Jak zarabiać na bukmacherce?

Jak zarabiać na bukmacherce w 2021 roku?

Pieniądze nie są najważniejsze na świecie, ale doświadczenie uczy, że lepiej je mieć, niż nie mieć. Szukając pomysłu na dodatkowy zarobek, wiele osób decyduje się spróbować swoich sił i zarabiać na zakładach bukmacherskich. Inni traktują obstawianie meczy jedynie jako rozrywkę. Powstaje zatem pytanie: czy da się zarabiać na bukmacherce? W poniższym artykule sprawdzamy, jak zarabiać na zakładach bukmacherskich i na czym w ogóle polega obstawianie meczy u bukmachera.

Zakłady bukmacherskie – rozrywka czy zarobek?

A może styl życia? Inspiracji do zainteresowania się bukmacherką jest całe mnóstwo. Każdy gracz decyduje się na postawienie pierwszego kuponu z innych pobudek. To sprawia, że świat zakładów bukmacherskich jest tak rozbudowany i niezwykle interesujący. Gdyby jednak spróbować „zaszufladkować” typerów, okazałoby się, że większość uważa bukmacherkę za źródło dochodu lub rodzaj rozrywki.

Zakłady bukmacherskie - rozrywka czy zarobek?

Typowanie może sprawiać przyjemność, pobudzać do kreatywnego i konstruktywnego myślenia czy wyciągania wniosków. Dodatkowo, zakłady bukmacherskie mogą być źródłem informacji na temat poszczególnych dyscyplin sportowych, lig, zdarzeń, zespołów, itp. Dlatego można śmiało powiedzieć, że bukmacherka jest rodzajem rozrywki.

Z drugiej strony nie należy zapominać, że w grę wchodzą prawdziwe pieniądze. Nie należy zapominać, by obstawiać tylko u legalnych bukmacherów, a także mieć ukończone 18 lat. Oczywiście można zarabiać na bukmacherce, choć jednocześnie można też sporo stracić. Pamiętaj więc, by grać odpowiedzialnie.

Wnioski? Cóż, najlepiej, jeżeli zakłady bukmacherskie sprawiają radość i przynoszą dodatkowe środki finansowe jednocześnie. Wtedy bukmacherka faktycznie może stać się stylem życia.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Pytanie „jak zarabiać na bukmacherce” to jedno z najczęściej spotykanych w odniesieniu do typowania zakładów bukmacherskich. Chyba każdy z nas zna kogoś, kto twierdzi, że z obstawiania da się utrzymać. Jest w tym sporo racji, choć trzeba być profesjonalistą i trafnym analitykiem. Albo po prostu mieć szczęście w życiu.

Z pewnością da się zarabiać na bukmacherce, tylko trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać. Krok po kroku można „rozpracować” system, by zbliżyć się do naprawdę wysokich wygranych. W końcu istnieją przecież metody, dzięki którym obstawianie zakładów bukmacherskich da nam stały dochód każdego miesiąca.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich w polsce?

Choć na całym świecie są miliony ludzi zapatrzonych w ligowe tabele, którzy regularnie typują rozstrzygnięcia spotkań, to tylko 2% z nich faktycznie utrzymuje się z bukmacherki. Można powiedzieć, że jest to elitarne grono najlepszych typerów. To wcale nie oznacza, że pozostałe 98% graczy to osoby, które nic nie zarabiają na zakładach. Być może traktują bukmacherkę tylko jako dodatkowe źródło dochodu, albo dostrzegają w obstawianiu jedynie walory rozrywkowe.

Tak czy inaczej, większość graczy dąży do maksymalizacji zysków ze swoich kuponów. Nie każdy jednak wie, jak zarabiać na bukmacherce. Kto może liczyć na stałe i wysokie dochody z obstawiania? Z pewnością gracze zawodowi.

Zawodowcy są osobami, które „zjadły zęby” na typowaniu, mają ogromne doświadczenie w grze systemowej, wiedzą jak analizować wszystkie kluczowe elementy. Gracze zawodowi traktują zakłady bukmacherskie jak styl życia, który ich napędza do dalszego funkcjonowania. To bardzo często ludzie, którzy nie interesują się sportem w tradycyjny, rekreacyjny sposób. Zamiast tego, zwykle dokonują wnikliwych analiz, a także przewidują najbardziej możliwe rozstrzygnięcia.

