Bukmacherski progresja

System bukmacherski progresja - na czym polega?

Czy jesteś gotów wynieść swoje umiejętności typerskie na kompletnie nowy poziom? Chcesz zarabiać więcej na bukmacherce lub odzyskać dreszczyk emocji związany z obstawianiem meczów? Wykorzystując system progresja bukmacher stanie się dla Ciebie zupełnie innym doświadczeniem. Na czym polega ten system bukmacherski, jakie są jego rodzaje, a także jaka jest najlepsza progresja bukmacherska – tego wszystkiego dowiesz się z naszego przewodnika.

Progresja w zakładach bukmacherskich – co to jest?

Zanim poszukamy odpowiedzi na pytanie „progresja co to znaczy?” musimy krótko wyjaśnić o co chodzi w grze systemem. Systemy bukmacherskie są sposobem na urozmaicenie sobie podejścia do obstawiania zakładów u legalnych bukmacherów w Polsce. U podstaw każdego systemu gry leży mechanizm dobierania stawek pod konkretne kupony bukmacherskie. Można je dzielić ze względu na poziom komplikacji, wysokość potencjalnego zysku, a także wielkość kapitału potrzebnego na grę.

Wśród systemów bukmacherskich progresja jest jednym z najpopularniejszych mechanizmów dobierania stawek do kuponów. W teorii oznacza ona dobieranie rosnących lub malejących stawek z każdym kolejnym kuponem. Nie da się jednak stworzyć jednej spójnej definicji, która odpowiedziałaby na pytanie „progresja co to jest”. System bukmacherski progresji dzieli się na kilka rodzajów, które przybliżymy nieco dokładniej, byś mógł znaleźć idealny mechanizm gry dla siebie.

Progresja malejąca

Co to jest system bukmacherski progresja malejąca

Nazwa może być nieco myląca, ponieważ ten najpopularniejszy rodzaj progresji nie polega na zmniejszaniu stawek. Wprost przeciwnie, stawki na kolejnych kuponach muszą rosnąć, ale tylko w przypadku przegranych kuponów. Innymi słowy, jeśli pierwszy kupon ze stawką X nie wejdzie, do kolejnego dobierasz stawkę większą od X. W zależności od konkretnego typu progresji malejącej, końcowa wartość każdej następnej stawki może być liczona w inny sposób.

Najlepsza progresja bukmacherska malejąca to jedna z pięciu opisanych poniżej:

System Martingale’a

Ten wielce popularny system nazywany jest także progresją klasyczną. Zakłada on, że po każdym przegranym kuponie stawka kolejnego kuponu powinna być podwojona. W ten sposób wydatki na zakłady szybko rosną, szczególnie w przypadku długotrwałej złej passy. Jeśli jednak w końcu zakład będzie rozstrzygnięty jako zwycięski, można odrobić dotychczasowe straty.

System Fibonacciego

Pewnie słyszałeś kiedyś o ciągu Fibonacciego, którego wykres określa złoty podział wszechświata. System bukmacherski oparty na tym samym ciągu liczbowym może okazać się złotym strzałem w przypadku zysków z gry. Wzór polega na zsumowaniu dwóch poprzednich stawek, których wartość będzie wynosić kolejno 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, itd. Taka progresja stawek ma sens, jeśli obstawiamy kupony z wyższymi kursami, które zapewniają lepsze potencjalne wygrane.

System Labouchere’a

Na początku gry tą progresją należy wyznaczyć sobie zysk, w który celujemy, a następnie przedstawić go za pomocą ciągu liczbowego. Pierwszy kupon zagrywamy za stawkę będącą sumą pierwszej i ostatniej liczby ciągu. Przegrany kupon powoduje dopisanie sumy na końcu ciągu w taki sposób, aby kolejna stawka stopniowo się zwiększała. Kupon rozliczony jako wygrany powoduje skreślenie tych dwóch liczb i przejście do kolejnego etapu doboru stawki.

System Greenwood

Jest to bodaj najbardziej ryzykowny rodzaj progresji, z jakim można mieć do czynienia w bukmacherce. Łączny kurs obstawianych kuponów AKO powinien wynosić około 7.0, a budżet na grę odpowiednio wysoki. Kolejne stawki po przegranych kuponach dobiera się tak, by nadrobić wszelkie straty i wypracować zysk. Jest to o tyle skomplikowane, że stawki rosną bardzo szybko, więc trzeba być przygotowanym na ogromne wydatki.

System progresji na remisy

Progresja na remisy wywodzi się od systemu Martingale’a i jest bardzo popularna wśród typujących piłkę nożną oraz hokej. Mechanizm ten pozwala na grę rozłożoną w czasie, gdyż najczęściej typuje się jedną często remisującą drużynę. Następnie, obstawia się remis w każdym kolejnym meczu danej ekipy. Przegrany kupon powoduje zwykle podwojenie stawki dla kolejnej gry, dzięki czemu można łatwo odrobić straty.

