STS czy Fortuna?

Fortuna czy sts? Którego bukmachera wybrać?

Wybór dobrego bukmachera to absolutna podstawa, o którą chcemy zadbać, zanim zaczniemy swoją przygodę z obstawianiem zakładów sportowych. STS i Fortuna to jedne z najpopularniejszych opcji dostępnych na rynku, jednakże różnią się pod kilkoma względami, które będą miały znaczenie w zależności od tego, jakie konkretnie masz preferencje jako gracz.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, który bukmacher jest lepszy, jakie bonusy oferują, gdzie mamy dostęp do korzystniejszych kursów bukmacherskich, a także jak ogólnie prezentuje się oferta STS i Fortuny – tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi.

STS czy Fortuna – co lepiej wybrać?

Stojąc przed tym wyborem, trzeba oczywiście wziąć pod uwagę co najmniej kilka zróżnicowanych aspektów. STS i Fortuna to bardzo popularni legalni bukmacherzy w naszym kraju i nic dziwnego, w końcu ich oferta prezentuje się całkiem dobrze. 

Użytkownicy chętnie decydują się na obstawianie zakładów sportowych i tu, i tu – ale ostatecznie warto sprawdzić, co lepsze, STS czy Fortuna? Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie najlepiej będzie zacząć od przeanalizowania, jak bardzo atrakcyjne bonusy oferują.

STS czy fortuna?

Fortuna czy STS – najważniejsze bonusy

Bonusy to tak naprawdę główny element, oprócz legalności, który przyciąga graczy do konkretnego bukmachera. Jak wiadomo, za ich sprawą można od czasu do czasu pozwolić sobie na dość istotne zwiększenie swojej szansy na wygraną, a do tego po prostu szkoda przepuścić dobrą okazję! Fortuna i STS oferują nieco inne bonusy, a o ich atrakcyjności zadecydować możecie tak naprawdę sami. Poniżej prezentujemy porównanie najważniejszych bonusów.
W ofercie Fortuny i STS znajdziemy:

 • bonus na start,
 • bonus bez depozytu,
 • zakład bez ryzyka,
 • bonus od depozytu.

Bonus na start

FortunaSTS
Wstępna rejestracja nie wymaga weryfikacji, nie uprawnia do korzystania z bonusówWstępna rejestracja nie wymaga weryfikacji, uprawnia do korzystania z bonusów
Kod promocyjny: PROBUKMACHERKod promocyjny: PROBUKMACHER
Bonus 20 PLN bez depozytuBonus bez depozytu wynosi aż 29 PLN
Fortuna gwarantuje dostęp do zakładu bez ryzyka w wysokości 600 PLNBonus powitalny do nawet 1200 PLN
Dodatkowo 100% do 2100 PLN przy drugim depozycieDodatkowo 25 PLN na gry karciane Betgames

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe atrakcje, które STS i Fortuna przygotowały dla swoich graczy, nie da się ukryć, że wybór faworyta niekoniecznie jest prostym zadaniem. Za Fortuną zdecydowanie przemawia argument w postaci 100% drugiego depozytu do 2100 PLN. 

Bonusy w Fortunie

Z kolei STS znacznie bardziej skupia się na tym, aby swoich użytkowników zachęcić do gry już przy pierwszym depozycie. Gracze mogą bowiem liczyć na bonus bez depozytu w wysokości 29 PLN, a także bonus powitalny sięgający 1200 PLN, czyli aż o 600 PLN większy niż w Fortunie! Co prawda to już wy, jako gracze, musicie sami zdecydować, która oferta wydaje się bardziej atrakcyjna, ale podsumowując kwoty maksymalnych bonusów, Fortuna wysuwa się tutaj na prowadzenie.

