim możliwość obstawiania zwycięzcy całego turnieju lub najlepszego zawodnika. Dodatkowo gracze mogą obstawiać w żużlu takie rodzaje zakładów, jak pojedynek H2H czy Handicap, która drużyna wyląduje w półfinale, itp. Najwięcej zakładów specjalnych można spotkać w momencie, gdy bukmacher udostępnia ofertę na najbardziej popularne turnieje w żużlu.

Kursy

kursy bukmacherskie

Nie wszyscy bukmacherzy udostępniają tak samo opłacalne kursy, dlatego warto zapoznać się z tymi, usługodawcami, którzy są pod tym względem szczególnie opłacalni. Trzeba przy tym wiedzieć, że kursy są uzależnione od tego, z jakimi konkretnie rozgrywkami mamy do czynienia. Dlatego nawet w ofercie pojedynczego bukmachera możemy spodziewać się innej marży w zależności od obstawianego turnieju. Poniżej prezentujemy najlepszych buków pod względem marży na żużel.

BukmacherEkstraligaGrand PrixBauhaus-Ligan
LV Bet94,90%93,80%93,70%
forBet94,55%94,45%95,10%
Betfan93,95%93,80%93,85%

Żużel na żywo

zywo (live)

Oprócz zakładów przedmeczowych, legalni polscy bukmacherzy umożliwiają swoim graczom również obstawianie zakładów na żywo. Im bardziej popularne zdarzenie, tym więcej rynków będzie do dyspozycji gracze. Typerzy mogą obstawiać na żywo głównie takie rodzaje zakładów, jak 1×2, handicap czy over/under. Ofertę na żywo znajdziecie przede wszystkim u takich buków, jak Fortuna i STS.

Najlepsze ligi żużlowe

najlepsze ligi żużlowe

Przed postawieniem swojego pierwszego kuponu na mecz żużlowy, dobrze będzie dowiedzieć się, które rozgrywki są najbardziej istotne w tym sporcie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z najbardziej prestiżowymi turniejami w żużlu, przedstawiamy je poniżej:

 • eWinner 1. Liga
 • Ekstraliga
 • Bauhaus-Ligan
 • Metal Speedway League
 • SGB Premiership

Rodzaje zakładów na wirtualny żużel

rodzaje rynkow

Typerzy mają możliwość zawierania zakładów nie tylko na prawdziwe wyścigi żużlowe. Dodatkową opcją w ofercie wielu bukmacherów stanowi bowiem także wirtualny żużel. Jeśli lubicie to, co do zaoferowania mają wirtualne sporty, dobrze będzie sprawdzić najczęściej udostępniane rodzaje zakładów dla graczy. Są nimi:

 • Miejsce w biegu
 • Zwycięzca biegu
 • Pozycja punktowana
 • Parzyste/nieparzyste
 • Mniej/więcej

Jak wybrać właściwego bukmachera?

O ile dogłębne poznanie zasad rządzących żużlem odgrywa istotną rolę w obstawianiu tego sportu, równie ważne będzie dobranie bukmachera z atrakcyjną ofertą. Obejmuje to nie tylko zakłady przedmeczowe, ale też takie elementy, jak oferta bonusowa czy zakłady na żywo. Poniższa tabela zawiera najbardziej atrakcyjnych bukmacherów z ofertą na żużel.

 1. 2000 PLN bonusu powitalnego w pakiecie LVBet
  Ważne do 31 stycznia, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback 600 PLN + freebet 20 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. Pakiet trzech bonusów forBET do 3000 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać mecze w forBet

Obstawianie bukmacherskie w ForBet

Decydując się na zawieranie zakładów u bukmachera forBet, gracz otrzymuje dostęp do rozbudowanej oferty, która obejmuje najważniejsze rozgrywki odbywające się w ramach żużlu. Przedstawiamy, jak wygląda obstawianie meczy w forBet:

 1. Zaloguj się lub przejdź przez rejestrację z kodem PROBUKMACHER.
 2. Dokonaj wpłaty.
 3. Wybierz kategorię po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij wybrany mecz.
 5. Naciśnij kurs pod wybranym rynkiem.
 6. Wpisz kwotę stawki po prawej stronie ekranu i zatwierdź kupon.

Jak obstawiać mecze w Fortunie

obstawianie w fortunie

Fortuna zapewnia dostęp do rozbudowanej oferty nie tylko na żużel, ale też wiele innych kategorii. Znajdziemy tutaj wysokie kursy, wiele meczów oraz atrakcyjne promocje. Sprawdź, jak obstawiać w Fortunie:

 1. Zakończ rejestrację z kodem PROBUKMACHER.
 2. Dokonaj określonej wpłaty.
 3. Wybierz dogodną kategorię po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij wybrany mecz.
 5. Naciśnij kurs pod wybranym rynkiem.
 6. Wpisz kwotę stawki po prawej stronie ekranu i zatwierdź kupon.

Jak obstawiać mecze w LV Bet

obstawianie bukmacherskie w LVBet

Jako fan żużlu niewątpliwie warto zainteresować się tym, jakie typy bukmacherskie do zaoferowania ma LV Bet. Znajdziemy tutaj nie tylko atrakcyjne kursy na najważniejsze rozgrywki, ale też rozbudowaną ofertę zakładów przedmeczowych. Przedstawiamy, jak zawrzeć zakład w LV Bet:

 1. Załóż konto z kodem PROBUKMACHER albo zaloguj się.
 2. Złóż depozyt.
 3. Wybierz odpowiednią kategorię (turniej) po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij interesujące Cię spotkanie.
 5. Wybierz określony rynek.
 6. Wpisz stawkę na kuponie po prawej stronie ekranu.
 7. Zatwierdź postawienie kuponu.

Wnioski

Oferta na żużel u czołowych polskich bukmacherów ciągle się rozwija, dlatego gracze mają do dyspozycji coraz więcej zdarzeń do obstawiania. Obejmuje to nie tylko zakłady przedmeczowe, ale też ofertę na żywo. Jeśli jesteście fanami stawiania kuponów na zdarzenia w żużlu, dobrze będzie zwrócić uwagę przede wszystkim na ofertę Fortuny, forBet i LV Bet. Z kolei najbardziej atrakcyjną ofertę promocyjną dla fanów żużlu przygotowali tacy bukmacherzy, jak forBet, LV Bet, Fortuna, PZBuk i Betfan.

FAQ

Gracze mogą obstawiać przede wszystkim takie rodzaje zdarzeń, jak zwycięzca biegu, zwycięzca meczu, handicap, over/under.

Najbardziej atrakcyjną ofertę dla miłośników obstawiania żużlu przygotowali tacy usługodawcy, jak Fortuna, LV Bet i forBet.

W zależności od wybranych rozgrywek do obstawiania, ze względu na najwyższe kursy warto obstawiać w LV Bet, forBet, PZBuk, Fortunie i Betfan.

Dodaj komentarz

0