Czym jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka - co to jest?

Zakład bez ryzyka to popularna forma promocji, która ma za zadanie przyciągnąć do bukmachera nowych graczy. Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy przegląd najbardziej atrakcyjnych tego typu zakładów. Jednak zanim do tego przejdziemy, skupmy się na podstawowej definicji omawianego bonusu.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Zakłady bukmacherskie zostały wynalezione w krajach angloskaskich i spora część ich słownictwa została przejęta bezpośredniego z języka angielskiego. Tak też jest w wypadku zakładu bez ryzyka, który wymiennie można nazywać „cashbackiem„. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to po prostu „zwrot gotówki”.

Na czym to polega w kontekście zakładów bukmacherskich? Chodzi o możliwość obstawienia zakładu z opcją uzyskania częściowego lub całkowitego zwrotu gotówki w przypadku pierwszego przegranego kuponu. Dlatego też zdarza się, że gracze nazywają tę formę bonusu „zakładem darmowym„, „zakładem bezpiecznym” albo też „ubezpieczonym”. Jednak zanim podejmiecie decyzję o rejestracji u danego buka, znęceni promocjami (w tym cashbackiem), warto żebyście uważnie zapoznali się z regulaminem. Zakład bez ryzyka jest bowiem jak każda inna forma promocji, obwarowany konkretnymi przepisami.

Jak skorzystać z bonusu?

Żeby móc skorzystać z tego bonusu promocyjnego, należy przelać określoną kwotę na konto gracza, a następnie postawić na konkretny zakład sportowy.  Początek gry jest zatem dokładnie taki sam, jak w każdym innym przypadku obstawiania kuponów w zakładach bukmacherskich. Sytuacja się jednak zmienia, gdy dochodzi do momentu ich rozliczenia. Albo zostajecie zwycięzcą i na Wasze konto wpływa wygrana kwota, albo nie pozostajecie stratni i dostajecie zwrot.

Dany bukmacher określa ile procent Wam odda. Zawsze jednak otrzymacie nieco mniej niż zainwestowaliście, ponieważ buk musi odliczyć podatek od stawki zakładu, który wynosi 12 % i niezależnie od  jego wysokości, jest zobowiązany odprowadzić go do urzędu skarbowego.

Jak skorzystac z bonusu zakład bez ryzyka?

Użytkownicy, którzy szukają ofert promocyjnych u buków często zastanawiają się, który pakiet powitalny jest najlepszy. Cashback, bonus bez depozytu (freebet) oraz bonus od depozytu to absolutne standardy w zakładach. Różnice dotyczą warunków obrotu nimi i wysokości samych stawek. Kiedy je zestawimy ze sobą, zauważymy, że freebet bardziej kusi. Jednak cashback ma pewną przewagę nad freebetem – jest przyznawany na dużo wyższe kwoty (w Betclicu do 550 złotych), a darmowy zakład to w najczęstszym wypadku kwota w przedziale 10-30 złotych.

Kiedy zaś zestawimy ze sobą cashback i bonus od depozytu, to zauważymy, że te dysproporcje powoli zanikają. W obu wypadkach potrzebna jest wpłata własnych środków na konto. Jakie są zatem różnice? Bonus od depozytu ma zazwyczaj dłuższy termin ważności, a w wypadku cashbacku należy się pospieszyć, aby zrealizować warunki obrotowe.

Z drugiej strony, bonus od depozytu jest dużo bardziej ograniczony różnego typu wymogami, a cashback z kolei jest od nich w większym stopniu wolny. Posiadając takie informacje możemy zdecydowanie lepiej trafić na ofertę, która nam odpowiada.

Jak i gdzie można otrzymać zakład bez ryzyka?

Różni bukmacherzy oferują inne typy zakładów bez ryzyka. Czasami przyznane bonusy w ramach pakietu powitalnego są oferowane chronologicznie. Zazwyczaj otwierającą nagrodą jest zdublowanie pierwszej wpłaty na saldo depozytowe (tzw. bonus od depozytu).

Drugi bonus to najczęściej właśnie cashback. Ale nie jest to reguła (np. w Betfan pierwszy bonus to freebet). Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na możliwość odebrania zakładu bez ryzyka jest dokonanie procesu rejestracji. Coraz częściej bukmacherzy umożliwiają tzw. szybka rejestrację, dzięki której efektywnie i wygodnie można założyć konto, skorzystać z pakietu powitalnego i zagrać (np. w STS).

