Obstawianie walk

Obstawianie walk

Polscy gracze coraz częściej decydują się na obstawianie mieszanych sztuk walki. Z tego względu zebraliśmy wszystkie najbardziej przydatne informacje na ten temat w jednym miejscu. Jeśli interesuje Was obstawianie walk UFC i nie tylko, poniżej opisujemy najbardziej popularne organizacje wśród graczy, a także przedstawiamy jakiego bukmachera wybrać i jak obstawiać walki.

Najlepsze bonusy od bukmacherów za walki – TOP 5

Poniżej przedstawiamy bukmacherów z najlepszymi promocjami i najlepszą ofertą na zakłady MMA w Polsce. Sprawdź, gdzie szczególnie warto obstawiać walki!

 1. Cashback 600 PLN + freebet 20 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 2. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 4. 2000 PLN bonusu powitalnego w pakiecie LVBet
  Ważne do 31 stycznia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak działa obstawianie walk?

Jak działa obstawianie walk

Jeśli interesuje Was obstawianie walk, legalni bukmacherzy w Polsce zapewniają dostęp do wielu zdarzeń. Oferta usługodawców nie ogranicza się tylko i wyłącznie do UFC, gdyż wiele buków umożliwia obstawianie pojedynków także mniej znanych organizacji jak Bellator, ONE Championship czy KSW. Do tego szczególną popularnością wśród polskich graczy cieszą się w ostatnim czasie gale freak fightowe, które można obstawiać głównie w Fortunie oraz Betclicu. Zawieranie zakładów na walki nie jest trudnym zadaniem, a poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku, jak to robić:

 1. Zarejestruj się u wybranego bukmachera.
 2. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 3. Wyszukaj i wybierz interesujące Cię zdarzenie i rynek.
 4. Wpisz stawkę i zatwierdź kupon.

Wybierz bukmachera na zakłady walk

Zanim zdecydujemy się na konkretne zakłady bukmacherskie, dobrze będzie wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przy obstawianiu walk MMA warto przede wszystkim kierować się kursami, ilością dostępnych zdarzeń i rynków, a także ofertą i transmisjami na żywo. Dodatkowo można również zwracać uwagę na dostępne promocje.

Załóż konto

Na początku konieczne będzie wybranie konkretnego bukmachera i ukończenie rejestracji. Bukmacherzy zazwyczaj dzielą ją na szybką rejestrację oraz weryfikację tożsamości. Warto jak najszybciej zweryfikować swoje konto, ponieważ w innym wypadku zostanie ono zablokowane po upływie zazwyczaj 90 dni oraz nie będziemy mogli dokonywać wypłat. Poniżej przedstawiamy jak założyć konto na przykładzie Fortuny:

 1. Wejdź na stronę i naciśnij przycisk “Zarejestruj się” w prawym górnym rogu.
 2. Podaj wymagane dane w formularzu i naciśnij przycisk “Zarejestruj”.
 3. Po ukończeniu szybkiej rejestracji naciśnij nazwę swojego profilu w prawym górnym rogu i wejdź w zakładkę “Status mojego konta”.
 4. Zweryfikuj tożsamość poprzez przesłanie skanu wybranego dowodu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

Wybierz metodę wpłaty

W momencie, gdy już skończymy tworzyć konto u danego bukmachera, będziemy mogli wybrać jedną z wielu dostępnych metod płatności. Wybór zależy od indywidualnej preferencji, choć warto przy tym wiedzieć, że zdecydowana większość dostępnych metod wpłaty gwarantuje natychmiastowy przelew oraz nie wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji. Oto najczęściej spotykane i najbardziej zaufane metody płatności u polskich bukmacherów:

Wpłać pieniądze na swoje konto

Po ukończeniu szybkiej rejestracji gracz może złożyć depozyt bez potrzeby weryfikowania konta. Przedstawiamy jak dokonać wpłaty na przykładzie Fortuny:

 1. Zaloguj się.
 2. Naciśnij przycisk “Depozyt” w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz jedną z dostępnych metod płatności.
 4. Wpisz kwotę i zatwierdź przelew.

Obstawiaj zakłady

Teraz przyszedł czas na zawarcie zakładu, co również pokażemy na przykładzie Fortuny. Oto jak obstawić swój pierwszy kupon u bukmachera:

 1. Zaloguj się.
 2. Wybierz kategorię MMA po lewej stronie ekranu.
 3. Wybierz interesujące Cię zdarzenie i rynek.
 4. Naciśnij pole z kursem na konkretny rynek.
 5. Wpisz stawkę w kuponie po prawej stronie strony i zatwierdź utworzenie zakładu.

Jakie rodzaje zakładów są dostępne w MMA?

Jakie rodzaje zakładów są dostępne w MMA

Gracze mają do wyboru szereg różnych rynków, które mają na celu urozmaicić ofertę bukmachera. W przypadku najbardziej popularnych zdarzeń gracze mogą wybierać spośród nawet kilkudziesięciu różnych rodzajów zakładów. Poniżej znajdziecie wyszczególnienie dostępnych zakładów na MMA obstawianie.