Z kolei amatorzy obstawiania zakładów bukmacherskich to osoby, które podchodzą do typowania z pewną dozą dystansu. Częściej opierają się na swojej intuicji i preferencjach sportowych, a nie na wnikliwych i rzetelnych analizach. Co nie zmienia faktu, że również amatorzy mogą zarabiać na bukmacherce.

Zarabianie na bukmacherce – systemy i sposoby typowania

Przyjrzyjmy się teraz bliżej sposobom gry i obstawiania, które mogą dać odpowiedź na pytanie „jak zarabiać na bukmacherce”. Przedstawimy Ci kilka użytecznych trików, dzięki którym będziesz mógł zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane.

Gra „na sucho”

Zanim zaczniesz zarabiać na zakładach bukmacherskich, ćwiczyć nowe systemy i sposoby obstawiania, wypróbuj swoje umiejętności „na sucho”. To najbezpieczniejsza metoda sprawdzenia samego siebie. Fakt, nic na tym nie zarobisz, ale równocześnie nie stracisz ani złotówki. Czas poświęcony na takie testy przełoży się jednak w przyszłości na potencjalnie wyższe zarobki z zakładów. Warto dać szansę tej metodzie.

Zarobić na bukmacherce - Gra na sucho

Gra „na sucho” polega na normalnym obstawianiu poszczególnych zakładów, ale bez rejestracji konta bukmacherskiego. Taką grę można prowadzić w arkuszu kalkulacyjnym, albo w zeszycie. Możliwości tworzenia własnych kuponów są praktycznie nieskończone – ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Analizuj, porównuj, sprawdzaj, a na koniec zapisuj swoje typy przedmeczowe lub w trybie na żywo. W ten sposób sprawdzisz, na ile Twoje umiejętności pozwalają Ci wygrywać duże kwoty.

Bilans finansowy i ustalenie budżetu

Spokojnie, nie chodzi o zabawę w buchaltera, który ołówkiem kopiowym zapisuje każdą wydaną złotóweczkę. Mamy na myśli sporządzenie pewnego rodzaju zestawienia finansowego, dzięki któremu będziesz mógł rozliczać się sam ze sobą. Ważne jest, by określić maksymalną miesięczną stawkę, którą chcesz przeznaczyć na grę u bukmachera. Odpowiedzialna gra wiąże się z odpowiedzialnymi wydatkami, a nie należy zapominać, że zakłady bukmacherskie to również rodzaj hazardu.

Bilans finansowy polega głównie na byciu uczciwym wobec samego siebie. Ustal swój własny budżet miesięczny i przeanalizuj, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na poszczególne elementy życia. Jeśli dojdziesz do wniosku, że jesteś w stanie poświęcić miesięcznie 200 złotych na grę u bukmachera, trzymaj się tej kwoty. Nie przekraczaj jej, nawet, jeżeli masz pewniaka w garści, a właśnie skończyły Ci się środki na koncie. Odpowiedzialna gra i bycie uczciwym względem siebie i swoich finansów to dobry początek.

Strategia typowania zakładów bukmacherskich

Bądźmy szczerzy – nawet najlepszy sposób na zarabianie u bukmachera może się w pewnym momencie nie sprawdzić. Godziny analiz, porównywań, wyciągania wniosków… To wszystko może nie mieć znaczenia, gdy w grę wchodzi przypadek. Niestety, bardzo często sport jest nieprzewidywalny. Dlatego istnieje wiele systemów gry, wśród których bardzo popularna jest progresja.

Taki sposób gry przeznaczony jest dla typerów, celujących w wyższe zarobki w dłuższym okresie czasu. Jest to system, którego klasyczna wersja polega na podwajaniu stawki, gdy kupon jest przegrany. Należy to robić tak długo, aż w końcu kupon okaże się wygrany. Obstawia się przede wszystkim remisy, dlatego system ten wybierają fani typowania piłki nożnej czy hokeja.

Zakłady bukmacherskie – co typować?

Co typować na zakładach bukmacherskich?