Gdzie znaleść zakład bez ryzyka?

Wspomniany wyżej buk oferuje cashback do 200 złotych. Musicie jednak wpisać kod promocyjny podczas zakładania konta. Na daną chwile STS podał dwa kody: zbr200 lub 200zbr, oba dostępne na jego stronie. Warto też sprawdzać serwisy prowadzone przez partnerów bukmacherów, którzy mogą zaoferować graczom korzystniejsze warunki, jeśli zdecydują się otworzyć profil „z ich polecenia”.

Trudniej nieco się robi jeśli chodzi o zasady obstawiania kuponów. Dlatego, służymy Wam pomocą tym tekstem. STS wprowadził regułę, że nowy gracz musi obstawić kupon SOLO (jeden typ na kuponie z oferty Zakłady Bukmacherskie bądź Zakłady Live) bądź AKO (dwa lub więcej typów). STS oferuje również freebet w wysokości 25 złotych do 3 dni od założenia konta.

Niektóre zakłady bukmacherskie wprowadziły cashback na stałe do swojej oferty, a inne z kolei sięgają po nie sporadycznie. Na każdej stronie znajdziecie zakładkę typu „promocje”, na swoich fanpejdżach konkretni bukmacherzy również stale informują o nowych bonusach bądź zmianach w kwotach środków powitalnych.

Sprawdzajcie zatem zarówno Facebooka, jak i Twittera. Są to zawsze informacje z „pierwszej ręki” i możecie mieć pewność, że są aktualne. W serwisach internetowych bukmacherów, znajdziecie z kolei szczegółowe regulaminy, które koniecznie musicie przeczytać! Istnieje też opcja otrzymywania newslettera bądź specjalnych powiadomień drogą sms bądź na aplikacji mobilnej. Śledźcie również nasze artykuły, zestawienia i rankingi, bo spieszymy się z dostarczaniem Wam najnowszych newsów ze świata buków.

Co ciekawe niektóre zakłady bukmacherskie, od czasu do czasu, oferują swoim stałym użytkownikom cashbacki. W takich wypadkach nie ma znaczenia jak długo są już zarejestrowani na danym serwisie. Najczęściej jest to promocja towarzysząca konkretnym, dużym i ważnym wydarzeniom sportowym takim jak Euro. Wtedy zazwyczaj stawiane kupony muszą dotyczyć tych zdarzeń.

Niekiedy buk oferuje ten bonus przy okazji świąt bądź na przykład w dzień urodzin gracza. Co to więc oznacza? Że nie istnieją reguły dotyczące częstotliwości pojawiania się cashbacków w sieci, mają one za zadanie przyciągać nowych graczy i budować więź z już istniejącą bazą stałych użytkowników.

Omówmy w takim razie pozostałych legalnie działających w Polsce bukmacherów i zwróćmy uwagę jakie zakłady bez ryzyka dla Was przygotowali. Być może, któryś z nich jest właśnie Waszym przyszłym gospodarzem i właśnie u niego zdecydujecie się na otwarcie konta. Na skrzynkę odbiorczą na nowym koncie, przyjdzie wiadomość od administratora i wtedy możecie rozpocząć przygodę z obstawianiem.

W poprzedniej części omówiliśmy cashback w STS Zakłady Bukmacherskie. Czy jesteście ciekawi co oferują inne serwisy? Zaczynamy przegląd cashbacków wśród legalnie działających w Polsce zakładów bukmacherskich.

Betfan

Ten serwis umożliwia szybką rejestrację. W tym wypadku, bonus typu cashback bukmacher oferuje niemal natychmiast. Należy jednak pamiętać, żeby wpisać kod promocyjny BETFAN podczas procesu zakładania profilu. Buk wyśle następnie na skrzynkę odbiorczą kit powitalny z dokładnymi informacjami o promocji na start. Najistotniejszym jej punktem jest oczywiście zakład bez ryzyka do 600 złotych (najwyższy na rynku polskim). Dotyczy on pierwszego kuponu postawionego po pierwszym depozycie. Można go uzyskać zarówno z poziomu strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Zakład bez ryzyka u bukmachera Betfan - 600 PLN z kodem promocyjnym

Betfan umożliwia kilka metod płatności, także z tym również nie powinien zaistnieć żaden problem. Jest to na przykład płatność kartą Visa lub Mastercard, debetową bądź kredytową. Można też zapłacić BLIKIEM albo szybkim przelewem internetowym. Minimalna kwota, która aktywuje cashback to 50 złotych. Cashback można aktywować z pierwszego kuponu SOLO bądź AKO (z salda depozytowego).

