Zakład bez remisu

Zakład bez remisu – czy warto obstawiać

Zakład bez remisu, czyli draw no bet, to jeden z rodzajów zakładów, dostępnych u legalnych bukmacherów w Polsce. Co więcej, jest to jeden z najczęściej spotykanych zakładów. Dlatego też warto wyjaśnić sobie kilka kwestii, by nie pogubić się podczas kolejnego typowania u bukmachera. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym jest zakład bez remisu, jakie ma rodzaje, a także czy warto w ogóle obstawiać takie zakłady.

Lista Najlepszych Bukmacherów

  1. Pakiet powitalny 5230 PLN tylko z kodem w Totalbet!
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

  2. Betcris pakiet powitalny freebetów do 1400 PLN
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

  3. Cashback do 110 PLN oraz 500 PLN do II depozytu!
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

  4. 2000 PLN bonusu powitalnego w pakiecie LVBet
    Ważne do 31 stycznia, 2023

    Skopiuj kod

  5. Cashback 600 PLN + freebet 20 PLN!
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

  6. Bonus od depozytu 200% do 100 PLN w ETOTO
    Ważne do 8 kwietnia, 2023

    Skopiuj kod

  7. Pakiet powitalny Superbet do 3754 PLN na start!
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

  8. Pakiet trzech bonusów forBET do 3000 PLN!
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

  9. 250 PLN Cashback + 250 PLN Freebet + 250 PLN Bonus Od Depozytu + 30 PLN Zgody Mkt + 20 PLN Apka
    Ważne do 31 grudnia, 2023

    Skopiuj kod

Co oznacza zakład bez remisu – DNB?

Draw no bet, co to znaczy? Jeżeli spotkałeś się wcześniej z takim nazewnictwem, to miałeś do czynienia z bardzo ciekawym rodzajem zakładu bukmacherskiego. Chodzi o zakład bez remisu, który występuje u legalnych bukmacherów również pod anglojęzyczną nazwą draw no bet. Od tej nazwy pochodzi także skrótowiec DNB, z którym spotkać się można w świecie bukmacherki. Wszystkie trzy nazwy odnoszą się do tej samej sytuacji, zatem, na czym polega zakład bez remisu?

Wyjaśnijmy, co dokładnie oznacza angielskie pojęcie draw no bet. W wolnym tłumaczeniu brzmi to „remis nie ma zakładu”. Jeżeli w typowanym spotkaniu padnie remis, bukmacher rozlicza zakład tak, jakby w ogóle go nie było. Dlatego też zakład bez remisu jest całkiem popularnym rozwiązaniem dla fanów piłki nożnej czy hokeja.

W zakładzie tym obstawiamy konkretne spotkanie bez remisu, czyli ze wskazaniem na zwycięstwo jednej ze stron. Jeżeli obstawione spotkanie zakończy się remisem, bukmacher zwraca pieniądze, użyte w ramach stawki zakładu. Innymi słowy, jest to po prostu zakład dwutorowy, który odrzuca możliwość remisu w meczu. Taki zakład można oznaczyć symbolem „12”, gdyż odnoszący się do remisu „X” nie ma tu zastosowania.

Bukmacher spotkanie bez remisu rozliczy po kursie 1.00 w przypadku braku zwycięstwa jednej ze stron meczu. W takim przypadku kwota poświęcona na zakład wraca do gracza. Jeżeli zakład DNB jest częścią kuponu akumulacyjnego, bukmacher pomniejszy kurs całkowity o wartość rozstrzygniętego zakładu bez remisu.

Rodzaje zakładów bez remisu

Co to spotkanie bez remisu już wiemy – pora poznać bliżej konkretne rodzaje, na jakie dzieli się zakład DNB. Za przykład posłuży nam oczywiście piłka nożna, która jest ulubioną dyscypliną sportową wśród graczy i bukmacherów. W wielkim skrócie: DNB dzielimy na HT i FT. Dobra, już wyjaśniamy, o co chodzi.

