BTTS co oznacza?

Jak wiele nazw z terminologii zakładów bukmacherskich, skrót ten pochodzi z języka angielskiego i w rozwinięciu brzmi „both teams to score”. Co to jest BTTS w praktyce? Jest to typ zakładu, głównie na rynku piłki nożnej (ewentualnie hokeja na lodzie), który umożliwia obstawienie, iż obie drużyny strzelą przynajmniej jednego gola. W zakładzie BTTS nie ma znaczenia wynik, kolejność trafień, ani liczba goli.

Atrakcyjność tego kuponu wiąże się w dużej mierze z emocjami skupionymi wokół kultury piłkarskiej. Co niektórzy stosują zapis BTS (Both Teams Score) i jest on również prawidłowy. Nie musicie zatem zakładać, że popełniono jakiś błąd, który może Was sporo kosztować. Jeśli chcesz wytypować zakład, w którym obie drużyny trafiają do bramki rywala, BTS lub BTTS jest tym, czego powinieneś szukać.

Zakłady BTTS - Both team scores.

Zastanawiasz się, jak grać BTTS u bukmachera w ramach zakładów na żywo? W przypadku oferty live, kursy BTTS mogą wzrosnąć lub spaść kilka razy w ciągu jednej rozgrywki. Jeśli zobaczycie, że na boisku mierzą się dwie drużyny na porównywalnym poziomie, reagujcie we właściwej chwili, obstawiając po korzystnych kursach. Może mieć miejsce sytuacja, gdy obie drużyny strzelą bramkę, a wówczas zakład BTTS będzie opłacalny. Jeśli jedna drużyna przegrywa, ale ma dobrą obronę, być może wyprowadzi bardzo korzystną dla siebie kontrę piłkarską.

BTTS co to jest?

Zastanawiasz się w przypadku BTTS co to znaczy w praktyce? Pozwól, że przedstawimy Ci pokrótce zasadę korzystania z tego rodzaju zakładu bukmacherskiego. BTTS w bukmacherce zyskuje na popularności, więc warto zapoznać się bliżej z tym rynkiem. Przede wszystkim, BBTS zakłada możliwość typowania w dwóch wersjach na to, czy obie drużyny trafią do bramki rywala:

 • BTTS tak
 • BTTS nie

BTS zakłady powinny mieć też solidne podstawy w analizie przeciwników konkretnej rozgrywki. Jedna drużyna może mieć bardzo mocny atak, ale słabą obronę bądź odwrotnie. Wtedy też typ na kuponie może się zmienić.

Zakład Both Teams to Score – przykład

Żeby dobrze zobrazować jak działa BTTS, weźmy przykład z Premier League. Jeśli mecz rozgrywać będzie Manchester United z Arsenalem Londyn i zakończy się on wynikiem 2:1, to kupon BTTS tak okaże się zwycięski. Jeśli wynikiem zaś będzie 0:0 bądź 0:1 to wtedy kupon BTTS tak jest przegrany.

Analogicznie rzecz się dzieje przy BTTS nie. W analizie meczu, radzimy brać pod uwagę aktualną formę drużyny i kontuzje najważniejszych zawodników. Jeśli ktoś z podstawowej 11. wypadł z takiego powodu, taka drużyna będzie tracić gole.

Jak i kiedy typować BTTS?

Warto żebyście pamiętali, że macie 50% szansy na wygraną, ponieważ są to zakłady dwudrogowe (z dwoma możliwościami wyniku). Co to znaczy BTTS przekonacie się wtedy, gdy zapoznacie się z jego kombinacjami. Możecie na przykład wybrać wariant SOLO bądź AKO.

Ten pierwszy to pojedynczy zakład. Drugi zaś oznacza, że na kuponie może znajdować się kilka zakładów dotyczących bramek. Tego typu kupon trudniej jest trafić, ale jeśli jesteście wytrawnymi typerami możecie się pokusić o postawienie go. Oto kilka rad, które mogą się przydać mimo wszystko każdemu.