Nigdy nie obstawiaj w ciemno pewniaków, ponieważ sport jest nieprzewidywalny i często outsiderzy mogą sprawić niespodziankę. Grzebią tym samym szanse graczy na wysokie wygrane z kuponów bukmacherskich. Wyszukiwanie najniższych kursów i tworzenie na ich podstawie tasiemców zwykle się nie sprawdza. Nie o to zresztą chodzi, by typować „byle co” i „byle jak”.

To z kolei wiąże się z drugą wskazówką: obstawiaj tylko te dyscypliny, na których się znasz. Jeśli całe życie pasjonujesz się siatkówką, szanse na wytypowanie kolejnego mistrza świata w curlingu masz raczej niewielkie. Przy okazji, nawet jeśli jesteś ekspertem z danej dyscypliny, nie zapominaj o wnikliwych analizach. Postaraj się wytyczyć sobie sprawdzoną ścieżkę i podążaj nią, by móc zarabiać na bukmacherce jeszcze większe kokosy.

Ile można zarobić na zakładach bukmacherskich?

Dużo. Mało. Nic. Tak naprawdę, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, na świecie jest jakieś 2% graczy, którzy rzeczywiście są w stanie utrzymać się z bukmacherki. Mimo dobrych chęci, większość fanów typowania jednak nie zarabia jakichś kosmicznych kwot na zakładach bukmacherskich. W końcu, gdyby wszyscy łatwo i bezboleśnie czerpali zyski z obstawiania, spółki bukmacherskie odeszłyby z torbami. Bankructwo bukmachera spowodowane wysokimi wygranymi – słyszałeś o takim przypadku? My też nie…

Firmy bukmacherskie na całym świecie są doskonale przygotowane, by czerpać jak najwyższe zyski. To bukmacher ma zarabiać na zakładach, a nie gracze. Techniki manipulacji, jakimi posługują się firmy, powodują, że ich klienci chętniej przelewają coraz większe kwoty na swoje konta depozytowe.

Ile można zarobić na zakładach bukmacherskich

Czyli jednak nie da się zarabiać na bukmacherce? Ależ skąd, da się! Jest to jednak niezwykle skomplikowane i udaje się nielicznym. To trochę jak z grą w pokera – grunt, by zachować emocje dla siebie i nie dać po sobie nic poznać. Sytuacja, gdy na kilkanaście zakładów na kuponie AKO tylko jeden (w dodatku pewniak) nie wejdzie może być niezwykle frustrująca. Cóż, takie jest życie. Raz na wozie, raz pod wozem.

Z tego powodu nie można winić wszystkich dookoła za przegrany kupon. To wcale nie tak, że piłkarze sprzedali mecz, sędzia wziął „w łapę”, albo układ planetarny był tego dnia niekorzystny. Wielu nieudanych typów da się uniknąć, choć potrzeba do tego wiele samozaparcia. Pochopne obstawianie często sprowadza się do pechowego rozstrzygnięcia kuponu na niekorzyść gracza. Sport często rządzi się przypadkiem, aczkolwiek wnikliwa analiza może przybliżyć nas do wygranych.

Warto również pamiętać, że w typowaniu powinno nam przyświecać postrzeganie bukmacherki przede wszystkim jako rozrywki. Podejście do zakładów bukmacherskich w kontekście tylko wysokich wygranych i nowego źródła dochodu jest z założenia błędne. Zarabianie na bukmacherce powinno być jedynie dodatkiem do rozrywki, a nawet rozwoju osobistego, jaki gwarantuje analizowanie sportu. Jeśli podejdziesz do obstawiania zakładów bukmacherskich ze zdrowym rozsądkiem i dystansem, od razu odczujesz różnicę. Po jakimś czasie wygrane kupony i zyski przyjdą same. No, może nie do końca same, bo dzięki Twojej ekspertyzie. Mimo wszystko, warto próbować i rozwijać swoje umiejętności bukmacherskie.

5 kroków jak zarabiać na bukmacherce

Zbierzmy wszystkie informacje, które przewinęły się w tym artykule i podsumujmy je z obszernymi komentarzami. W ten sposób powstanie swoisty poradnik, udowadniający, że zarabianie na zakładach bukmacherskich jest możliwe.

