Akademia – wszystko, co chcesz wiedzieć o zakładach bukmacherskich

Oto i ona – prawdziwa skarbnica wiedzy, która swoją wyjątkowością niewiele ustępuje słynnej bibliotece aleksandryjskiej. Nasza stale rozbudowywana i aktualizowana Akademia Probukmacher.pl, gdzie każdy może zgłębiać tajniki bukmacherskiej wiedzy. Ani jednego zbędnego słowa – wszystko tutaj jest na temat i dociera do sedna omawianej sprawy.

Nasz Team składa się z kilku osób. Skupiamy się na analizie rynków bukmacherskich, ruchów na giełdzie (np. Betfair), a także poszukujemy ciekawych anomalii, powiązań, które mogą przełożyć się na wynik spotkania. Pamiętajcie, mogą, nie muszą!

Posiadamy ponad 5-letnie doświadczenie w obstawianiu, przerobiliśmy wszystkie polskie buki, pamiętamy czasy kiedy to bet365 był jeszcze dostępny w Polsce także doskonale wiemy co i z czym się je.

W tym artykule pomożemy Wam z podstawami jakie musicie znać. Odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania i przekażemy istotne informacje, które pomogą usprawnić wasz budżet. I nie pobierzemy za to żadnych pieniędzy. Sami potrafimy zarobić na siebie i od razu rozwiejemy wątpliwości – tak, na legalnych polskich bukmacherach.

Jak ich przechytrzyć?

Przekonajmy się!

FAQ dla początkujących

Jak działają zakłady bukmacherskie?

Odpowiedź na to pytanie wydaję się być prosta. Działają tak, aby skubać pieniądze na, jak to się mówi w slangu bukmacherskim, ‘Jankach’. Polscy, legalni bukmacherzy udostępniają Wam wydarzenie wraz z kursami. Musicie być świadomi tego, że KAŻDY, ale to KAŻDY bukmacher narzuca z góry swoją marżę.

Załóżmy, że szansa na zwycięstwo danej drużyny to dokładnie 50%. W tym przypadku bukmacherzy powinni oferować kurs 2.0, prawda? Nic bardziej mylnego. Jeśli szansa na dane wydarzenie wynosi dokładnie 50%, to kursy oferowane przez legalnych bukmacherów będą oscylować w granicach 1.80. Do tego dochodzi podatek. Jeśli postawicie 100zł po kursie 1.80 na legalnym polskim bukmacherze to, w przypadku wygranej, zgarniecie 158zł i 40gr.

Prosta matematyka. Jeśli na dane wydarzenie jest 50% szansa, a Wy przy stawianiu 100zł, możecie wygrać zaledwie 58zł i 40 gr, to w dłuższej perspektywie przejedziecie się na takim ‘randomowym’ obstawianiu jak Zabłocki na mydle.

Bukmacherzy to nie są pojedyncze osoby. Tam pracuje kilkadziesiąt/kilkaset osób, którzy doskonale wiedzą co robią, bo przecież oni muszą zarabiać, a zarabiają niemało. Nie ufajcie nawet statystykom, które widzicie u bukmacherów. Korygujcie je korzystając zarówno z Aiscore jak i Flashscore.

Jak założyć konto?

Proces zakładania konta nie powinien sprawić problemów. Wszystko sprowadza się do wpisania odpowiednich danych w odpowiednich polach. Warto posłużyć się darmowymi stronami typu Probukmacher.pl, którzy krok po kroku przedstawiają rejestrację u wszystkich legalnych polskich bukmacherów.

Ponadto, znajdziecie tam również aktualne kody promocyjne, dzięki którym uda Wam się zgarnąć dodatkowy bonus na start. Pamiętajcie, żeby korzystać z w pełni darmowych stron, tak jak ta powyższa. Dowiecie się tam również więcej o samych bonusach i warunkach obrotu.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrywać?

Nadeszło pytanie, na które wszyscy czekali. Powiemy wprost, jeśli nie poświęcisz na to wystarczająco dużo czasu, to będziesz dalej przegrywać. Nic nie przychodzi ot tak. Nie przekażemy Ci magicznego sposobu, po którym od razu zaczniesz wygrywać wszystkie zakłady. Są jednak sposoby, żeby poprawić swoje wyniki i wyjść na plus.

Pierwsza sprawa – boosty od bukmacherów. Znasz Betfana? Na bank znasz jeśli obstawiasz. Bukmacher ten jest chyba najpopularniejszym bukmacherem, który podwyższa kursy na dane zdarzenie. Jest to tzw. Matchday Boost.

Chyba logiczne będzie stwierdzenie, że te kursy nie są podwyższane, żeby klienci mogli zgarnąć więcej pieniędzy. Są ku temu istotne powody. Są nimi kontuzje zawodników, forma, tabela i wiele innych czynników. Także nie dajcie się nabrać na boosty. Zapewniamy Was, że na nich nie zarobicie.

Kolejną kwestią jest odpowiednia analiza zachowania kursów. Warto korzystać z takich stron jak oddsportal.com czy betexplorer.com, aby sprawdzić zachowanie i ruchy, które mogą okazać się pomocne.

Jeśli macie dostęp do giełdy Betfair, sprawdźcie na jakich rynkach jest najwięcej pieniędzy. Musicie znać różnicę zakładów back/lay, żeby prawidłowo odczytywać ruchy pieniędzy na rynków. Pomoże wam w tym thetrader.bet. Kolejna w pełni darmowa strona, która nauczy Was obsługi i poruszania się na giełdzie zakładów sportowych.

H2H. Niektórzy kompletnie tego nie sprawdzają – błąd. Są ligi i drużyny, które lubią ze sobą strzelać wyjątkowo dużo bramek. To samo w przypadku tenisa. Dla niektórych graczy są bardzo niewygodni zawodnicy, z którymi nie dają sobie rady. A może znajdziecie niezwykle interesujące mecze bezpośrednie, w których drużyny dziwnym trafem lubią wymieniać się punktami? Jak sami widzicie, sporo tego.

Kursy bukmacherskie. Istotna kwestia. Nie dajcie się naciągać na zaniżone kursy bukmacherskie. Nie dajcie się sprowokować. Nie wierzcie w magiczne ‘ustawki’ gdzie rynki są ponoć obrzucone i załadowane np. na 1.5ht. Nawet jeśli są, to jakie będą kursy na takie zdarzenie, 1.80 na over 1.5ht w 25’ przy stanie 0:0? Warto wchodzić w tak niski kurs? Na dłuższą metę to nie wypali. Ponadto, szukajcie bukmacherów z najwyższymi kursami. Porównajcie kilku i grajcie po najwyższych kursach. Przereklamowane STS’y czy Fortuny od razu Wam odpadną od zestawienia. W grę wejdzie Betclic/Noblebet/Superbet. I nie jest to reklama. Po prostu sami obstawiamy i wiemy jak wygląda sytuacja.

Zakłady bukmacherskie – jak wypłacić pieniądze?

Kwestia wypłacania zależy od preferencji. Bukmacherzy powoli idą z duchem czasu. Jeszcze niedawno, zaraz po nowelizacji ustawy hazardowej, buki zezwalały na wypłaty tylko i wyłącznie na konto bankowe. Teraz się to zmieniło. Na niektórych możemy wypłacić nawet na Paypala czy Skrilla. Zalecamy jednak robić to bezpośrednio na konto bankowe, ażeby nikt nigdy nie miał powodów, by się przyczepić skąd Pan/Pani ma na to pieniążki😊.

Ważną rzeczą jest, aby nie być zachłannym. Skoro wpłaciliśmy 500zł i udało nam się uzbierać już 1200zł na koncie, to warto wypłacić 700zł i zostawić początkowe 500. Dzięki temu, nie popełnicie podstawowego błędu jakim jest zwiększanie stawek wraz z wygranymi. To prowadzi tylko do wyzerowania bankrollu. Co więcej, trzymajcie się stawek. Grajcie płasko, nie ‘podpalajcie’ się tylko dlatego, że coś Wam weszło. Chłodna głowa to klucz do sukcesu 😉

Gdzie najlepiej obstawiać mecze?

Tam gdzie są największe kursy – proste. Bukmacherzy z najwyższymi kursami to Noblebet, Betclic, Superbet, Betfan. Dajcie sobie spokój z Fortuną czy STS’em. Tak przereklamowanych bukmacherów na polskim rynku dawno nie było. Kwestia marketingu. Nie dość, że mają fatalne kursy, to i oferta nie powala, a support jest tragiczny, a wiemy to z doświadczenia, bowiem zostaliśmy nie raz zrobieni w balona przez np. Fortunę, która nie zwróciła środków zarzekając się, że skoro zakład okazał się zwrotem, to freebet się nie należy. Ok, tu się zgadzamy, ale nie otrzymać możliwości drugiego postawienia zakładu, żeby zakwalifikować się ponownie do promocji?

Kpina. To wy decydujecie o swoich środkach więc ostateczna decyzja będzie należeć do Was.

Pamiętajcie, żeby korzystać z jak największej ilości bonusów od depozytu. Pozwoli to Wam zwiększyć kapitał. Czasem warunki obrotu mogą okazać się trudne do spełnienia, ale po przeczytaniu jak wyglądają wskazówki podczas obstawiania, na które warto zwrócić uwagę, powinniście poprawić swoje wyniki.