Zakład bez remisu STS

Zakład bez remisu na HT (half time) to rozstrzygnięcie bez remisu do końca pierwszej połowy. Jeżeli przed gwizdkiem sędziego po pierwszych 45 minutach meczu drużyny będą remisowały, bukmacher zwróci nam stawkę. Jak w praktyce wygląda zakład bez remisu u bukmachera STS na pierwszą połowę spotkania pokazuje poniższy screen ze strony STS.

Zakład bez remisu bukmachera STS

Zakład bez remisu Fortuna

Inny przypadek zakłada, że cały mecz zakończy się zwycięstwem jednej ze stron. W takim wypadku obstawiamy zakład bez remisu na FT (full time). Jeżeli po zakończeniu meczu na tablicy wyników po obu stronach będą widniały te same cyfry, gracz odzyska wpłacone pieniądze. Jeśli remisu nie będzie, zakład jest wygrany, a bukmacher wypłaci kasę według stawki i kursu dla DNB. Najlepiej obrazuje to screen ze strony bukmachera Fortuna:

Legalny bukmacher Fortuna - zakład bez remisu

Jak widać na powyższych przykładach, bukmacher spotkanie bez remisu może rozliczać w formie zakładu przed końcem pierwszej połowy lub w ramach całego spotkania. Zakład bez remisu w obu przypadkach daje graczom większe szanse na sukces. Jeśli gracz dokona poprawnego rozstrzygnięcia, może wygrać pełną kwotę potencjalnej wygranej. Z kolei w przypadku remisu w pierwszej połowie lub całym spotkaniu – bukmacher zwraca stawkę.

Dlaczego warto stawiać zakłady bez remisu?

Zakład bez remisu, czyli draw no bet, daje większe szanse na zwycięstwo w typowaniu. Choć kursy na takie zdarzenia są nieco niższe, to jednak warto przyjrzeć się mechanizmowi ich działania. Wytypuj poprawnie DNB, a bukmacher Cię wypłaci. Padnie remis? To tak, jakby zakładu nie było, a bukmacher rozlicza zwrot stawki. W ten sposób niezależnie od wygranej czy przegranej fani bukmacherki nie tracą.

Potraktuj zakład DNB jak swoiste ubezpieczenie swojego kuponu bukmacherskiego. Tak wiele słyszy się w mediach, że dziś nie ma już słabych drużyn. Debiutujące na turniejach reprezentacje, które są „czarnym koniem” mistrzostw. Kluby, które sezon w sezon walczyły o utrzymanie, a teraz awansują do międzynarodowych rozgrywek. Sport potrafi być niezwykle nieprzewidywalny. Dlatego też warto w bukmacherce dać sobie szansę na ciekawszą grę. Taki rodzaj handicapu pomaga w przypadku, gdy nie jesteśmy w 100% przekonani, co do wygranej jednej ze stron.

Wśród zalet zakładu bez remisu jest niewątpliwie większa szansa na poprawne rozstrzygnięcie takiego kuponu. Ponieważ jest to zakład dwutorowy, szanse teoretycznie rosną z 33% (dla zakładów trzytorowych 1X2) do 50%. Remisy nie wchodzą w grę, zatem tak naprawdę celuje się tylko w rozstrzygnięcie meczu ze wskazaniem zwycięzcy.

Jak skutecznie obstawiać zakład bez remisu?

Zakład bez remisu, jak wszystkie możliwe typy zakładów, nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia. Trzeba mieć to na uwadze, że sport jest nieprzewidywalny i nawet w przypadku tak dobrej opcji, jak DNB, może nam się nie udać wygrać. Na szczęście istnieje kilka cennych rad, które przybliżą Cię do sukcesu w obstawianiu zakładów remis=zwrot. Pozwól, że podzielimy się nimi z Tobą.

Gdy obstawiamy mecz „pewniaka” z „underdogiem”, różnica kursowa w klasycznym zakładzie trzydrogowym może być ogromna. Nie patrz w ogóle na kursy poniżej 1.20, gdyż żaden doświadczony gracz nie zwraca na nie uwagi. Niskie wartości zwyczajnie się nie opłacają, gdyż nie generują wysokich wygranych, nawet na kuponach AKO. W takich meczach dobrze jest sprawdzić, jak wygląda zakład DNB.