Jak i kiedy typować BTTS?
 • Sprawdzajcie zawsze, czy w meczach poprzednich danym drużynom udało się strzelić dużo bramek.
 • Czy strategia gry danej drużyny jest zazwyczaj ofensywna, czy defensywna? Jeśli bowiem naprzeciw siebie staną zawodnicy specjalizujący się w ataku, typowanie BTTS tak będzie miało dużo sensu.
 • Bądźcie na bieżąco ze statystykami.

Gracze bardzo lubią stawiać na kupony BTTS, ponieważ mają sporą szansę powodzenia. Dana drużyna może do 89 minuty prowadzić 3:0, ale jeżeli druga strzeli gola w ostatniej minucie, a Wy postawiliście kupon na BTTS, wygracie pieniądze. W zakładach BTTS znaczenie ma wiele różnych czynników, które musicie brać pod uwagę w przypadku zakładów na wynik. Mowa przecież o sytuacji, w której obie drużyny strzelają gole.

Wpływ na przebieg meczu mogą mieć takie rzeczy jak obecność kibiców, czy też pogoda. Warto sprawdzać skuteczność drużyny na własnym stadionie, i poza nim. Zwróćcie uwagę, czy dani zawodnicy przebyli właśnie długą podróż. Ma to znaczenie zwłaszcza w obliczu pandemii, bo może wiązać się z odpornością psychiczną na zmianę otoczenia.

Gdy w danej drużynie grają młodzi napastnicy, należy wziąć pod uwagę obecność selekcjonera (który rozważa ich powołanie), rodziny czy dziewczyny przed którymi chcą się popisywać. Te z pozoru błahe czynniki mogą nie być bez znaczenia.

Sprawdźcie, czy jeden z zawodników drużyny, która nie jest faworytem ma powody, aby się wybić, a zakład BTTS może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdzajcie też czy obrońcy mają już przyznane żółte kartki, przez co przy dostaniu kolejnej ich występ jest niepewny. Jeśli będą chcieli na to uważać, będą grali w sposób bardziej ostrożny i zdecydowanie mniej agresywny.

Gdzie typować BTTS?

Gdzie typować BTTS - polskie legalne bukmacherzy

Jeśli już wiesz, co to jest BTTS, możesz przejść do aktywnego obstawiania tego zakładu u legalnych polskich bukmacherów. Szukając informacji na temat BTTS, nie zapominajcie też sprawdzać różnych stron z zakładami bukmacherskimi. Znajdziecie na nich zakłady BTTS, podpisywane jako „Obie strzelą”. Linia kursowa w BTTS zazwyczaj prezentuje się na „tak” –  1.60, a „nie” 2.00. Zdarza się, że kursy te są identyczne na „tak” i na „nie”. Wszystko zależy od potencjału i stylu gry danej drużyny. Obstawić BTTS możecie na przykład u bukmachera STS.

Wystawia on na ogół dużo zakładów pobocznych na najbardziej emocjonujące wydarzenia sportowe. Wśród nich znaleźć można m.in.:

 • zakład na strzelców bramek
 • BTTS (obie drużyny strzelą gola)
 • wynik
 • kartki
 • rzuty rożne
 • wynik połowy meczu/wynik końcowy
 • zakład na 1. połowę
 • over/under
 • handicapy

Kolejny bukmacher, który umożliwia takie zakłady to Betclic.

Jeśli interesuje Was hokej na lodzie, to z pewnością możecie zagrać właśnie u tego buka. Jest on popularny, ponieważ w rozgrywkach na lodzie pada zazwyczaj sporo bramek. BTTS jest w tym wypadku „pewniakiem” i kursy na ten zakład plasują się zazwyczaj w przedziale 1.15-1.30.

Kolejnym bukmacherem oferującym ten zakład jest Betfan. Dokooptował on do zakładów na under/over także typy na BTTS. Są one jednym z trzech najbardziej popularnych kuponów w Betfan Polska Zakłady Bukmacherskie.

Dodaj komentarz

0