Progresja rosnąca

Co to jest progresja rosnąca?

System bukmacherski progresji rosnącej jest przeciwieństwem mechanizmu progresji malejącej, to oczywiste. W praktyce oznacza to, że stawka zwiększa się w przypadku wygranego kuponu. Przegrane zwykle skutkują wyzerowaniem progresji i powrotem do stawki początkowej. Dzięki temu progresja rosnąca nie jest ryzykowna w przypadku długotrwałej serii porażek.

Progresja rosnąca również dzieli się na kilka typów, wśród których warto wymienić te najczęściej używane przez graczy:

System Paroli

Poprawne rozstrzygnięcie zdarzeń na kuponie bukmacherskim powoduje podwojenie poprzedniej stawki. Jeśli po drodze któryś z kuponów będzie przegrany, system każe nam wrócić do stawki początkowej. Jest to wygodny i łatwy w obsłudze system bukmacherski, który może jednak spowodować spore straty w jednym przypadku. Jeśli po bardzo długiej serii wygranych nagle się potkniemy, możemy stracić wysoką stawkę.

System 1-3-2-6

Stosunkowo ryzykowny system bukmacherski na progresję, który może jednak zapewnić całkiem atrakcyjne zyski. Polega ona na właściwym obstawieniu zakładów w kolejnych czterech etapach gry. Cyfry w nazwie systemu oznaczają jednostkę stawki, więc jeśli zaczynamy od 10 PLN, kolejne stawki wynoszą 30, 20 i 60 PLN. Jeśli kurs na kuponie będzie wyższy od 2.0, można w tempie czterech zdarzeń zyskać bez angażowania dużego kapitału.

Progresja z zabezpieczeniem

Co to jest system bukmacherski progresja z zabezpieczeniem

Ten rodzaj systemu bukmacherskiego zasługuje na osobne traktowanie, gdyż nie pasuje ani do progresji rosnących, ani malejących. Choć jest to poniekąd wariacja na temat klasycznej progresji, system ten dotyczy jednak tylko graczy generujących spore stawki. Zabezpieczenie w tej progresji polega na wycofaniu części pieniędzy w taki sposób, by nie ryzykować utraty dużej kwoty.

Jeżeli gracz ma złą passę, a stawki w progresji klasycznej rosną do niebotycznych kwot, powinien przemyśleć użycie progresji z zabezpieczeniem. Na pewnym etapie gry, aby nie stracić większej kwoty pieniędzy, przestaje sumiennie podwajać stawkę. W zamian, zagrywa tylko za pewną część określonej progresją stawki. Pozostała kwota budżetu stanowi zabezpieczenie w przypadku kolejnych przegranych kuponów.

Progresja mieszana

Co to jest system bukmacherski progresja mieszana?

W tym systemie bukmacherskim można stosować naprzemiennie różnego rodzaju progresje. Zaczynając od klasycznego Martingale’a, przy wysokich wygranych można przerzucić się na progresję rosnącą. W ten sposób minimalizuje się potencjalne straty kapitału. Możliwości jest całkiem sporo i tylko od gracza zależy, w jaki sposób dobierze systemy pod osobiste upodobania.

Celem progresji mieszanej powinna być taka kombinacyjna gra systemami, by zwiększyć swoje szanse na wygrane. Koniec końców, grając systemami bukmacherskimi każdy typer odpowiada sam przed sobą. Nikt nie rozlicza graczy ze stylu, w jakim zarządzają własnym budżetem na grę. Dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, które świadczyłyby o bezsensowności mieszania różnych progresji.

System d’Alemberta

Wśród gotowych propozycji progresji mieszanej jest system d’Alemberta, który stanowi ciekawą alternatywę dla typowych mechanizmów doboru stawek do kuponów. Ten system łączy w sobie założenia klasycznej progresji oraz progresji z zabezpieczeniem. W przypadku przegranego kuponu stawka rośnie o jedną jednostkę, zaś wygrany zakład zmniejsza stawkę wprost proporcjonalnie. Nie ma tutaj zatem powrotów do punktu wyjścia przy przerwaniu długiej passy, tylko zabezpieczenie w postaci cofnięcia się o jeden krok.

Czy system progresji jest skuteczny?

Skuteczność systemu bukmacherskiego progresja

Na tego typu pytania nie ma nigdy jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku systemu progresja bukmacher może przynieść graczowi wielki zysk, ale również doprowadzić do ogromnych strat. Wszystko zależy tak naprawdę od skuteczności nie samego systemu, lecz gracza i obstawianych przez niego zakładów.

Na pierwszy rzut oka, progresja malejąca wydaje się być niezwykle ryzykowna i nieopłacalna. Mówimy przecież o coraz wyższych stawkach w przypadku przegranych, a przy długiej passie tracimy więcej i więcej. Korzystanie z progresji malejącej pozostawmy doświadczonym graczom, którzy posiadają też spory budżet na grę i mogą zaryzykować.