Bonus bez depozytu

FortunaSTS
Bonus bez depozytu wynosi 20 PLN,  przyznawany  za sprawą punktów FKPBonus bez depozytu w wysokości 25 PLN
Bonus otrzymamy po przeprowadzeniu pełnego procesu rejestracji konta25 PLN będziemy mogli wykorzystać już na koncie tymczasowym (pełna rejestracja nie jest wymagana)
Możliwość wypłacenia środków z konta natychmiast po uzyskaniu wygranej z postawionego zakładu za bonusWymagany trzykrotny obrót po kursie minimalnym 1.91
Brak limitu czasowego na wypłatę Brak limitu czasowego na obrót

W przypadku oferowanych przez STS i Fortunę bonusów bez depozytu werdykt wydaje się naprawdę bardzo łatwy. Fortuna daje co prawda do dyspozycji 5 PLN mniej, ale za to wymaga tylko pojedynczego obrotu. Jest to zdecydowana przewaga w porównaniu do trzech obrotów, których wymaga STS. Niektórych graczy może co prawda zachęcić fakt, że STS pozwala na skorzystanie z bonusu na koncie tymczasowym, ale nie oszukujmy się – 2:0 dla Fortuny.

Zakład bez ryzyka

FortunaSTS
600 PLN239 PLN
zwrot za pierwszy przegrany zakład postawiony po rejestracji Zwrot za pierwszy przegrany zakład postawiony po rejestracji na kwotę wynoszącą minimalnie 10 PLN
Zwrot uwzględnia podatekZwrot nie uwzględnia podatku
Wymagany obrót otrzymanego zwrotu po dowolnym kursie przeznaczenia go na dowolny zakładMożliwość bezpośredniego wypłacenia pieniędzy bez konieczności obrotu
Brak ograniczeń czasowychBrak ograniczeń czasowych
Bonusy w STS

Ten przypadek jest już nieco trudniejszy, niż to, co mogliśmy zaobserwować wyżej. Co prawda, Fortuna daje graczom do dyspozycji nawet do 600 PLN i zwraca stawkę+podatek, ale za to STS oferuje możliwość wypłacenia zwrotu od razu – i to także na kontach tymczasowych! Ustalenie tego, czy 600 PLN bonusu jest lepsze od 239 PLN oferowanych przez STS, jest dość trudnym orzechem do zgryzienia, bo użytkownicy serwisów bukmacherskich stawiają przeróżne kwoty i preferują zróżnicowany poziom ryzyka. Nie można jednak odmówić Fortunie atrakcyjności bonusu w tym zakresie, dlatego na ten moment ogłaszamy remis. 3:1 w ogólnym rozrachunku dla Fortuny.

Bonus od depozytu

FortunaSTS
Bonus 100% do 2150 PLN w przypadku drugiej wpłaty100% do 1200 PLN już przy pierwszym depozycie
jako gracze musimy pamiętać, aby aktywować bonus od drugiego depozytu w zakładce „bonusy” po dokonaniu pierwszej wpłatyPromocja może zostać wykorzystana automatycznie na koncie tymczasowym
po wpłaceniu drugiego depozytu bonus zostanie automatycznie przyznany100% od depozytu automatycznie przyznane przy pierwszej wpłacie
Wymagany obrót 20% drugiej wpłaty, a następnie 4-krotny obrót drugiego depozytu. Pierwszy obrót zwalnia 20% bonusu, a drugi 80%Trzykrotny obrót po kursie minimalnym 1.91
Minimalny kurs podczas obrotu wynosi 1.80Wymagany jednokrotny obrót pierwszym depozytem po kursie 1.85+

Sprawa dla nas jest oczywista – kolejny punkt trafia na konto Fortuny. Fortuna osobno oferuje bonus przy pierwszej wpłacie do 600 złotych i bonus od drugiego depozytu w wysokości 2150 złotych. STS natomiast oferuje tylko jeden bonus do maksymalnie 1200 PLN. Oczywiście pamiętamy też o tym, że zasady obrotu bonusu od Fortuny są korzystniejsze niż te oferowane przez STS, ale za to STS wymaga od graczy dodatkowo obrotu depozytem. Podsumowując, 4:1 dla Fortuny.