Gdy Wasz pierwszy zakład online okaże się nietrafiony, bukmacher zwróci Wam pieniądze na saldo bonusowe. Żeby je jednak móc wypłacić z powrotem na Wasz rachunek bankowy, należy spełnić warunki obrotowe bonusem. Polegają one na tym, że trzeba jednokrotnie obrócić środkami zwróconymi na saldo bonusowe. Żeby to zobrazować posłużmy się przykładem. Załóżmy, że nie trafiliście zakładu za 300 złotych i dostaliście z powrotem 264 złote.

Kolejna rzecz jaką musicie zrobić to postawić zakład na właśnie taką, a nie inną stawkę. Do obrotu wliczają się zakłady internetowe AKO, które minimalnie mają trzy zdarzenia. Najmniejszy kurs kuponu musi wynieść 3.80, a czas na obrót nim wynosi 7 dni.

Pewnie zastanawiacie się jak obstawić taki kupon. Po pierwsze, Betfan oferuje naprawdę szeroką ofertę typu prematch, czy LIVE z wysokim kursem online. Za ich sprawą cashback możecie wykorzystać na mnóstwo różnych sposobów, które mogą Wam przynieść korzyści finansowe.

Istnieje wiele metod, które umożliwiają typowanie zakładów bukmacherskich online w Betfan. Dlatego stworzyliśmy m.in. ten tekst, aby zaprezentować Wam kilka opcji. Popularne jest oczywiście obstawianie angielskiej Premier League, czy też ligi hiszpańskiej. Wtedy analizujemy, czy drużyna gra w pełnym czy osłabionym składzie, czy posiada mocną obroną, czy też jest lepsza w natarciu. Można też korzystać z kuponów z tzw. „podpórką”, o których piszemy w innych tekstach.

Ważne jest, żebyście śledzili na bieżąco rozgrywki i nie typowali na ślepo, a cashback z salda bonusowego bardzo szybko wróci do Waszych kieszeni.

PZBuk

Interesującą ofertę zaproponował PZBuk. Tutaj również wymagana jest rejestracja  i postawienie pierwszego zakładu. Ten bukmacher wyróżnia się jednak tym, że promocja liczy się u niego do momentu pierwszego przegranego kuponu, a nie tylko pierwszego obstawionego kuponu per se. Wartość bonusu wynosi 500 złotych. Musicie go wpierw aktywować, a następnie nim obrócić. Co to oznacza w praktyce? Że jeśli postawisz kupon AKO z kursem min. 1:40 będzie się on zaliczał do promocji. Jeśli zaś będzie nietrafiony, należy nim obrócić przy kursie minimalnym 1:40.

Etoto

W wypadku tego bukmachera cashback póki co nie jest włączony do oferty powitalnej. Natomiast posiada wiele innych atrakcyjnych promocji. Chodzi tu choćby o bonus od depozytu, w obrębie którego można zgarnąć nawet do 1500 złotych. Kolejne 1000 złotych powędruje na Wasze konto z akcji lojalnościowej (m.in. freebetów)

Najwyższy cashback –  gdzie dokładnie?

Gdzie znaleść najwyższy cashback?

Z dostępnych na rynku cashbacków wynika, że najwyższy bonus otrzymacie u bukmachera Betclic. Żeby zgarnąć cashback w wysokości 550 złotych, musicie obstawić zakład na 625 złotych. Jak mogliście przeczytać wyżej, różnie oferta powitalna może u buków wyglądać. Pamiętajcie, żeby uważnie przeglądać regulaminy zanim podejmiecie decyzję, gdzie chcecie obstawiać.

