Skan dowodu bukmacher – czy naprawdę go potrzebuje?

Karta identyfikacyjna bukmachera

Rejestracja nowego konta u bukmachera zwykle zajmuje tylko chwilę. Wystarczy wpisać podstawowe dane i aktywować konto poprzez kliknięcie linku weryfikacyjnego. Na tym jednak formalności się nie kończą. Gracze, którzy chcą obstawiać zakłady za prawdziwe pieniądze i mieć możliwość późniejszego wypłacenia swoich wygranych, muszą wykonać jeszcze jeden ważny krok. Niezbędne jest zweryfikowanie tożsamości, które odbywa się przez skan lub zdjęcie dowodu. Bukmacher wymaga tego, aby potwierdzić poprawność danych osobowych oraz wiek nowego użytkownika. Pokażemy Ci, który bukmacher potrzebuje dowód osobisty od razu, a u kogo założysz konto bez weryfikacji danych na start.

Lista Najlepszych Bukmacherów

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. Betcris pakiet powitalny freebetów do 1400 PLN
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 4. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 6. Bonus od depozytu 200% do 100 PLN w ETOTO
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 7. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 8. 1500 PLN w pakiecie powitalnym Noblebet
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Weź udział w konkursie z nagrodami!

Trzy gwarantowane nagrody czekają na trzech najlepszych typerów! 

Weź udział w naszym konkursie i zdobądź jedną z nich! 

Im więcej wyników trafisz, tym więcej punktów zyskasz!

Skan dowodu – czy bukmacher zawsze go wymaga?

Każdy bukmacher, który legalnie działa na terenie Polski i posiada licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów, jest zobowiązany do zweryfikowania tożsamości osób, które korzystają z jego usług. Ten krok, chociaż niezbyt lubiany przez samych graczy, jest niezbędny do tego, aby uniemożliwić korzystanie z serwisu bukmacherskiego osobom, które nie ukończyły 18. roku życia. Dzięki upewnieniu się, że użytkownik serwisu jest tym, za kogo się podaje, bukmacher chroni się przed graczami, którzy korzystają z tożsamości innych osób i zapobiega nielegalnym działaniom, na przykład praniu brudnych pieniędzy.

♠ Betclic jest bukmacherem, który nie wymaga okazania dowodu tożsamości. Szybka rejestracja i 550 PLN bonusu. ♠

 1. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

Przed rozpoczęciem przygody u dowolnego bukmachera, warto dowiedzieć się, czy bukmacher wymaga podania wszystkich danych z dokumentu tożsamości, czy można korzystać z jego usług bez wysyłania skanu dowodu osobistego oraz, czy ten proceder jest zgodny z polskim prawem.

Wysyłając skan dowodu osobistego, nie musisz podawać wszystkich swoich danych!

Wielu graczy sceptycznie podchodzi do wymagań, jakie stawia przed nimi bukmacher. Ma to swoje dobre strony, ponieważ świadczy to o tym, że odpowiedzialnie podchodzimy do udostępniania innym swoich wrażliwych danych. Na szczęście fakt, że bukmacher wymaga przesłania skanu dowodu, nie oznacza, że muszą się pojawić w nim wszystkie informacje widoczne na dokumencie.

Oto dane, które są niezbędne, aby bukmacher mógł upewnić się, że jego nowy użytkownik jest tym, za kogo się podaje:

 • imię i nazwisko
 • PESEL
 • numer dowodu
 • data urodzenia
 • adres (nie jest wymagany, jeśli gracz posiada nowy dowód osobisty).

Zgodnie z powyższym przed zeskanowaniem dokumentu lub jeszcze przed tym, aż rozpocznie się proces weryfikacji, można spokojnie zakryć takie dane, jak wzór podpisu, zdjęcie czy imiona rodziców. W żadnym stopniu nie zaszkodzi to późniejszej weryfikacji. Zakrycie dodatkowych danych zadziała wyłącznie na korzyść gracza. Osoby trzecie, które w mało prawdopodobnym przypadku mogłyby wejść w posiadanie skanu, nie będą miały możliwości jego wykorzystania.

Warto pamiętać, że legalni bukmacherzy zawsze gwarantują, że dane osobowe ich graczy są odpowiednio chronione (zarówno te na dowodzie osobistym, jak i inne, np. numer telefonu). Jest to jeden z ważnych kryteriów, który jest na nich nałożony przez ustawę hazardową. Oznacza to, że ukrycie swoich dodatkowych danych jest opcjonalne i jest to jedynie dodatkowe zabezpieczenie. Pominięcie tego kroku w żadnym razie nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo danych.

Skan dowodu bukmacher: zrób to zgodnie z polskimi przepisami

Wymóg przesłania skanu dowodu tożsamości do wglądu bukmachera, nie jest wymysłem pojedynczego operatora oferującego zakłady. Wszyscy bukmacherzy, którzy chcą działać w zgodzie z prawem w Polsce (regulowanym przez odpowiednią ustawę o grach hazardowych), muszą posiadać tę opcję i weryfikować tożsamość osób pełnoletnich, które korzystają z ich usług. Więcej mówi o tym artykuł 15i. o grach hazardowych, któremu przyświeca „ochrona uczestników gry przed negatywnymi skutkami hazardu”.

W pierwszym punkcie artykułu o grach hazardowych mowa jest o tym, że dla stron oferujących zakłady bukmacherskie wymagane jest wykonanie procedury weryfikacji „ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry”. Polskie przepisy nie precyzują dokładnie, w jaki sposób bukmacherzy powinni przeprowadzić ten proces. Mimo to wciąż najlepszym sposobem na upewnienie się, że użytkownik nie jest osobą niepełnoletnią, jest sprawdzenie dokumentu tożsamości i weryfikacja widocznych tam danych.

Jakie dokumenty są akceptowane przez strony oferujące zakłady bukmacherskie w Polsce? Możesz wysłać między innymi:

 1. dowód osobisty
 2. paszport
 3. prawo jazdy (rzadko).

Rejestracja bez skanu dowodu osobistego? Załóż konto tymczasowe

Nie jest niespodzianką, że niektórzy gracze lubiący stawiać zakłady bukmacherskie, nieświadomi tego, że niezbędnym krokiem zakładania konta gracza jest przesłanie skanu dokumentu tożsamości, widząc tę opcję, od razu rezygnują z finalizowania swojej rejestracji. Bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dla pewnych osób ten proces jest niekomfortowy i nie do przeskoczenia.

Z tego powodu warto mieć na uwadze, że istnieje inna możliwość korzystania z usług bukmacherskich online – założenie konta tymczasowego, w którym nie jest wymagany skan dowodu osobistego. Poniższa tabela przedstawia polskich legalnych bukmacherów z licencją od Ministerstwa Finansów, którzy umożliwiają rejestrację bez przesyłania skanu dowodu tożsamości:

BukmacherDowód wymagany?Bonus bez dowoduBonus z dowodemLink do rejestracji
BetclicNieCashback 550 PLN 
BetfanNieCashback 600 PLN + bonus od depozytu do 1000 PLN 
ETOTONieBonus od depozytu 200% do 300 PLN 
STSNieFreebet 25 PLN + cashback 235 PLN + bonus od depozytu do 1200 PLN + BetGames 20 PLN + wirtualki 20 PLN 
PZBukNieCashback 500 PLN + punkty gracza wymienne na bonusy 

Czym jest konto tymczasowe?

Ten rodzaj konta charakteryzuje się przede wszystkim:

 • błyskawiczną rejestracją online (pomija się jest krok angażowania personelu w sprawdzanie dokumentów)
 • koniecznością podania wyłącznie podstawowych danych osobowych (np. imię i nazwisko, PESEL, data urodzenia, adres, numer telefonu)
 • oferowane wyłącznie dla osób pełnoletnich
 • pominięciem kroku weryfikowania tożsamości za pomocą skanu dowodu osobistego
 • limitami depozytu
 • brakiem możliwości wypłaty środków
 • określonym czasem ważności.

Zwróćmy uwagę na ostatni podpunkt, który najlepiej określa różnicę między standardowym kontem użytkownika a kontem tymczasowym. Typowanie zakładów bukmacherskich online na koncie niewymagającym skanu dowodu tożsamości jest ograniczone do 28 dni. Po tym czasie konto tymczasowe zostaje zablokowane, a gracz nie ma już możliwości stawiania kolejnych zakładów. Kolejną słabą stroną kont tymczasowych jest to, że nawet w przypadku wygranej, nie ma możliwości wypłaty środków na swoje konto bankowe.

W dowolnym momencie można jednak zdecydować o tym, że chce się pozostać u bukmachera na dłużej. Wówczas należy dostarczyć mu skan swojego dowodu osobistego – wtedy konto tymczasowe zmieni się w standardowe konto użytkownika.

Rejestracja Betclic – przykład

Jeśli rejestrujesz się w Betclic, zdjęcie lub skan dowodu osobistego nie jest wymagane podczas zakładania konta. Zweryfikować dowód osobisty lub paszport możesz później, przy pomocy swojego profilu bukmacherskiego. Dowód tożsamości niezbędny jest, byś mógł odblokować opcję wypłat na konto w banku.

Betclic skan dowodu – czy to bezpieczne? Jak najbardziej, przesyłając zdjęcie lub skan dowodu osobistego nie musisz obawiać się o utratę danych osobowych. Bukmacher korzysta z nowoczesnych metod bezpieczeństwa, dzięki czemu rejestracja bez dowodu tożsamości i późniejsza weryfikacja są po ochroną.

Nie zwlekaj, już dziś sprawdź, dlaczego w Betclic rejestracja nowego konta jest taka przyjazda. Odbierz nasz kod bonusowy, a następnie odblokuj najbardziej atrakcyjny cashback na start. Pamiętaj, żeby wpisać kod promocyjny Betclic podczas zakładania konta, by móc otrzymać pełen pakiet powitalny dla nowych graczy!

REJESTRACJA U BUKMACHERÓW W PIGUŁCE

 • Przesłanie skanu dowodu osobistego jest niezbędnym elementem rejestracji konta u każdego legalnego bukmachera z licencją od Ministerstwa Finansów.
 • Wysyłanie zdjęcia dowodu jest w pełni bezpieczne, więc nie musisz martwić się o utratę danych.
 • Weryfikacja dokumentu tożsamości jest zgodna z prawem w Polsce, a zatem w pełni legalna i bezpieczna.
 • Skan dokumentu nie musi przedstawiać wszystkich danych, gdyż wystarczą te, które podajesz podczas rejestracji.
 • Konto tymczasowe posiada limity, jednak nie wymaga przesłania skanu dokumentów.
 • Jeśli nie jesteś pewien, jak działa rejestracja bez dowodu, sprawdź podany przez nas przykład bukmachera Betclic.

Dodaj komentarz

0