Który bukmacher oferuje lepsze kursy?

Który bukmacher oferuje lepsze kursy?

Każdą osobę zainteresowaną obstawianiem zakładów sportowych powinny oczywiście też interesować kursy, które oferują poszczególni bukmacherzy. W niektórych przypadkach można naprawdę się zdziwić! Dlatego też w poniższej tabeli przedstawiamy wam porównanie marży na najważniejsze wydarzenia sportowe, które przyciągają największą liczbę graczy.

Rodzaj wydarzeń sportowychMarża oferowana przez FortunęMarża oferowana przez STS
Premier League2,775,19
Bundesliga2,955,20
La Liga3,265,22
Liga Mistrzów3,385,28
Ekstraklasa5,385,13
NBA6,508,70
CS:GO5,275,25

Wniosek jest bardzo prosty. STS przegrywa w praktycznie każdym przypadku, nie licząc CS:GO (5,25 do 5,27) i Ekstraklasy (5,13 do 5,38). O ile w celu stawiania na mecze Ekstraklasy w piłce nożnej można by jeszcze zastanowić się nad założeniem konta w STS, tak w przypadku CS:GO wydaje się to praktycznie nieopłacalne. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że Fortuna oferuje znacznie bardziej opłacalną ofertę w przypadku pozostałych wydarzeń sportowych (i nie tylko), przez co zakładanie konta tylko dla tego rodzaju wydarzeń nie wydaje się atrakcyjne. Zatem Fortuna wygrywa po raz kolejny.

STS czy Fortuna online – oferowane zakłady

Idziemy dalej. Nie da się ukryć, że użytkownicy serwisów bukmacherskich bardzo lubią dużą ilość zdarzeń, które można obstawić. Z tego też względu w celu zamieszczenia odpowiedniej oceny zakładów oferowanych przez Fortunę i STS najpierw przyjrzyjmy się ilości zdarzeń w przypadku kilku najbardziej popularnych lig.

LigaFortunaSTS
Premier League78-11195-275
Bundesliga66-9596-272
La Liga85-12080-256
Liga Mistrzów83-8797-100
Ekstraklasa109-117155-190
ATP Wiedeń (tenis)32-407-30
NBA22-2554-105
Plus Liga (siatkówka)15-2018-28

Wreszcie widzimy wyraźną wygraną po stronie STS. Jest to wręcz na swój sposób niesamowite, jak ogromną różnicę można zaobserwować w porównaniu z Fortuną. W przypadku Premier League, Bundesligi czy La Ligi jest to nawet do ponad 100 więcej zdarzeń do obstawienia! Wciąż jednak można zachować pewien stopień sceptycyzmu, gdyż nie wiemy jeszcze, jak wiele niższych lig możemy obstawiać w STS i Fortunie. Poniżej sprawdzamy, jak sytuacja wygląda w tym zakresie.

KrajLigi dostępne w FortunieLigi dostępne w STS
PolskaEkstraklasa, Puchar Polski, I liga, II liga, III liga, IV liga (Grupa Podkarpacka)Ekstraklasa, Puchar Polski, I liga, II liga, Ekstraliga kobiet, III liga, IV liga (21 grup)
HiszpaniaLa Liga, 1. liga kobiet, II liga, III liga, IV ligaLa Liga, II liga, III liga, IV liga, 1. liga kobiet, Puchar Hiszpanii
AngliaPremier League, II liga, III liga, IV liga, V liga, VI liga, FA Cup, Premier League 2Premier League, Puchar Anglii, II liga, III liga, IV liga, V liga

Jest to dość ciekawe porównanie, które nie daje nam pewnego zwycięzcy. Oferta obydwóch bukmacherów wydaje się naprawdę solidna – STS trzeba pochwalić za aż 21 grup polskiej IV ligi, natomiast Fortuna daje możliwość postawienia na zakłady Premier League 2. Przez to na uznanie zasługują obydwie firmy, choć STS trzeba tutaj dodatkowo pochwalić za utrzymanie szerokiego zakresu możliwości przy jednoczesnym oferowaniu nawet do kilkuset więcej zdarzeń na popularne ligi od Fortuny.

