Bukmacherzy z ecoPayz – ranking najlepszych bukmacherów

Metody płatności za zakłady bukmacherskie w Polsce to długa lista różnych akceptowanych przez operatorów opcji. Gracze często poszukują takich sposobów wpłaty depozytu, które sprawią im największa wygodę. Do takich metod zaliczają się również portfele elektroniczne. Sprawdź, czy w Polsce są też bukmacherzy z ecoPayz, ciekawą alternatywą dla Skrilla.
rating
Zaktualizowano: | Autor: Waldek Hentschke

Bukmacherzy z ecoPayz – kto obsługuje tę metodę płatności?

Poszukując metod płatności wśród bukmacherów internetowych, często można trafić na informacje dotyczące ecoPayz. Ten sposób realizacji przelewów w sieci od paru lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Czy jednak na polskim rynku dostępni są jacyś bukmacherzy z ecoPayz? Okazuje się, że nie. Przynajmniej, jeżeli mówimy o legalnych polskich bukmacherach, a przecież tylko tacy nas interesują.

Którzy bukmacherzy akceptują ecoPayz?

Wpłata ecoPayz jeszcze do niedawna była jedną z dostępnych opcji płatniczych u czołowych bukmacherów w Polsce. Kilka najbardziej zaawansowanych serwisów oferowało tę metodę wpłaty depozytu swoim klientom. Co się zatem stało, że ecoPayz u bukmacherów już nie znajdziemy?

Ten portfel elektroniczny z powodzeniem działa w sieci od 2000 roku, jednakże w 2021 roku przestał wspierać współpracę z zakładami bukmacherskimi. W efekcie, ta ceniona do niedawna alternatywa dla portfeli Skrill, Neteller oraz PayPal, na dobre wycofała się z przestrzeni polskiej legalnej bukmacherki.

No właśnie, powtórzmy to jeszcze raz: legalnej. Szukając informacji na temat bukmacherów z ecoPayz, w sieci znajdziesz bowiem kilka sprzecznych informacji. Okazuje się, że ten pośrednik płatności online nadal dostępny jest na platformach tak zwanych nielegalnych bukmacherów. Są to zagraniczne serwisy, które operują na podstawie licencji kasynowych, jakie nie są uznawane przez polskie ustawodawstwo. Pamiętaj, że w Polsce można jedynie obstawiać zakłady u bukmacherów, którzy posiadają licencję Ministra Finansów, a nie, dajmy na to, Malta Gambling Authority.

Co to jest ecoPayz?

Co to jest ecoPayz - Probukmacher

ecoPayz to usługodawca FinTech dostarczający nowoczesny portfel elektroniczny, z jakiego korzystać mogą użytkownicy na całym świecie. Marka ta powstała w roku 2000, zaś jej właścicielem jest angielska firma PSI-Pay Ltd. Oficjalna strona internetowa platformy płatniczej dostępna jest w języku polskim, co dotyczy również rejestracji nowego konta. Warto jednak podkreślić, że obsługa klienta jest wyłącznie anglojęzyczna.

Brytyjski FinTech podlega nadzorowi instytucji Financial Conduct Authority (FCA), która przeciwdziała praniu brudnych pieniędzy oraz weryfikuje wszystkie płatności online. Jest to zatem w 100% bezpieczna metoda płatności pod kontrolą wysokiej jakości standardów.

Bukmacherzy z ecoPayz funkcjonowali w Polsce jeszcze nie tak dawno temu. Obecnie żaden operator zakładów bukmacherskich nie wspiera jednak wpłat depozytu z tych portfeli elektronicznych. Marka, która miała być ciekawą alternatywą dla Skrilla i Netellera, zniknęła z polskiego rynku bukmacherskiego.

Warto jednak powiedzieć o nowym rozwiązaniu zaproponowanym przez usługodawcę portfela elektronicznego. Pojawiła się karta płatnicza ecoPayz MasterCard, która ułatwia korzystnie z środków zgromadzonych na koncie internetowym. W takim przypadku, możliwe jest skorzystanie z wpłaty depozytu u polskich bukmacherów, którzy zezwalają na płatności kartami kredytowymi i debetowymi.

Jak korzystać z wpłat pieniędzy z ecoPayz?

Jak korzystać z wpłat pieniędzy z ecoPayz w Polsce

Choć bukmacherzy z ecoPayz już w Polsce nie funkcjonują, to jednak wpłata ecoPayz może być możliwa dzięki karcie płatniczej MasterCard. Wygląda ona i działa podobnie, jak klasyczna karta bankowa. Z tą różnicą, że żadna instytucja bankowa nie zagląda Ci do portfela, co wspiera poczucie prywatności wśród graczy.

Jeżeli posiadasz kartę ecoPayz MasterCard, możesz sprawdzić funkcjonowanie wpłat u swojego ulubionego bukmachera. W takim przypadku, należy postępować zgodnie z poniższymi wytycznymi:

 1. Przejdź na stronę swojego bukmachera lub otwórz jego aplikację mobilną.
 2. Zaloguj się na swoje konto, aby przejść na profil gracza.
 3. Wybierz opcję wpłaty depozytu w sekcji płatności.
 4. Zaznacz metodę płatności przy użyciu karty MasterCard.
 5. Wpisz imię i nazwisko właściciela karty, jej numer, datę ważności, a także kod CVV.
 6. Potwierdź chęć złożenia depozytu.
 7. Zaczekaj na realizację płatności.