Zastanówmy się zatem jaki jest najbardziej korzystny cashback dla gracza? Przede wszystkim liczą się jak najmniejsze warunki, które nie powinny być trudne do spełnienia. Tutaj więc dobrze wypada PZBuk. Wypunktowaliśmy nieco wartościowych cech fajnego zakładu bez ryzyka:

  • ważna jest jak najmniejsza liczba obrotów środkami bonusowymi (najlepsza ilość to 1), pamiętajcie, że cashback bez warunku obrotowych nie jest realizowany przez żadnego buka,
  • liczy się jak najmniejszy kurs minimalny zakładu pojedynczego lub AKO,
  • jak najmniejsza liczba zdarzeń na kuponie,
  • jak najmniejsza ilość ograniczeń stawianych kuponów,
  • jak najdłuższy okres ważności bonusu (w tym czasu na spełnienie warunków obrotowych),
  • jak najwyższa wartość procentowa promocji typu zakład bez ryzyka,
  • jak najwyższa wartość bezpiecznego zakładu.

Podsumowując zatem, najwyższy cashback u legalnych bukmacherów znajdziecie na stronach, które oferują wysoko ustanowiony limit oddawanej kwoty oraz dobre warunki obrotowe. Cashback oferuje drugą szansę, gdy pierwszy nasz zakład okaże się niestety niezbyt udany. W tym zestawieniu w naszej opinii najlepiej wypada jednak PZBuk, ponieważ ma proste warunki obrotowe oraz wysoką kwotę zwrotu.

Umożliwia ponadto skorzystanie z promocji nawet po kilkukrotnych wygranych pod rząd. W ten sposób tworzy dla nowych graczy „poduszkę bezpieczeństwa”. Daje to komfort psychiczny i z pewnością zachęca nowicjuszy do wgłębiania się w tajniki zakładów bukmacherskich. Zakład bez ryzyka to też dobry sposób, żeby nieco nauczyć się specyfiki obstawiania i wyrobić sobie umiejętności.

FAQ

Czy zakład bez ryzyka jest tym samym co cashback?

Jest to dokładnie to samo. Pisaliśmy już, że narodziny zakładów bukmacherskich miały miejsce w krajach anglosaskich i stąd naleciałości z języka angielskiego w ich terminologii. W dosłownym tłumaczeniu „cashback” będzie oznaczać po prostu „zwrot gotówki”. Zakład bez ryzyka jest niekiedy wymiennie nazywany „bezpiecznym zakładem”, „zakładem ubezpieczonym” bądź „darmowym zakładem” (ale nie jest to jednak freebet).

Jaki jest najwyższy możliwy cashback u legalnych bukmacherów?

Raczej nie istnieją ograniczenia związane z maksymalną stawką na zakład bukmacherski z cashback. Warto żebyście na bieżąco porównywali aktualne oferty serwowane przez zakłady bukmacherskie. Czasami opłaca się wziąć cashback nieco niższy, ale z lepszymi warunkami obrotowymi. Nowi gracze muszą zdecydować się czy bardziej kusi ich oferta zakładająca wyższą kwotę zwrotu czy niższe reguły jej otrzymania.

Czy korzystając z cashbacku konieczny jest obrót środkami?

Jest to wymóg konieczny, ponieważ aktualnie żaden legalnie działający w Polsce bukmacher nie zdjął takiego warunku. Różnice tyczą się jedynie ilości obowiązkowo wymaganych obrotów środkami pieniężnymi. Niestety kwoty, które zdają się na wyciągnięcie ręki, wiążą się z obowiązkiem obrotu nimi. Realizacja tego nie jest banalnie prosta, więc warto poczytać wcześniej nieco o graniu w zakładach. Dla ułatwienia Wam zdobycia odpowiedniej wiedzy, przypominamy kwestie na które musicie zwrócić uwagę:

  • wysokość obrotu, jest to absolutnie podstawowe zagadnienie, które powinno Was zainteresować. Im większa liczba wymaganego obrotu środkami, tym gorzej. Najlepszy jest 1-krotny obrót bonusem bukmacherskim,
  • przedmiot obrotu, chodzi w tym wypadku czy dysponujemy wyłącznie środkami bonusowymi i czy wymagane jest od nas, żeby zainwestować też własne środki do gry. Bukmacher najprawdopodobniej będzie wymagał od nas postawienia za nasz depozyt kuponu o kursie, którego nie planowaliśmy. Dlatego uważnie przyglądajcie się wymaganym kursom obrotu.

 

Tomasz

W świecie bukmacherki, giełdy Betfair i rynków azjatyckich od 2016 roku. Przez wielu uważany za niepowtarzalnego eksperta pomyślnie typującego wydarzenia sportowe. Uważnie śledzi anomalie, wpłaty i wahania kursów każdego dnia. Główny Edytor i Copywriter tekstów na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *