Jak grać w polskich serwisach bukmacherskich z zagranicy?

Polscy bukmacherzy za granicą

Wyjeżdżasz za granicę, i zastanawiasz się czy będziesz mógł obstawiać zakłady poprzez serwisy naszych rodzimych bukmacherów? Sprawdziliśmy jak wygląda obstawianie zakładów online w najpopularniejszych polskich serwisach bukmacherskich, przebywając poza granicami naszego kraju.

Na wstępie, należy od razu zaznaczyć, że jeżeli wyjeżdżasz do państwa gdzie obstawianie przez Internet jest zakazane, nie spodziewaj się wyjątków dla firm z naszego kraju. Nie radzimy też próbować w żaden sposób obchodzić takich zakazów. Może się to wiązać z surowymi konsekwencjami! Dlatego w takich wypadkach najlepiej zrobić przerwę od obstawiania, ewentualnie poszukać miejscowych punktów bukmacherskich.

1200 PLN
Bonus
STS kod promocyjny
Ważne do 31/12/2022

Skopiuj kod

Graj legalnie
1000 PLN
Bonus
Cashback 1000 zł + 20 zł freebet
Ważne do 13/04/2023

Skopiuj kod

Graj legalnie
200 PLN
Bonus
200% do 200 PLN
Ważne do 08/04/2023

Skopiuj kod

Graj legalnie
50 PLN
Bonus
Bonus powitalny do 50 PLN
Ważne do 11/02/2022

Skopiuj kod

Graj legalnie
600 PLN
Bonus
600zł Zaklad Bez Ryzyka
Ważne do 09/04/2022

Skopiuj kod

Graj legalnie

Polscy bukmacherzy za granicą, gdzie obstawiać?

Przebywając w innym kraju, musisz przestrzegać jego prawa. Nie inaczej jest z legalnymi bukmacherami, którzy również muszą przestrzegać przepisów. W teorii przebywając na terenie Unii Europejskiej, masz prawo korzystać z usług wszystkich naszych bukmacherów, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Jednak bądź pewien, że poza granicami Polski na pewno nie znajdziesz punktów stacjonarnych polskich firm bukmacherskich, w których mógłbyś postawić zakłady. Zostają więc serwisy online.

Niektóre polskie firmy mają też swoje zagraniczne wersje, i świetnie działają na rynkach zagranicznych. Niestety bukmacher w takim przypadku często wymaga, aby logując się z terytorium innego kraju używać właśnie serwisów dedykowanych dla tego miejsca. Na przykład logując się z zagranicznego numeru IP do STSa, zostaniesz poinformowany, iż polski serwis STS nie jest obsługiwany w tym kraju i musisz zalogować się na STSbet – czyli, zagraniczną wersję STSa.

Podobnie jest w przypadku PZBUK, do którego będziesz miał problem z zalogowaniem się spoza Unii Europejskiej, na przykład z terytorium Wielkiej Brytanii. Spowodowane jest to przepisami dotyczącymi prawa hazardowego, które się różnią w innych krajach. Firmy bukmacherskie preferują lokalnych klientów, którzy rezydują na terytorium danego państwa, gdyż ułatwia im to rozliczenia z urzędami skarbowymi.

Legalnym sposobem obejścia problemu logowania się z zagranicznego IP, jest użycie transferu danych polskiego operatora komórkowego. Po prostu jeżeli będziesz się łączył z bukmacherem online poprzez Internet z polskiej karty sim, wtedy serwis rozpoznaje twoje IP jako polskie.

Mimo wszystko, jeżeli posiadasz polski adres i dowód osobisty to polscy bukmacherzy za granicą nie będą robić problemów z obstawianiem u nich, o ile dana firma nie stawia przeszkód z łączeniem się z zagranicznego IP.

Granie u bukmachera za granicą, a podatek.

Kolejne kwestie, nad którymi trzeba się zastanowić grając na polskich stronach bukmacherskich z zagranicy, dotyczą podatków. Polscy bukmacherzy, u których można obstawiać zakłady online, zazwyczaj załatwiają kwestie podatkowe sami i odliczają należny podatek przy zawarciu zakładu, jak i przy rozliczaniu wygranych kuponów. Nie inaczej jest gdy obstawiasz przez Internet na polskich serwisach będąc poza terytorium naszego kraju.

Musisz jednak wiedzieć, że będąc rezydentem podatkowym w innym kraju, możesz mieć zakaz z korzystania z usług serwisów nie odprowadzających podatku w danym państwie!

Czy Typer za granicą musi przestrzegać polskiego prawa?

Jeżeli przebywasz za granicą i zamierzasz obstawiać u polskich bukmacherów, musisz przestrzegać polskiego prawa, jednakże trzeba się też upewnić czy nie naruszasz prawa kraju, w którym aktualnie przebywasz. W niektórych państwach obstawianie online jest ograniczone lub całkowicie zakazane.

Dlatego strony bukmacherów, którzy nie mają licencji i zezwolenia na prowadzenie działalności w danym państwie, mogą być zablokowane. Jeżeli jednak prawo w żaden sposób nie narzuca ograniczeń lub są one minimalne, to prawdopodobnie nawet ich nie zauważysz.

Metody Płatności za granicą

Przebywając poza terytorium Polski, możesz dokonać depozytu u swojego bukmachera tak samo jak na terenie kraju. Są jednak od tego wyjątki. Sami bukmacherzy (jeżeli prawo kraju, w którym przebywamy w danej chwili, nie stanowi inaczej) nie robią problemów z wpłatami i wypłatami, wykonywanymi tak samo jak w Polsce.

Jeśli chcesz zrobić wpłatę bezpośrednio ze swojej karty bankowej, operatorzy wpłat mogą zażądać dodatkowych informacji lub nawet zablokować wpłaty zlecone z innych krajów niż ten, w którym zarejestrowane jest twoje konto bankowe! Są to standardowe procedury bezpieczeństwa. I tak niektóre banki mogą wymagać dodatkowego uwierzytelnienia wpłat bezpośrednich np. poprzez potwierdzenie telefoniczne.

Metody wpłat za granicą, z którymi nie powinieneś mieć problemu korzystając z zagranicznego numeru IP to:

  • Skrill
  • Neteller
  • Przelewy24
  • Blik
  • Dotpay

Za granicą nie skorzystasz już w tej chwili z wpłaty za pomocą Paysafecard zakupionej w Polsce. Paysafecard wymaga założenia konta w kraju, w którym przebywasz i zakupienia tam doładowania. Oznacza to, że nie możesz kupić kodu Paysafecard w innym kraju i próbować wykorzystać go poprzez polskie konto Paysafe.

FAQ

Jak skontaktować się z obsługą klienta bukmachera przebywając w innym kraju?

W razie potrzeby możesz skontaktować się z supportem tak samo jak kontaktujesz się w Polsce. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach musisz uwzględnić zmianę strefy czasowej i godziny pracy obsługi klienta.

Czy istnieją restrykcje zagraniczne w wypadku korzystania z mobilnej aplikacji?

Sprawa ma się tak samo jak z desktopowymi serwisami. Jeżeli bukmacher nie pozwala na korzystanie ze swojego serwisu w danym kraju, apka będzie również niedostępna.

Najlepszy bukmacher do obstawiania za granicą?

Betfan, Betclic, Etoto – Te firmy nie narzucają żadnych restrykcji w krajach, gdzie obstawianie nie jest zakazane.