  1. Poznaj podstawy bukmacherki

Podstawy bukmacherki - jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Zanim zarejestrujesz konto u legalnego bukmachera i zaczniesz obstawiać swoje pierwsze kupony, poznaj bliżej świat zakładów bukmacherskich. Dobrze, abyś odpowiednio wcześnie nauczył się podstawowych pojęć i zrozumiał, na czym polega typowanie. Handicapy, AKO, tasiemce, cashbacki – bez wiedzy na temat tych i wielu innych elementów, trudniej się obstawia. Dlatego przygotuj się dobrze, zanim wejdziesz w ten świat. Dzięki temu będzie Ci łatwiej poruszać się po stronach i aplikacjach mobilnych bukmacherów. Sprawdź aktualne poradniki, a także rankingi najlepszych zakładów bukmacherskich, by zacząć grę u właściwego buka. Pamiętaj, by nie działać pochopnie i nie rzucać się na buka, który oferuje najwyższy bonus od depozytu czy najwięcej freebetów. Spokój i opanowanie są w przypadku typowania niezwykle istotne.

  1. Znajdź „swoją” dyscyplinę

Zarabianie na bukmacherce - zostań ekspertem w swojej niszy

Na świecie jest mnóstwo graczy, którzy typują wszystko, co popadnie. Nie bądź jednym z nich. Jeśli chcesz potencjalnie zarabiać na bukmacherce, zostań ekspertem w swojej niszy. Lubisz koszykówkę? Idź za ciosem, zainteresuj się wynikami kluczowych lig i turniejów, by posiąść rozległą wiedzę na ten temat. Takie podejście spowoduje, że będziesz mógł nieco „chłodniej” kalkulować wydarzenia sportowe. W przeciwnym razie, możesz dać ponieść się emocjom, a to zwykle prowadzi do obstawiania zakładów niepopartych żadnymi analizami.

Warto również dodać, że sama gra z umiarem też jest dobrą wskazówką. Lepiej zawsze dwa razy się zastanowić nad kuponem, niż pochopnie finalizować zakłady. Poza tym, znalezienie „swojej” dyscypliny to także świetna rozrywka, a przecież o to głównie chodzi w bukmacherce. Śledzenie zmagań ulubionych drużyn sportowych daje dreszczyk emocji, którego nie da się porównać z żadnym innym hobby.

  1. Porównaj rankingi bukmacherów

Rankingi bukmacherów - porównaj przed rejestracją

Jeżeli wiesz już, co chcesz obstawiać, czas na wybór najlepszego bukmachera. W tym celu dobrze jest poznać aktualne recenzje i rankingi firm bukmacherskich. Dzisiejszy rynek zakładów wzajemnych w Polsce jest bardzo rozbudowany i stale się rozwija. Ma to oczywiście związek z nowelizacja ustawy hazardowej, która określiła ramy funkcjonowania legalnych bukmacherów. Musisz wiedzieć, że gra u nielegalnego bukmachera może wiązać się z niebezpieczeństwem utraty środków finansowych oraz kłopotami z prawem. Dlatego znajdź dla siebie jednego z buków, którym została przyznana licencja Ministra Finansów. Zachęcamy Cię do sprawdzenia, jaki jest aktualny ranking bukmacherów na naszej stronie internetowej. Dokonujemy tam porównania najważniejszych i kluczowych elementów, które sprawiają, że dany bukmacher może liczyć na rekomendację wśród nowych graczy.

  1. Sprawdź aktualny bonus powitalny

Legalni bukmacherzy w Polsce oferują nowym graczom bonus na start, który ułatwić ma stawianie przez nich pierwszych kroków. Pakiet powitalny różni się w zależności od firmy bukmacherskiej, ale często to on przekonuje nowych klientów do danego buka. Wśród najczęściej spotykanych promocji króluje cashback, czyli możliwość otrzymania zwrotu stawki za przegrany kupon. Pojawiają się często również bonusy od wpłaty, kiedy bukmacher dodaje równowartość depozytu w postaci środków bonusowych. Są także freebety, czyli zakłady bez depozytu, dzięki którym można za darmo obstawiać.

Bonus powitalny legalnych zakładów bukmacherskich

Pamiętaj jednak, że w większości przypadków należy podczas rejestracji wpisać specjalny kod promocyjny, by otrzymać bonus na start. Oczywiście, na tym promocje i bonusu się nie kończą. Polscy legalni bukmacherzy, aby zatrzymać swoich klientów na dłużej, oferują również szereg dodatków dla starych graczy. Programy lojalnościowe, promki ograniczone czasowo, elitarne kluby VIP dla najlepszych typerów. To wszystko i o wiele więcej czeka na wytrwałych, ambitnych i regularnie obstawiających graczy.