Z kolei progresje rosnące wyglądają na nieco bezpieczniejsze, gdyż tutaj stawki rosną razem z wygranymi. W przypadku przegranych straty są mniejsze, więc systemy te można polecić początkującym graczom z niższym kapitałem. Należy jednak podkreślić, że progresja rosnąca doprowadzi gracza do poważnych zysków dopiero po udanej i długiej serii zwycięstw.

Gdzie należy zatem upatrywać skuteczności systemów progresywnych w bukmacherce? Trzeba pamiętać, iż żaden system nie zapewnia wygranych, dopóki gracz błędnie obstawia rozstrzygnięcia zakładów. System bukmacherski ma jedynie pomóc z organizacją wydatków i uporządkować dobieranie stawek do kolejnych kuponów. Dlatego zalecamy wykorzystać bonus od depozytu i najpierw wypróbować daną progresję za pomocą środków bonusowych.

Systemy progresywne – warto czy nie warto?

Zalety i wady systemu bukmacherskiego progresja

Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza progresja bukmacherska, musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Warto wypróbować kilka rodzajów progresji, by znaleźć perfekcyjne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb gracza. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z systemami bukmacherskimi, postaw na klasyczną progresję, która jest najłatwiejsza w obliczeniach stawek. Jednakże każdy typ systemu ma swoje plusy i minusy, a idealna progresja raczej nie istnieje.

Wady i zalety systemu bukmacherskiego progresji

Ogólnie rzecz biorąc, systemy bukmacherskie stanowią ciekawą alternatywę dla intuicyjnego podejścia do zakładów. Polecamy przetestować grę systemem, gdyż pozwoli to wprowadzić porządek do Twojej gry, jak również ułatwi gospodarowanie finansami. Określ na początku swój kapitał na całą grę, a także długoterminowy zysk, jaki chcesz osiągnąć. To z pewnością ułatwi Ci poruszanie się po zakładach bukmacherskich i obstawianie przy pomocy progresji, która ma kilka zalet, ale też wad.

Zalety bukmacherskiej progresji:

  • Łatwo obliczyć kolejne stawki, zarówno w przypadku progresji malejącej, jak i rosnącej,
  • Pozwala lepiej zarządzać budżetem na grę u bukmachera,
  • Teoretycznie zapewnia wyższe wygrane w krótszym czasie,
  • Uatrakcyjnia obstawianie zakładów bukmacherskich.

Wady bukmacherskiej progresji:

  • Wiąże się z ryzykiem utraty sporych środków finansowych, szczególnie w przypadku systemu, gdzie stawki rosną szybko po przegranych,
  • Wymaga wiedzy i odrobiny szczęścia przy typowaniu zakładów,
  • Na start potrzeba większego kapitału na grę, by stworzyć sobie zapas bezpieczeństwa na wypadek przegranej.

Jeżeli zdecydujesz się na grę progresją, pamiętaj, że sport jest nieprzewidywalny. Nawet najlepiej przygotowani gracze z ogromnym budżetem startowym mogą w krótkim okresie czasu stracić cały kapitał. Dlatego niezależnie od decyzji, jaką podejmiesz odnośnie progresji – zawsze graj odpowiedzialnie!

FAQ

Bukmacherskie systemy progresywne dają graczom poczucie większej kontroli nad ich finansami. Każdy rodzaj progresji ma ściśle określone ramy i zasady, których należy się trzymać podczas gry. Systemy te są zwykle tak skonstruowane, by nawet po długiej serii przegranych można się było szybko odkuć. Plusem dla gracza jest też możliwość urozmaicenia swojej gry i uporządkowania stawek kolejnych kuponów.

Z jednej strony progresja to bardzo ryzykowny system, który może przynieść ogromne straty finansowe, a nawet utratę całego kapitału. Jednak przewaga systemów progresywnych nad innymi jest taka, że gracz ma możliwość szybkiego odzyskania strat. Poprawne typowanie zwiększa szanse na wysokie wygrane i szybki zysk w krótkim czasie. Co więcej, obliczanie warunków gry progresją jest stosunkowo proste. Do tego dochodzi jeszcze kwestia podstawowych statystyk, gdyż progresja nie wymaga dogłębnych analiz przed obstawianiem meczów.

To zależy od konkretnego typu progresji, na który zdecydujemy się podczas swojej zaplanowanej gry. Piłka nożna i hokej świetnie sprawdzają się w progresji na remisy, gdyż prawdopodobieństwo takich wyników jest w tych dyscyplinach większe. Klasyczna progresja sprawdza się w każdym rodzaju sportu, pod warunkiem, że gracz zna się na danym sporcie. System Greenwood, w którym typuje się zwykle zwycięstwa gospodarzy nad underdogami, może być dobrym rozwiązaniem dla każdej dyscypliny.

Dodaj komentarz

0