Jeżeli bukmacher płaci przykładowo 1.10 za zwycięstwo faworyta i aż 5.30 za wygraną teoretycznie słabszego przeciwnika, spójrz na kurs zakładu bez remisu. Często gracze typują „wpadki” faworytów, gdyż dają się skusić wysokim kursom na „underdogów”. Choć takie przypadki są rzadkie, to przecież się zdarzają. Ileż to razy Bayern Monachium ulegał drużynom z końca tabeli Bundesligi?

No właśnie, dlatego też warto spojrzeć na aktualną sytuację w tabelach ligowych i znaleźć ekipy, które „okupują” ich środek. W tym momencie właśnie należy sprawdzić, jak maluje się zakład bez remisu na nadchodzące mecze. Magia tej strategii polega na typowaniu DNB ze wskazaniem drużyn, które mają teoretycznie mniejsze szanse na wygraną. W przypadku remisu otrzymasz zwrot, a kto wie, czy „słabeusz” nie sprawi niespodzianki właśnie w nadchodzącej kolejce? W połączeniu z dobrą analizą statystyk H2H można przygotować całkiem intratne kuponiki z uwzględnieniem zakładów Draw No Bet.

Zakład bez remisu a podwójna szansa – podobieństwa i różnice

Wśród niezliczonych zakładów bukmacherskich na przeróżne zdarzenia pojawia się także pojęcie podwójnej szansy. Niektórzy gracze mylą podwójną szansę z zakładem bez remisu, dlatego warto przybliżyć ten rodzaj zakładu. Wyjaśnijmy, co łączy, a co różni oba te zakłady.

Zakład typu podwójna szansa to nic innego, jak obstawienie dwóch z trzech możliwych rozstrzygnięć zakładu trzydrogowego. Można je zatem spotkać jedynie w przypadku dyscyplin sportowych, gdzie w grę wchodzą trzy możliwości rozwiązania spotkania. Mowa o zwycięstwie gospodarzy (1), remisie (X) lub wygranej gości (2). Podwójna szansa to jednoczesne obstawienie dwóch możliwych zakończeń spotkania w jednym z trzech wariantów: 1/X, X/2, albo 1/2. W ten sposób maksymalizuje się swoje szanse na poprawny typ, choć przy jednoczesnej niższej potencjalnej kwocie wygranej.

Z zakładem podwójnej szansy można spotkać się zarówno w przypadku typowania wyniku do przerwy, jak i w całym spotkaniu. Chodzi o typowanie prowadzenia i zwycięstwa lub remisów w obu połowach.

W przypadku legalnego polskiego bukmachera Fortuna, mamy do czynienia z ciekawą alternatywą klasycznej podwójnej szansy. Każdy inny serwis bukmacherski skupia się raczej na tradycyjnym typowaniu dwóch z trzech możliwych rozstrzygnięć. Dzięki temu gracz ma większe szanse na poprawne obstawianie. Taki kupon daje możliwość wygrania nieco mniejszej kwoty, gdyż kursy na podwójną szansę są niższe, niż w przypadku zakładu bez remisu.

Kiedy warto obstawiać podwójną szansę?

Szczególnie w przypadkach, gdy nie ma jednoznacznego faworyta spotkania. Oczywiście w ten sposób odrzucamy jedną z trzech możliwości zakończenia spotkania. Wciąż jednak zyskujemy możliwość poprawnego wytypowania, a więc posiadania wygranego kuponu.

Czy jest jakiś sposób, by móc łatwiej wybrać pomiędzy zakładem bez remisu a podwójną szansą?

Cóż, pozostaje nam sprawdzać kursy na poszczególne zdarzenia i zakłady. Jeśli faworyt gra z underdogiem, można śmiało pokusić się o wskazanie zwycięzcy bez obstawiania jednego z dwóch opisywanych zakładów. Jednakże, im bardziej zbliżone do siebie klasowo drużyny, tym większa niewiadoma. Co za tym idzie, warto sprawdzić potencjalne wygrane przy typowaniu zakładu bez remisu i podwójnej szansy.