Gdzie znajdziesz lepszą ofertę sportów wirtualnych?

Sporty wirtualne w Fortunie

Sport wirtualny to niezwykle interesująca alternatywa w porównaniu do standardowych zakładów sportowych i e-sportowych, która cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Coraz więcej graczy zauważa, że wirtualne sporty to nie tylko szansa na zwiększenie swojego budżetu, ale też po prostu dobra zabawa. Rozkwit popularności wirtualnych sportów jest związany z pandemią, która na długi czas zablokowała praktycznie wszystkie zakłady sportowe, jakie to można było stawiać u swoich ulubionych bukmacherów. 

Sporty wirtualne w STS

Wirtualny sport to przede wszystkim piłka nożna. Trzeba jednak pamiętać, że mecze nie trwają tutaj aż półtorej godziny, gdyż na rozstrzygnięcie wystarczy zaledwie poczekać kilka minut, a oferowane kursy przez STS czy Fortunę na zwycięzcę wahają się pomiędzy 1.50 a 1.80. Nie zapominajmy przy tym, że piłka nożna to nie jedyny rodzaj wirtualnego sportu, który znajdziemy w ofercie Fortuny i STS. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe opcje.

Wirtualne sporty od Fortuny:

 • piłka nożna – mecze klubowe i reprezentacyjne,
 • wyścigi psów,
 • wyścigi konne,
 • żużel,
 • samochody.

Wirtualne sporty od STS:

 • piłka nożna,
 • tenis,
 • koszykówka,
 • wyścigi koni,
 • wyścigi psów.

Fortuna czy STS – zakłady w punktach stacjonarnych

Zakłady online to nie jedyny sposób na obstawianie ulubionych zdarzeń sportowych. Wciąż znaleźć możemy wielu zapalonych graczy, którzy preferują fizyczne instytucje i punkty – o nich też absolutnie nie można zapomnieć! Zarówno w przypadku Fortuny, jak i STS spotkamy podobną ilość punktów stacjonarnych na terenie kraju. W przypadku STS jest to 440 punktów, podczas gdy Fortuna podaje informację, że tych punktów ma „ponad 400”. Przez to obydwaj bukmacherzy są równie łatwo dostępni dla miłośników gry off-line! Na pytanie, czy otwarty jest dzisiaj jakiś punkt STS lub Fortuna? Odpowiadamy: tak, jest ich ponad 400.

Z pewnością zastanawiacie się dodatkowo, które punkty oferują lepszą obsługę, lepiej się prezentują i czy istnieje jakakolwiek przewaga pod kątem zdarzeń sportowych lub kursów na poszczególne wydarzenia w porównaniu do zakładów online. Od razu powiemy, że w tym zakresie ogłaszamy remis. Fortuna i STS dają graczom dostęp do wysokiej jakości punktów stacjonarnych z fachową obsługą, jednakże nie liczmy na dodatkowe korzyści przy korzystaniu z punktów stacjonarnych – zdarzają się one bowiem albo w ogóle, albo bardzo rzadko.

Porównanie metod płatności

Kolejna istotna kwestia. Mimo że dość rzadko zdarza się, aby gracze korzystali z niszowych metod płatności, istnieje pewno grono osób, które doceni starania bukmachera pod tym kątem. Teoretycznie większe zróżnicowanie metod płatności to też potencjalnie szersze grono klientów, dlatego oferowanie wielu metod płatności po prostu dobrze świadczy o danym bukmacherze. Gdzie jest lepiej pod względem płatności? Bardziej szczegółowe informacje na ten temat zamieszczamy poniżej.