Spotkanie

W przypadku tego zakładu gracze mogą obstawić zwycięzcę konkretnego pojedynku lub remis.

Rundy

W tym przypadku gracz ma do dyspozycji kilka różnych rodzajów zakładów. Są to:

 • Liczba rozpoczętych rund
 • Koniec walki w poszczególnych rundach
 • Walka zakończy się przed upływem minuty w pierwszej rundzie
 • Wygrana wybranego zawodnika w konkretnej rundzie

Walka zakończy się przez KO/TKO

Nokaut oraz techniczny nokaut to dwa podobne sposoby zakończenia walki, które może obstawić gracz. Poniżej przedstawiamy, na czym polega różnica:

 • Nokaut (KO) – zawodnik zostaje powalony jednym uderzeniem i traci przytomność
 • Techniczny nokaut (TKO) – zawodnik jest przytomny, ale nie broni się podczas ataku przeciwnika, co doprowadza do przerwania walki przez sędziego

Walka zakończy się na punkty

Jeśli uważamy, że zawodnicy doprowadzą do decyzji sędziowskiej po upływie 3 lub 5 rund, warto wybrać ten rodzaj zakładu. Wygrana może zostać ogłoszona przez jednogłośną lub niejednogłośną decyzję sędziów. Możliwe wyniki pojedynku to remis lub wygrana danego zawodnika.

Walka zakończy się przez poddanie

Jeśli przewidujemy, że jeden z zawodników jest w stanie wygrać walkę przez duszenie lub założenie dźwigni na rękę lub nogę, warto wybrać ten rodzaj zakładu.

Zakłady łączone

W tym przypadku gracz może zdecydować się na połączenie dwóch różnych zdarzeń. Przykładowo można w ten sposób wytypować wygraną konkretnego zawodnika oraz sposób jego wygranej. Szczególną zaletę zakładów łączonych stanowią wysokie kursy, choć oczywiście będzie to też wiązać się z podwyższonym ryzykiem.

UFC

Organizacja UFC lub Ultimate Fighting Championship to największa organizacja MMA na świecie, która zrzesza najlepszych zawodników. Polscy bukmacherzy udostępniają zdecydowanie najbardziej rozbudowaną ofertę na walki UFC. Pojedynki zawodników odbywające się w tej organizacji znajdziemy również u największej ilości polskich legalnych bukmacherów. Walki w UFC oferują najwięcej rynków i są transmitowane na żywo (przykładowo w Fortunie).

FAME MMA

To największa organizacja freak fightowa w Polsce, która zyskała popularność dzięki organizowaniu pojedynków pomiędzy znanymi influencerami. Pojedynki Fame MMA można obstawiać tylko i wyłącznie w Betclicu ze względu na współpracę, która została nawiązana między tymi dwoma firmami. Betclic oferuje sporo różnych rynków na pojedynki Fame MMA (m. in. sposób wygranej, wynik lub liczba rund), ale nie transmituje walk lives.

High League

Jest to kolejna federacja zrzeszająca freak fighterów, która została założona w Polsce. Pojedynki odbywają się tutaj pomiędzy popularnymi youtuberami oraz innego rodzaju influencerami. Ofertę zakładów na walki w High League udostępnia Fortuna, która nawiązała współpracę z tą organizacją jako jedyny bukmacher. Dostępne rynki to głównie wynik, liczba rund oraz sposób wygranej.

Prime Show MMA

Organizacja znana jest również jako Prime MMA oraz skupia się na organizowaniu walk pomiędzy influencerami. Oferta zakładów udostępniana jest tylko i wyłącznie przez bukmachera Fortuna. Podobnie jak w przypadku High League, oferowane rynki to przede wszystkim wynik, sposób wygranej i liczba rozpoczętych rund.

KSW

Konfrontacja Sztuk Walki lub KSW to największa federacja sportowa MMA w Polsce. Pojedynki odbywające się pomiędzy zawodnikami KSW można obstawiać u wielu polskich bukmacherów. W tym możliwe jest obstawianie walki Pudzianowskiego. Oferta najczęściej ogranicza się do typowania wyniku, ale w przypadku popularnych pojedynków (przykładowo nadchodząca walka pomiędzy Mamedem Chalidowem i Mariuszem Pudzianowskim) można spodziewać się nawet kilkunastu różnych rynków. Najbardziej rozbudowaną ofertę na walki KSW znajdziemy w Fortunie, która jest partnerem federacji.

Gromda

Organizacja skupia się na urządzaniu walk pomiędzy sportowcami, którzy mierzą się w pojedynkach bokserskich na gołe pięści. Na ten moment tylko Betclic udostępnia ofertę zakładów na pojedynki zawodników Gromdy. Gracze mogą obstawiać głównie wyniki walk.

MMA VIP

Organizacja skupia swoją działalność wokół organizowania walk freak fightowych. Fortuna jest bukmacherem, który udostępnia możliwość obstawiania walk pomiędzy zawodnikami MMA VIP. Gracze mogą typować wyniki pojedynków.