Bukmacherzy z Zakładami bez Remisu

Skoro wiesz już, jak działa zakład bez remisu, pora sprawdzić, gdzie można go wytypować. Legalni bukmacherzy w Polsce bardzo często wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Ponieważ zakład bez remisu jest popularnym sposobem obstawiania wydarzeń trzydrogowych, praktycznie każdy polski bukmacher ma takie rozwiązanie w swojej ofercie. Co ciekawe, nie wszędzie ten rodzaj zakładu nazywa się tak samo. Choć używana przez nas w artykule nazwa jest najpopularniejsza, warto sprawdzić, czy u naszego ulubionego bukmachera zakład nie występuje pod inną nazwą. Poniżej przygotowaliśmy dla Was tabelkę, która ułatwi Wam poruszanie się po draw no bet. Podpowiadamy także, w którym miejscu szukać zakładów DNB na stronach z zakładami bukmacherskimi.

Nazwa bukmacheraNazwa draw no betGdzie szukać zakładu bez remisu?
BetclicRemis-ZwrotZakład zajmuje czołową pozycję na liście dostępnych rozstrzygnięć
BetfanZakład Bez RemisuNa trzecim miejscu pośród dostępnych zakładów
EtotoRemis=ZwrotNa miejscu trzecim na liście dostępnych zakładów
eWinnerZakład Bez RemisuPrawie na samej górze listy zakładów na dane zdarzenie
forBETNie Ma ZakładuNa trzeciej pozycji wśród zakładów
FortunaSpotkanie Bez RemisuPrawie na końcu listy dostępnych zakładów na wydarzenie sportowe
LV BetRemis – ZwrotNależy przewinąć listę zakładów dość daleko, by go zlokalizować
PZBukRemis – Nie Ma ZakładuTrzeba się go naszukać, bo jest dość nisko na liście zakładów
STSZakład Bez RemisuNa pozycji trzeciej pośród zakładów na dane zdarzenie
SuperbetZakład Bez RemisuW dalszej części listy dostępnych zakładów
TOTALbetRemis – Nie Ma ZakładuZwykle na szczycie listy dostępnych zakładów bukmacherskich

FAQ

Zakład DNB (draw no bet – zakład bez remisu) nie dopuszcza możliwości remisu w zdarzeniu sportowym. Jeśli żadna z drużyn nie wygra w spotkaniu, bukmacher nie rozlicza kuponu z zakładem DNB jako przegrany. W takim przypadku legalni bukmacherzy uznają, jakby zakładu w ogóle nie było. Gracz otrzymuje wtedy zwrot stawki.

Z jednej strony tak, ponieważ gracz nie ryzykuje zbyt wiele w przypadku takiego zakładu. Nawet, jeśli w spotkaniu padnie remis, bukmacher zwróci stawkę wpłaconą na kuponie. Minusem zakładu bez remisu są niższe kursy bukmacherskie, przez co wygrana zasili konto gracza niższą kwotą pieniężną.

Podwójna szansa zakłada, że w meczu może zakończyć się dwoma z trzech możliwych rozstrzygnięć. Typuje się zwykle zwycięstwo jednej drużyny lub remis. Odrzuca się tylko jedno możliwe rozstrzygnięcie w zakładzie trzytorowym. Z kolei zakład bez remisu odrzuca możliwość podziału punktów między drużynami. W takim przypadku bukmacher zwraca stawkę graczowi. W obu przypadkach gracz ma większe szanse na zwycięstwo, choć musi liczyć się z niższymi kursami na takie zakłady.

Tak, choć DNB to wyjątkowy rodzaj handicapu azjatyckiego AH(o). Zakład bez ryzyka rozlicza się po zakończeniu spotkania, podczas gdy asian handicap jest w grze gdy dochodzi do dogrywki w meczu.

Dodaj komentarz

0