STS:

 • Błyskawiczne wpłaty,
 • Dostępne metody wpłat: Visa, Mastercard, PayU, DotPay, Tpay, PayPal, PaySafeCard, Neteller, BLIK, Skrill,
 • Szybkie wypłaty,
 • Dostępne metody wypłat: system STSPay do 11 banków (przelew po 15 minutach) lub tradycyjny przelew (1 lub 2 dni robocze).
Metody płatności u bukmachera STS

Fortuna:

 • Szybkie wpłaty,
 • Dostępne metody wpłat: Visa, MasterCard, Tpay, Skrill, BLIK, PayU,
 • Wolne wypłaty,
 • Dostępna metoda wypłat: tradycyjny przelew (1 lub 2 dni robocze).
Metody płatności u bukmachera Fortuna

Werdykt jest prosty – STS oferuje lepsze standardy w zakresie metod płatności. Nie dość, że możemy tu liczyć na zarówno szybkie wpłaty, jak i wypłaty, to jeszcze możemy skorzystać z kilku dodatkowych sposobów wpłacenia środków na konto gracza. Jeśli więc jest to coś, co ma dla was znaczenie – zdecydowanie polecamy postawić na STS.

Który bukmacher ma lepszą apkę?

Fortuna aplikacja mobilna

Jako że aplikacja mobilna to bardzo wygodny sposób do obstawiania zakładów sportowych dla graczy, nie mogliśmy również pominąć tego wątku. Zacznijmy od Fortuny. Aplikacja działa na iOS w wersji minimum 8.0 i na Androidzie w wersji minimum 4.4. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że aplikacja prezentuje się atrakcyjnie i działa w odpowiedni sposób. Dodatkowo możemy bezproblemowo skorzystać z wszystkich dostępnych bonusów, co dla wielu będzie w tym wszystkim najważniejsze. Apka Fortuny jest więc prosta, przyjemna i przejrzysta.

STS aplikacja mobilna

Co w takim razie z aplikacją STS? Również należy ją pochwalić – i to być może nawet bardziej niż apkę Fortuny. Dzieje się to za sprawą faktu, że aplikacja STS wydaje się nieco lepiej zoptymalizowana pod kątem doświadczenia użytkownika, przez co interfejs i ogólne posługiwanie się apką jest bardziej intuicyjne. Oczywiście możemy tutaj też skorzystać z wszystkich dostępnych bonusów bez obawy o jakiekolwiek problemy. Podobnie jak w przypadku Fortuny aplikacja STS działa na systemach iOS w wersji minimum 8.0 oraz w wersji minimum 4.4 na Androidzie. Apka STS została nieco lepiej dopracowana przez co lepiej wypada w ogólnym rozrachunku.

STS czy Fortuna – proces rejestracji

Rejestracja u bukmachera STS

Rejestracja to najbardziej podstawowy proces, przez który musi przejść każdy gracz, aby móc cieszyć się z możliwości stawiania pieniędzy na ulubione zakłady sportowe. Dlatego musi przebiegać w bezproblemowy sposób i jak najszybciej dawać użytkownikowi szansę na rozpoczęcie gry. Proces rejestracji w Fortunie i STS jest podobny pod tym względem, że przebiega łatwo i przyjemnie, gdyż gracz musi podać jedynie kilka informacji, aby założyć konto tymczasowe. 

Rejestracja u bukmachera Fortuna krok 1

Trzeba jednak pamiętać, że w celu uzyskania dostępu do pełnej ilości funkcji u tych bukmacherów, konieczne będzie przeprowadzenie pełnej rejestracji konta. Jest to ważne zwłaszcza w kontekście bonusów, które oferują STS i Fortuna. Sama rejestracja jest łatwiejsza i przyjemniejsza dla graczy STS, gdyż mogą oni wykorzystywać główne bonusy już na koncie tymczasowym. Nie oznacza to oczywiście, że założenie pełnego konta jest problematyczne, ponieważ obydwaj bukmacherzy w jasny i czytelny sposób tłumaczą poszczególne kroki.

