Obstawianie tenisa

Obstawianie tenisa -Probukmacher

W ofercie polskich bukmacherów znajdziemy wiele różnych dyscyplin sportowych, którym warto się przyjrzeć. Jedną z nich jest niewątpliwie tenis, czyli jeden z najczęściej obstawianych sportów przez polskich typerów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z przydatnymi radami o obstawianiu tenisa, tutaj znajdziecie najlepsze wskazówki związane z tym tematem. Sprawdź, jak obstawiać tenis, jakie rodzaje rynków zapewniają bukmacherzy oraz którzy usługodawcy zapewniają najlepszą ofertę na tę dyscyplinę sportu!

Najlepsze bonusy od bukmacherów na tenis – TOP 5

Najlepsze bonusy od bukmacherów na tenis

Zanim zaczniemy zabawę z obstawianiem meczów w tenisie, dobrze będzie przyjrzeć się najlepszym bonusom bukmacherskim na tę dyscyplinę. Dzięki nim gracz może dać sobie szansę na wygranie większej kwoty pieniędzy, choć trzeba przy tym pamiętać, że nawet najlepszy bonus nie gwarantuje wygranej. Poniższa tabela zawiera 5 najlepszych bonusów bukmacherskich na tenis.

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 4. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Pakiet powitalny Superbet do 3754 PLN na start!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać tenis?

Jeśli chodzi o tenis, obstawianie odbywa się w standardowy sposób. Gracz otrzyma możliwość obstawiania tenisa dopiero w momencie, gdy zdecyduje się na ukończenie rejestracji u konkretnego usługodawcy. Najpierw warto jednak zapoznać się z ofertą promocyjną oraz ofertą na zakłady buka, gdyż można to robić bez zakładania konta. W ten sposób gracz będzie mógł dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, czy rejestracja w serwisie danego buka będzie dla niego opłacalna. Jeśli natomiast chodzi o sam proces obstawianie tenisa, jest to bardzo proste. Zatem jak obstawiać tenisa? Wystarczy się zalogować, wybrać turniej i zdarzenie, a następnie podać stawkę i zatwierdzić kupon.

Jakie są rodzaje rynków w tenisie?

Jakie są rodzaje rynków w tenisie

Oferta bukmacherów specjalizujących się w obstawianiu tenisa będzie składać się nie tylko z podstawowych rynków. Gracze mają niejednokrotnie do dyspozycji nawet kilkaset różnych zdarzeń do wyboru, co znajduje zastosowanie w przypadku najbardziej popularnych meczów tenisa. Z tego względu w ofercie nie brakuje różnych rodzajów zakładów, którymi warto się zainteresować. Poniżej przedstawiamy główne rodzaje rynków w tenisie.

Zwycięzca meczu

Obstawianie zwycięzcy meczu to zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj zakładu bukmacherskiego przez graczy. Wystarczy wybrać jednego lub drugiego tenisistę, co tylko pozornie jest proste. W tenisie na wynik wpływa wiele czynników, dlatego zawsze zalecamy najpierw przeanalizować formę zawodników, a dopiero w następnej kolejności zawierać kupony na jednego z nich. Gdy obstawiamy tenis, niższy kurs nie zawsze będzie bowiem z miejsca oznaczał, że zawodnik wygra spotkanie.

Handicap

Celem handicapu jest ustalenie określonej przewagi jednego zawodnika nad drugim. Za ich pomocą można zwiększyć kurs na wygraną wyraźnego faworyta. Zakłady na handicap obejmują nie tylko cały mecz, ale też gem czy set. Jest to nieco trudniejszy rodzaj zakładów do obstawiania, dlatego zalecamy go bardziej zaawansowanym typerom.