Elite Fighters

Jest to kolejna organizacja freak fightowa, która została założona w Polsce. Pojedynki pomiędzy influencerami organizowane przez Elite Fighters można obstawiać w Betclicu. Bukmacher udostępnia przede wszystkim takie rynki jak wynik i zwycięzca walki.

Fight Empire MMA

Organizacja została założona w celu promowania zasad PRIDE (nieistniejącej już federacji), które pozwalają zawodnikom kopać leżących przeciwników w głowę. LV BET jest bukmacherem, który udostępnia ofertę na walki Fight Empire MMA. Gracze mogą najczęściej obstawiać wyniki walki i wygraną konkretnego zawodnika.

FEN

Federacja jest znana pod nazwą FEN lub Fight Exclusive Night. Została założona w Polsce i skupia się na organizowaniu pojedynków pomiędzy sportowcami. Gale FEN można na ten moment obstawiać głównie w Fortunie. Dostępne rynki to przeważnie wynik, zwycięzca walki oraz liczba rund.

Punchdown

Organizacja została stworzona w celu urządzania pojedynków o dość nietypowym charakterze, które polegają na uderzaniu przeciwnika w twarz z otwartej ręki. Partnerem federacji jest TOTALbet. Jest to jedyny bukmacher, który umożliwia zawieranie zakładów na walki Punchdownu. Natomiast dostępnym rynkiem dla graczy jest wybór zwycięzcy danego pojedynku.

Hype MMA

Hype MMA to druga organizacja właścicieli znanego szerzej Fame MMA. Federacja została założona w celu promowania mniejszych twórców i influencerów, którzy mają walczyć na zasadach turnieju. Zwycięzca całego turnieju, który ma odbyć się na przestrzeni kilku gal, otrzyma możliwość wystąpienia na jednej z gal Fame MMA. Gracze mogą zawierać zakłady bukmacherskie na pojedynki Hype MMA tylko w Betclicu. Wśród dostępnych rynków znajdziemy jedynie możliwość wyboru zwycięzcy walki.

Porady i strategie

Dobór odpowiedniej strategii przy obstawianiu jest ważny, jeśli chcemy cieszyć się dobrymi rezultatami przez dłuższy czas. Przed obstawieniem konkretnej walki MMA dobrze będzie zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

 • forma zawodników w ostatnich walkach
 • szansa wystąpienia kontuzji
 • sposoby zakończenia wcześniejszych walk przez zawodników
 • liczba rund wcześniejszych walk zawodników

Przeanalizowanie wyżej wspomnianych elementów pozwoli dobrać taki rodzaj zakładu, który ma największą szansę na zapewnienie nam wygranej. Nie musimy ograniczać się tylko i wyłącznie do obstawiania rezultatu walki. Gdy przykładowo dowiemy się, że obydwaj zawodnicy mają serię zwycięstw i podobne umiejętności, lepiej nie stawiać na zwycięstwo jednego z nich. Zamiast tego, dobrym pomysłem może okazać się obstawienie sposobu zakończenia walki. Jeśli kilka ostatnich pojedynków obydwóch zawodników zakończyło się decyzją sędziowską, warto będzie obstawić ten sposób zakończenia walki.

Gdzie oglądać?

Sporty walki i rozgrywki MMA w Polsce są transmitowane przez niektórych bukmacherów na żywo, a także są dostępne po zakupie PPV lub w telewizyjnych stacjach sportowych. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak i gdzie można obejrzeć gale najbardziej popularnych organizacji MMA:

 • PPV – wszystkie organizacje oferują możliwość wykupienia PPV, czyli pojedynczego dostępu do transmisji z konkretnej gali
 • Telewizja – w Polsce MMA można oglądać poprzez Viaplay (KSW) oraz Polsat Sport (UFC)
 • Transmisje bukmacherów – na ten moment walki są również transmitowane na żywo przez takich usługodawców, jak LV BET, Fortuna, STS i Betclic. Są to głównie UFC oraz gale freak fightowe

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty konkretnego bukmachera, dobrze będzie dowiedzieć się, którzy z nich są najlepsi. Naszym zdaniem najlepszą ofertę dla fanów MMA posiadają Fortuna, Betclic, STS, LV BET i Betfan. Usługodawcy udostępniają dużo zdarzeń z różnego rodzaju gal sportowych i freak fightowych. Oprócz UFC, KSW i Fame MMA, gracze mogą także obstawiać walki odbywające się w wielu innych federacjach. Do tego gracze mają do wyboru także sporo różnych rynków, dzięki czemu nie muszą ograniczać się tylko do obstawiania zwycięzcy konkretnej walki. Warto również zainteresować się promocjami, które zostały przygotowane przez tych buków.

FAQ

Oprócz obstawiania zwycięzcy i wyniku walki, gracze mogą również zawierać liczne zakłady na liczbę rund oraz sposoby zakończenia walki.

Naszym zdaniem pod tym kątem zdecydowanie najlepiej wypadają Fortuna, Betclic, STS, Betfan i LV BET.

Dodaj komentarz

0