Czyja strona internetowa jest lepsza?

Strona internetowa bukmachera STS

Strona internetowa to główny element, który przyciąga uwagę potencjalnego gracza. Jeśli prezentuje się ona dobrze i nie jest przestarzała, osoba odwiedzająca prawdopodobnie chętniej zdecyduje się na założenie konta (sprawdza się to zwłaszcza w przypadku początkujących graczy). Nie da się ukryć, że STS i Fortuna nie zapomnieli o tym aspekcie, gdyż stworzone przez tych bukmacherów strony internetowe prezentują się bardzo dobrze i w czytelny sposób rozkładają wszystkie niezbędne elementy na ekranie.

Strona internetowa bukmachera Fortuna

Co z obsługą klienta?

Obsługa klienta u bukmachera sts czy fortuna?

Dział obsługi klienta jest dość niepozornym kryterium wyboru, gdyż rzadko korzystamy z ich pomocy. Stawiamy zakłady, zgarniamy pieniądze lub nie, zlecamy wypłaty i wpłaty, aż tu nagle napotykamy problem. Dopiero wtedy, nierzadko po upływie długiego czasu, możemy sprawdzić, czy obsługa klienta oferowana przez konkretnego bukmachera stoi na odpowiednim poziomie. Jak to wygląda w przypadku Fortuny i STS?

Nie będziemy owijać w bawełnę, Fortuna odstaje w tym aspekcie od STS. Wynika to z faktu, że na stronie internetowej tego bukmachera nie uraczymy czatu na żywo, który w obecnych czasach jest tak naprawdę absolutnie podstawowym standardem. Czat na żywo w STS pozwala na szybkie połączenie się z obsługą klienta i rozwiązanie problemu, a w przypadku Fortuny musimy nierzadko odczekać sporo czasu, zanim wysłana przez nas wiadomość w formularzu kontaktowym dojdzie do odpowiedniej osoby.

Podsumowanie – który bukmacher wypadł lepiej?

Udało nam się dotrzeć do samego końca tego porównania, przez co przyszedł czas na podsumowanie i ostateczne wnioski. Już teraz możemy powiedzieć, że Fortuna i STS to dobre wybory dla początkujących graczy, dlatego możecie śmiało zakładać konta na stronach internetowych tych bukmacherów i ściągać ich apki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wolelibyście bardziej szczegółowe podsumowanie, dlatego w poniższej tabeli znajdziecie porównanie wszystkich najważniejszych aspektów.

BukmacherSTSFortuna
Bonusy na start8/1010/10
Promocje dla stałych graczy7/107/10
Oferta zakładów bukmacherskich9/109/10
Kursy bukmacherskie7/109/10
Aplikacja mobilna9/109/10
Obsługa klienta10/107/10
Metody płatności10/107/10
Szybkość rejestracji10/1010/10
Zakłady na żywo9/109/10
Strona internetowa9/109/10
Sporty wirtualne9/108/10
Wynik97/11094/110
KOD BONUSOWY PRZY REJESTRACJIPROBUKMACHERPROBUKMACHER

FAQ

Patrząc na sam bonus powitalny przy pierwszym depozycie, wygrywa tutaj STS. Fortuna daje jednak dodatkowo szansę na wykorzystanie bonusu przy drugim depozycie.

Tak, gracze mają do dyspozycji zakład bez ryzyka, który umożliwia otrzymanie z powrotem postawionych środków do 239 PLN.

Gracze mogą zrealizować kod promocyjny PROBUKMACHER w celu otrzymania bonusu powitalnego w STS i Fortunie.

Jak najbardziej! Po założeniu konta gracz otrzymuje 20 PLN do wykorzystania w ramach bonusu bez depozytu.

Dodaj komentarz

0