Under/over

Ten rodzaj zakładów pozwala graczom obstawianie ilości gemów, które zostaną rozegrane w trakcie pojedynczego meczu. Gracz może przykładowo obstawić poniżej 11.5 gemów lub powyżej 11.5 gemów. Im więcej gemów obstawimy, tym większego kursu możemy się spodziewać. Oczywiście przekłada się to również na mniejszą szansę zwycięstwa, dlatego trzeba dobrze się zastanowić przed zawarciem zakładu.

Dokładny wynik

W przypadku dokładnego wyniku gracze otrzymują możliwość obstawienia wyniku całego meczu. Jest to przeważnie bardzo trudne do trafienia, dlatego kursy na większość wyników będą stosunkowo wysokie. Nie zawsze jednak tak jest, gdyż przykładowo w meczu z wyraźnym faworytem dokładny wynik 2-0 w setach może mieć nawet kurs mniejszy niż 2.0. Typerzy mogą również obstawiać dokładny wynik pojedynczego seta lub nawet gema, co jest jeszcze bardziej skomplikowane do wykonania.

Obstawianie specjalne

Zakłady specjalne można potraktować jako swego rodzaju odskocznię od standardowego typowania. W ramach tego typu zakładów typerzy mogą bowiem pozwolić sobie między innymi na typowanie parzystej lub nieparzystej liczby gemów. Do tego dochodzą takie rynki, jak ilość błędów serwisowych, dojście do tie-breaka czy ilość asów w meczu.

Obstawianie tenisa na żywo

Jeśli znudziło Wam się obstawianie zakładów przedmeczowych, możecie również postawić na obstawianie tenisa live. Bukmacherzy umożliwiają typowanie zakładów na konkretne spotkanie w czasie rzeczywistym. Szczególnie przydatna w tym przypadku okazuje się opcja oglądania transmisji na żywo. Dzięki temu gracz może typować wynik pojedynczego seta czy gemu podczas oglądania meczu.

Zakłady długoterminowe

Warto również zainteresować się zakładami długoterminowymi, które głównie obejmują typowanie zwycięzców nadchodzących turniejów. W ofercie wielu bukmacherów będziemy mogli wybierać zwycięzców uznanych turniejów i nie tylko. Zakłady długoterminowe są udostępniane, jak wynika z samej nazwy, na długo przed rozpoczęciem konkretnego turnieju.

Obstawianie tenisa ziemnego – od ekspertów

Obstawianie tenisa ziemnego od ekspertów

Obstawianie tenisa nie należy do najprostszych zadań. Z tego względu warto zainteresować się naszymi poradami, które zwiększą szanse na zwycięstwo. Dzięki nim będziecie mogli skutecznie przeanalizować formę poszczególnych zawodników i wytypować najlepszy możliwy zakład. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie możemy sobie w ten sposób zagwarantować zwycięstwa, gdyż nawet największe “pewniaczki” mogą okazać się nietrafione. Poniżej znajdziecie najważniejsze elementy, które warto przeanalizować przed zawarciem zakładu.

Ranga zawodów

Najpierw powinniśmy wziąć pod uwagę to, z jaką rangą zawodów mamy do czynienia. Im bardziej renomowany turniej, tym bardziej skupieni będą najlepsi zawodnicy. Działa to podobnie w drugą stronę, czyli możemy spodziewać się niespodzianek głównie na niszowych turniejach lub w spotkaniach towarzyskich. Tenisiści skupiają się najbardziej podczas takich turniejów, jak ATP, WTA Finals, ATP Tours Masters 1000 i WTA 1000.

Rozkład sił

Ma to o tyle istotne znaczenie, że zmęczony zawodnik nie będzie w stanie pokazać swojego potencjału w pełni. Można to zauważyć przede wszystkim u niżej notowanych tenisistów, którzy grają najlepiej w kwalifikacjach do turniejów. Gdy już dostaną się do turnieju, ich poziom zmęczenia wzrasta, co przekłada się w bezpośredni sposób na poziom gry. W przypadku najlepszych graczy sytuacja wygląda zazwyczaj tak, że oszczędzają oni swoje siły w pierwszych spotkaniach turnieju.

Faza sezonu

Zdaniem ekspertów zdecydowanie najbardziej można się “przejechać” na obstawianiu meczów pod koniec i na początku sezonu. Początek sezonu to ryzykowny okres, w trakcie którego zawodnicy prezentują niższą formę i trudno skutecznie określić, co są w stanie zaprezentować. Z kolei pod koniec sezonu wielu zawodników myślami jest już na wakacjach, co czasami odbija się negatywnie na ich formie.

Kontuzje

Jak wiadomo, urazy w negatywny sposób wpływają na to, jak konkretny zawodnik może się zaprezentować w trakcie meczu. Dlatego przed zawarciem kuponu powinniśmy zawsze się upewnić, czy wybrany przez nas gracz nie doznał kontuzji. Do tego powinniśmy uważać przy obstawianiu zawodników, którzy wracają po kontuzji, gdyż ich forma jest wówczas zazwyczaj obniżona.

Miksty oraz deble

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o deblach i mikstach, które są ryzykowne do obstawiania. Wynika to głównie z faktu, że gracze nie zawsze prezentują ten sam poziom zaangażowania. Może to w negatywny sposób odbić się na wyniku spotkania. W przypadku tego rodzaju zawodów najlepiej zatem obstawiać tylko i wyłącznie specjalistów, gdyż reszta zawodników lubi traktować takie starcia jako trening. Miksty oraz deble to także dobre miejsce do szukania niespodzianek.

Najważniejsze turnieje tenisowe

Tenisiści rozgrywają w trakcie roku ogromną ilość meczów, z czego tylko część odbywa się w ramach “najważniejszych turniejów”. Zanim zaczniemy obstawiać mecze tenisa, dobrze będzie dowiedzieć się, które turnieje są najbardziej istotne dla tenisistów. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze turnieje tenisowe, podczas których tenisiści grają na sto procent.

Wielki Szlem

Jest to prawdopodobnie najbardziej prestiżowy turniej w świecie tenisa, na który składa się kilka osobnych rozgrywek. Są to:

 • US Open
 • Wimbledon
 • French Open
 • Australian Open

ATP Tour Masters 1000

Kolejnymi istotnymi zmaganiami dla tenisistów są spotkania rozgrywane w ramach ATP Tours Masters 1000. Składają się na nie następujące turnieje:

 • Miami Open
 • Monte Carlo Masters
 • Madrid Open
 • Internazionali d’Italia
 • Canadian Open
 • Indian Wells Masters
 • Cincinnati Masters
 • Shanghai Masters
 • Paris Masters

WTA 1000

Oczywiście nie można również zapomnieć o WTA 1000, które również są bardzo ważne dla tenisistów. W ramach tych rozgrywek odbywają się liczne turnieje, których listę zamieszczamy poniżej:

 • Internazionali d’Italia
 • Canadian Open
 • Western & Southern Open
 • Wuhan Open
 • China Open
 • Dubai Tennis Championships
 • Qatar Open
 • Indian Wells
 • Miami Open
 • Madrid Open

Pozostałe

Oprócz wyżej zamieszczonych rozgrywek, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwa osobne turnieje. Są nimi:

 • WTA Finals
 • ATP Finals

Jak wybrać właściwego bukmachera?

Odpowiednia analiza jest kluczowa, jeśli myślimy o skutecznym obstawianiu tenisa. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Duże znaczenie ma również dobór bukmachera. Powinniśmy wybierać przede wszystkim takich usługodawców, którzy zapewniają dostęp do dużej ilości zdarzeń i rynków. Istotne znaczenie mają również kursy, które powinny być odpowiednio wysokie. Aby ułatwić Wam wybór właściwego bukmachera, poniżej zamieściliśmy 3 usługodawców z najlepszą ofertą tenisa na rynku.

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać mecze w Betfan?

Jak obstawiać mecze w Betfan

Betfan zapewnia świetną ofertę dla wszystkich fanów tenisa, dlatego warto zainteresować się tym, co swoim użytkownikom zapewnia ten usługodawca. Do tego dochodzi atrakcyjna oferta promocyjna, którą możecie wykorzystać na obstawianie tenisa. Jeśli natomiast chodzi o proces obstawiania, zakłady bukmacherskie Betfan umożliwiają zawarcie kuponu w następujący sposób:

 1. Zaloguj się lub ukończ rejestrację z kodem PROBUKMACHER.
 2. Dokonaj wpłaty.
 3. Wybierz kategorię po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij wybrany mecz.
 5. Naciśnij kurs pod wybranym rynkiem.
 6. Wpisz kwotę stawki po prawej stronie ekranu i zatwierdź kupon.

Jak obstawiać mecze w Fuksiarzu?

Jak obstawiać mecze w Fuksiarz

Fuksiarz zapewnia fanom obstawiania tenisa 500 zł na start w formie zakładu bez ryzyka. Do tego dochodzi rozbudowana oferta meczy oraz wysokie kursy. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie Fuksiarz, obstawianie meczy tenisa jest bardzo proste. Poniżej zamieszczamy instrukcję krok po kroku, jak to robić:

 1. Zarejestruj się z kodem bonusowym PROBUKMACHER lub zaloguj się na istniejące konto.
 2. Dokonaj wpłaty.
 3. Wybierz kategorię tenis i rozgrywki po prawej stronie.
 4. Wybierz i naciśnij interesujące Cię spotkanie.
 5. Naciśnij kurs pod wybranym zdarzeniem.
 6. Wpisz stawkę po prawej stronie i zatwierdź utworzenie kuponu.

Jak obstawiać mecze w STS?

Jak obstawiać mecze w STS

STS to bukmacher znany niemal każdej osobie, która interesuje się obstawianiem przez Internet. W ofercie znajdziemy nie tylko najbardziej popularne turnieje, ale też mniej znane rozgrywki. Do tego dochodzi ciekawa oferta promocyjna dla graczy tenisowych. Oto jak zawrzeć kupon na mecz tenisa w STS:

 1. Załóż konto z kodem PROBUKMACHER lub zaloguj się.
 2. Złóż depozyt.
 3. Wybierz kategorię (turniej) po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij interesujący Cię mecz.
 5. Wybierz rynek.
 6. Wpisz stawkę na kuponie po prawej stronie ekranu.
 7. Zatwierdź postawienie kuponu.

Podsumowanie

Tenis to interesujący sposób na obstawianie zakładów bukmacherskich, który nie bez powodu cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Typerzy najchętniej obstawiają zwycięzcę meczu, handicapy, under/over, dokładny wynik, zakłady specjalne, zakłady na żywo oraz zakłady długoterminowe. Zdaniem ekspertów każdy gracz powinien przed zawarciem kuponu wziąć pod uwagę takie czynniki, jak ranga zawodów, rozkład sił, faza sezonu czy kontuzje. Bukmacherzy z najlepszymi zakładami i bonusami dla fanów tenisa to przede wszystkim Betfan, Fuksiarz i STS, ale warto też zainteresować się ofertą Betclica i Superbeta.

FAQ

Bukmacherzy z najlepszą ofertą do obstawiania tenisa to obecnie Fuksiarz, STS oraz Betfan.

Gracze mogą przede wszystkim obstawiać takie rodzaje zakładów, jak zwycięzca meczu, handicap, under/over, dokładny wynik, zakłady długoterminowe, obstawianie specjalne i obstawianie tenisa na żywo.

Jeśli przyjmiemy odpowiednią strategię i dokonamy dogłębnej analizy, tenis może okazać się bardzo dobrym sposobem na wygrywanie kuponów.

Dodaj komentarz

0