Posiadacze kart ecoPayz MasterCard mogą zatem korzystać z opcji płatniczej związanej z kartami debetowymi i kredytowymi. Warto jednak przypomnieć, że nie istnieje możliwość bezpośredniego przelewu z portfela elektronicznego na profil gracza, gdyż taki sposób depozytu nie jest wspierany przez żadnego legalnego bukmachera w Polsce.

Czas wpłaty i limity

Choć żaden bukmacher ecoPayz nie wspiera, to jednak można używać karty MasterCard powiązanej z kontem w tym serwisie, żeby zasilać swoje saldo główne na zakłady bukmacherskie. W związku z tym, warto sprawdzić limity płatności kartami, a także czas realizacji u wybranych buków:

BukmacherecoPayz
MasterCard
OpłatyDoładuj się z MasterCard
ecoPayz
BetfanMin. 2 PLN, natychmiastBrakDoładuj konto
FuksiarzMin. 1 PLN, natychmiastBrakDoładuj konto
STSMin. 1 PLN, natychmiastBrakDoładuj konto
SuperbetMin. 1 PLN, natychmiastBrakDoładuj konto
ETOTOMin. 1 PLN, natychmiastBrakDoładuj konto

Czy ecoPayz to bezpieczna metoda płatności?

Ponieważ pośrednik płatności ecoPayz podlega nadzorowi brytyjskiej instytucji FCA, jest to w pełni bezpieczna opcja płatnicza. Należy jednak pamiętać, że aktualnie w Polsce nie funkcjonuje żaden bukmacher z wpłatą ecoPayz.

Z kolei możliwość płatności z kartą MasterCard spod znaku tego FinTechu jest równie bezpieczna, co inne karty płatnicze.

Niewykluczone jednak, że w jakimś momencie w przyszłości polscy bukmacherzy powrócą do współpracy z ecoPayz, a wówczas dobrze będzie przygotować się na nadejście tej opcji. Dlatego też, warto poznać największe wady i zalety wspomnianej metody płatności.

Bukmacherzy z ecoPayz – zalety

Sprawdź, dlaczego warto będzie korzystać z ecoPayz, jeżeli ta metoda płatności wróci do zakładów bukmacherskich w Polsce:

 • Wygodna obsługa konta internetowego.
 • Błyskawiczne wpłaty i wypłaty online.
 • Dostępność wpłat 24/7.
 • Bezpieczne płatności nadzorowane przez FCA.
 • · Aplikacja mobilna z portfelem elektronicznym.

Bukmacherzy z ecoPayz – wady

Portfele elektroniczne mają też pewne minusy i nie inaczej jest w przypadku ecoPayz:

 • Metoda płatności nie jest w 2022 roku dostępna u żadnego polskiego bukmachera.
 • Operator może chcieć od użytkownika udokumentowania źródeł dochodów.
 • Limity transakcji, które mogą oznaczać wysoką wpłatę minimalną, jeżeli bukmacherzy zdecydują się udostępnić ecoPayz.

Alternatywy dla ecoPayz

Alternatywy dla ecoPayz - Probukmacher

Portfel elektroniczny ecoPayz miał stać się sprawdzonym rozwiązaniem dla graczy, którzy nie chcą korzystać z innych e-portmonetek. Tymczasem okazało się, że jest zupełnie na odwrót. Alternatywami dla niedziałającego w polskich realiach bukmacherskich ecoPayz pozostały marki Skrill, Neteller oraz Paypal. Warto również dodać, że dla kart płatniczych ecoPayz konkurencją są tradycyjne karty kredytowe i debetowe marki Visa.

Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące minimalnych kwot wpłat u wybranych bukmacherów w Polsce, porównując alternatywy dla ecoPayz z kartą MasterCard tego operatora:

BukmacherecoPayz MasterCardSkrillNetellerPayPalVisa
Betfan2 PLNbrakbrakbrak2 PLN
Fuksiarz1 PLNbrakbrakbrak1 PLN
STS1 PLN50 PLN50 PLN20 PLN1 PLN
Superbet1 PLN1 PLN1 PLN1 PLN1 PLN
ETOTO1 PLNbrakbrakbrak1 PLN

Bukmacherzy z ecoPayz – podsumowanie

Wielu współczesnych entuzjastów zakładów sportowych żałuje, że w Polsce nie działają bukmacherzy z ecoPayz. Ta metoda płatności przez chwilę była jednak obecna na rynku, lecz ustąpiła miejsca innym podobnym operatorom wpłat. Jeżeli zatem chcesz bezpiecznie wpłacić depozyt z portfela elektronicznego, sprawdź, czy Twój bukmacher wspiera jedną z następujących opcji: Skrill, Neteller, PayPal. W innym przypadku, skorzystaj z kart płatniczych i kredytowych – wówczas będziesz w stanie zasilić saldo kartą ecoPayz MasterCard.

FAQ

Nie, ta metoda płatności jest obecnie niedostępna. Możesz korzystać z karty MasterCard ecoPayz, lecz bezpośrednio z portfela elektronicznego depozytu nie wpłacisz.

Jeżeli bukmacher udostępnia bonus od wpłaty depozytu, wówczas nie ma znaczenia, jakiej metody płatności używasz..

Na chwilę obecną nie ma przesłanek ku temu, żeby pojawił się jakiś bukmacher z ecoPayz.