  1. Śledź wyniki na żywo

Sprawdzanie na żywo wyników, a także statystyk meczowych, to bardzo dobry sposób na grę. Dzięki temu można śledzić formę drużyn sportowych, jak również poszczególnych zawodników. Wprawni analitycy wyciągają wnioski nawet z najmniejszych, z pozoru nieistotnych elementów. Bardzo często śledzenie na żywo opłaca się szczególnie w końcówce sezonu. Wtedy też z zawodników „wychodzą” trudy kilku miesięcy gry w lidze i pucharach.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich - śledź wyniki na żywo

Warto także dodać, że przegrana meczu wcale nie musi oznaczać, że drużyna jest w słabej dyspozycji. Aby trafnie określić, co mogło być przyczyną niepowodzenia, przydatne są właściwe analizy i porównania. Śledzenie wyników na żywo ma także jeszcze jedną zaletę. Pozwala otworzyć przed graczem możliwości obstawiania zakładów w trybie live. Wielu graczu upodobało sobie taki sposób gry, a wśród bukmacherów znaleźć można bardzo rozbudowane oferty zakładów na żywo.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Legalny bukmacher – co to w ogóle znaczy? Tak nazywamy spółkę bukmacherską, która świadczy usługi zakładów wzajemnych w oparciu o licencję Ministra Finansów. Wiąże się to z nowelizacją ustawy hazardowej, która dała Ministerstwu większe uprawnienia do kontrolowania rynku bukmacherskiego w Polsce. Spośród kilkunastu legalnych bukmacherów wybraliśmy kilku, którym możesz zaufać.

STS

sts logo

Od lat niezmienny lider polskiego rynku bukmacherskiego, obecny w kraju od 1997 roku. Nowi gracze mogą liczyć na rozbudowany pakiet powitalny, który ułatwia grę na start. Po rejestracji z kodem promocyjnym można otrzymać bonus od depozytu do 1200 PLN, freebet w wysokości 25 PLN, a także cashback na kwotę 235 PLN.

Betfan

betfan logo

Bukmacher, którego twarzą jest Mariusz Pudzianowski, zdobywa coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Bonus powitalny w Betfan to przede wszystkim bardzo atrakcyjny cashback, wynoszący maksymalnie 600 PLN. Bonus od depozytu wynosi tu do 1000 PLN i doliczany jest do drugiej wpłaty na konto bukmacherskie.

Betclic

betclic logo

Ulubiony bukmacher wielu graczy powrócił po latach nieobecności na polskim rynku. W tym przypadku promocja na zakład bez ryzyka w Betclic daje możliwość zwrotu aż do 550 PLN. Jest to flagowy bonus bukmachera, który od zawsze przyciągał do siebie klientów jasnymi warunkami obrotu bonusem.

ETOTO

etoto logo

Zakłady bukmacherskie ETOTO nie wymagają kodu promocyjnego, ale warto zarejestrować się z naszym linkiem aktywacyjnym. W ten sposób otrzymasz możliwość zgarnięcia bonusu od pierwszej wpłaty w wysokości do 1500 PLN. Automatycznie wskoczysz też na wyższy poziom w programie lojalnościowym ETOTOmania.

PZBuk

pzbuk logo

Polskie Zakłady Bukmacherskie (PZBuk) to jeden z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku. Co nie zmienia faktu, że bonus powitalny jest również atrakcyjny. Na nowych graczy czeka cashback do 500 PLN, a także szereg promocji tymczasowych. U tego buka zbiera się punkty gracza za poszczególne akcje na koncie, które wymienić można na dodatkowe bonusy.

 

Tomasz

W świecie bukmacherki, giełdy Betfair i rynków azjatyckich od 2016 roku. Przez wielu uważany za niepowtarzalnego eksperta pomyślnie typującego wydarzenia sportowe. Uważnie śledzi anomalie, wpłaty i wahania kursów każdego dnia. Główny Edytor i Copywriter tekstów na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *