Obstawianie meczów w Polsce

Jeśli zastanawiasz się jak rozpocząć przygodę z legalnymi zakładami bukmacherskimi w rozsądny sposób, jesteś w dobrym miejscu! Obstawianie meczy online podobnie jak każda inna umiejętność wymaga wiedzy i praktyki. Dlatego dzielimy się naszym doświadczeniem, wyjaśniamy fundamentalne zasady gry i wiele więcej!
rating
Zaktualizowano: | Autor: Jakub Ślotała

Podstawy

Fundamentalne informacje, które trzeba znać przed rozpoczęciem przygody z obstawianiem sportu. Kto może grać, skąd wiadomo czy bukmacher działa legalnie, najlepsze bonusy i więcej!

Narzędzia

Wyjaśniamy w jaki sposób analizować sport. Omawiamy kluczowe funkcje zakładów bukmacherskich i podpowiadamy na co zwracać szczególną uwagę obstawiając mecze.

Poradnik Obstawiania

Jeśli zastanawiasz się jak zacząć przygodę z obstawianiem, zerknij na nasz poradnik, dzięki któremu dowiesz się, na co najbardziej zwrócić uwagę przy stawianiu zakładów sportowych. Z naszą pomocą, wybierzesz najlepszego, legalnego bukmachera w Polsce i będziesz mógł bezpiecznie obstawiać zakłady.

Jak rozpocząć legalne obstawianie?

Z pierwszym zakładem jest trochę jak z pierwszą jazdą na rowerze. Najlepsza nauka prowadzi przez praktykę, ale nie ma sensu szarżować. Nastawienie na rozrywkę, gra za mniejsze stawki na zbadanie terenu to zdrowe podejście. Należy również zaznaczyć, że uprawnione do gry są osoby pełnoletnie. Jak obstawiać mecze i stworzyć pierwszy kupon?

 1. Wybór bukmachera

  W Polsce jest ponad 20 podmiotów, które oferują legalne zakłady. Wszystkie mają mocne i słabe strony. O tym jak mądrze wybierać w dalszej części!
  1
 2. Zasilenie konta

  Żeby rozpocząć grę musimy doładować saldo na koncie gracza. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy korzystamy z bonusu bez depozytu. Minimalny próg wpłaty to wszędzie symboliczne parę złotych, a metod płatności jest sporo.
  2
 3. Wybór zdarzenia

  Współczesne oferty proponują nie tylko typowanie zwycięzcy ale przeróżne kombinacje dotyczące ilości bramek, różnicę wygranej i wiele innych w zależności od dyscypliny.
  3
 4. Wybór stawki

  W  tym miejscu należy pamiętać, że w Polsce obowiązuje podatek obrotowy 12%, dlatego taka wartość zostanie odjęta od naszej stawki.
  4
 5. Potwierdzenie zakładu

  Po zatwierdzeniu naszego beta, wystarczy zaczekać na koniec spotkania i rozliczenie. 
  5
 6. Wypłata

  Jeśli nasz kupon został rozstrzygnięty pomyślnie, możemy przejść do zakładki płatności i wypłacić naszą wygraną. Minimalne progi wypłaty są bardzo niskie i nie podlegają prowizji.
  6

Jak obstawiać legalnie?

Jak obstawiać legalnie

Legalne obstawianie meczów w Polsce reguluje tzw. ustawa hazardowa (Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych). W 2017 roku wprowadzono istotną nowelizację, która nadała obecny kształt legalnym zakładom w Polsce.

O czym trzeba pamiętać bez wchodzenia w zbędne szczegóły?

 • Uprawnione do gry są osoby, które ukończyły 18 lat, a obowiązek weryfikacji tożsamości spoczywa na organizatorze gier
 • Organizacja zakładów wymaga zezwolenia od Ministra Finansów. Lista podmiotów uprawnionych do gry znajduje się tutaj
 • Obstawianie meczów jest opodatkowane, rozliczenie po stronie organizatora:
  • Podatek obrotowy 12% od wszystkich zakładów
  • Podatek 10% od wygranych powyżej 2280 PLN
 • Bukmacher musi udostępnić m. in. regulamin, informację o ryzyku i wskazać organizacje świadczące pomoc w uzależnieniach
 • Gra jest możliwa wyłącznie po rejestracji na stronie

Najlepsze bonusy bukmacherskie dla początkujących

Najlepsze bonusy bukmacherskie dla początkujących

Konkurencja na obecnym rynku legalnych zakładów bukmacherskich jest tak duża, że każdy organizator gier wprowadził bonusy powitalne. Nie wszystkie promocje można jednak zakwalifikować jako odpowiednie dla początkujących. Wszystko dlatego, że mieć bonus, a móc go wypłacić to czasami dwa osobne bieguny. Które propozycje będą najlepsze dla początkujących? Podpowiadamy poniżej!

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 4. Pakiet powitalny Superbet do 3754 PLN na start!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Bonus od depozytu 200% do 100 PLN w ETOTO
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 6. Betcris pakiet powitalny freebetów do 1400 PLN
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 7. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 8. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 9. 2000 PLN bonusu powitalnego w pakiecie LVBet
  Ważne do 31 stycznia, 2023

  Skopiuj kod

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Nie da się być specjalistą we wszystkim. Dotyczy to również legalnych polskich bukmacherów. Z tego powodu na pytanie jak wybrać bukmachera, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przy takiej ilości podmiotów oferujących zakłady, trzeba się czymś wyróżniać i robić to lepiej, niż konkurencja. Dla graczy to istotny punkt odniesienia, który pozwala dokonywać wyborów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy selekcji?

Oferta zakładów

Punkt szczególnie istotny w przypadku mniej popularnych dyscyplin i zdarzeń. Nie trzeba się obawiać o topowe ligi piłkarskie czy mecze reprezentacji – każdy będzie to miał. Jeśli jednak zależy nam na szerokiej ofercie żużla, sportów walki czy innych mniej medialnych kategorii, warto z wyprzedzeniem sprawdzić ofertę.

Wysokość kursów

Biorąc pod uwagę podatek obrotowy 12%, wysokość kursów jest szczególnie istotna. Nie ma się tutaj co czarować, najbardziej medialne wydarzenia będą wszędzie na podobnym poziomie, ale w przypadku dyscyplin niszowych lub typowania underdogów można znaleźć wyróżniające się propozycje.

Oferta bonusowa

Promocje również znajdziemy wszędzie, co nie oznacza, że każda jest dobra. Warto zwracać uwagę nie tylko na wartości kwotowe, ale również warunki wypłaty, innowacyjność oraz różnorodność.

Płatności

Jeśli interesują nas transakcje wyłącznie tradycyjnymi metodami jak przelew bankowy czy karta, wszędzie uzyskamy podobne warunki. Jeśli jednak oczekujemy szerokie wachlarza alternatyw, znajdziemy sporo alternatywnych propozycji. Warto również sprawdzać czas realizacji wypłaty, ponieważ nie każdy oferuje przelewy natychmiastowe.

Dostępność aplikacji

Statystycznie większość czasu w internecie spędzamy na urządzeniach przenośnych. Aplikacja gwarantuje szybsze działanie, które jest szczególnie istotne przy zakładach na żywo. Jeśli preferujemy obstawianie przez telefon, powinniśmy szukać ofert z aplikacją.

Obsługa klienta

Jeśli mamy problem lub wątpliwość, oczekujemy szybkiej i rzeczowej odpowiedzi. Maile i telefony to przeszłość. Czat na żywo w szerokim zakresie godzin obsługi to cel w tej kategorii.

Bukmacher miesiąca

Rynek legalnych zakładów to obszar intensywnej rywalizacji na każdym kroku. Poza ofertą stałą, bukmacherzy wykorzystują różne okoliczności sportowe i nie tylko, żeby zaprezentować coś specjalnego. Kto oferuje najlepsze warunki w tym miesiącu?

Najlepszy bukmacher miesiaca Fuksiarz

Najlepszy bukmacher w poszczególnych kategoriach

Nie ma bukmachera, który jest najlepszy we wszystkim. Jedni posiadają najlepsze bonusy, inni najszerszą ofertę na wybrane sporty lub korzystne kursy. Nawet całościowy ranking bukmacherów uśrednia pewne wartości dla porównania całej stawki. Kto jest najlepszym specjalistą w poszczególnych kategoriach? 

Poradnik typera: Jak obstawić pierwszy zakład dla początkujących

Jak grać i zarabiać u bukmachera w praktyce? Wyjaśnimy cały proces krok po kroku od założenia konta do zawarcia zakładu na przykładzie Betcris.

Krok 1. Zarejestruj konto

Założenie konta w Betcris nie zajmie nam więcej, niż minutę pod warunkiem, że znamy na pamięć lub mamy pod ręką swój PESEL. Co dokładnie trzeba zrobić:

 1. Wchodzimy na stronę Betcris i w prawym, górnym rogu wybieramy „Zarejestruj się”.
 2. Mamy do uzupełnienia dwa okna z danymi jak niżej. Po każdym przechodzimy „Dalej”.
 3. Na koniec pozostaje ustalić limity gry, zaakceptować regulamin, a jeśli chcemy skorzystać z bonusu powitalnego, zaznaczyć „Tak” przy zgodzie na powiadomienia. Na koniec „Aktywuj”.
 4. To wszystko! Nasze konto gracza jest aktywne i możemy przejść dalej!

Dowiedz się więcej – jak zweryfikować konto?

Po aktywacji konta oraz pierwszym logowaniu, otrzymamy powiadomienie jak poniżej.

Tzw. szybka rejestracja, którą przeprowadziliśmy pozwala nam zasilić konto i obstawiać mecze, ale z ograniczeniami wskazanymi powyżej. Do uzyskania pełni możliwości musimy zweryfikować nasze dane. W tym celu możemy wybrać „Dokończ rejestrację” w powiadomieniu, lub „Moje dane” w panelu gracza.

Interesują nas zakładki z danymi oraz dokumentami. W tych pierwszych musimy uzupełnić poniższe informacje, reszta została wczytana z rejestracji. Ważna informacja – musimy być właścicielem numeru bankowego, który podajemy!

W zakładce z dokumentami wystarczy załadować plik z każdą stroną dokumentu tożsamości w rozumieniu dowód osobisty lub paszport. Na weryfikację czekaliśmy kilkanaście minut. Zdjęcie lub skan musi być zrobione w taki sposób, żeby cała strona dokumentu łącznie z narożnikami była widoczna.

Po uzupełnieniu wszystkich danych i dokumentów, status naszego konta ulegnie zmianie. Potwierdzenie będzie widoczne w lewym, górnym rogu panelu gracza. 

Krok 2. Złóż depozyt

Wpłata depozytu w Betcris

Po skutecznej rejestracji konta gracza musimy zasilić konto. Jak to zrobić:

 1. Wykorzystując dane z rejestracji, logujemy się na stronie Betcris.
 2. W prawym, górnym rogu wybieramy „Depozyt”.
 3. Z dostępnych opcji płatności wybieramy najbardziej dla nas odpowiednią.
 4. Ustal kwotę depozytu i „Zatwierdź”.
 5. Dokończ transakcję zgodnie z wybranym sposobem płatności.
 6. To wszystko! Stan konta gracza został zaktualizowany natychmiast.

Dowiedz się więcej – na co warto zwracać uwagę przy płatnościach?

Trzeba przyznać, że legalne obstawianie przez internet jest na wysokim poziomie w zakresie płatności, a większość ofert jest konkurencyjna względem siebie. Powinniśmy jednak mieć świadomość w obszarach:

 • Limit wpłat – jaka jest minimalna wymagana wpłata do przeprowadzenia transakcji oraz ile maksymalnie możemy wpłacić na konto za jednym przelewem.
 • Limit wypłat – jak wyżej. Ile minimum oraz maksimum możemy wypłacić w pojedynczej operacji.
 • Metody płatności – jakie są dostępne metody zasilenia konta. Szczególnie ważne jeśli mamy precyzyjnie określone oczekiwania.
 • Prowizje – czy bukmacher pobiera prowizje od wpłaty lub wypłaty?
 • Czas realizacji – wszystkie zasilenia będą księgowane natychmiastowo, ale w przypadku wypłat może być inaczej.

Dla przykładu w Betcris wygląda to tak:

WpłatyMin. depozyt (PLN)Max depozyt (PLN)Czas księgowaniaProwizja
Blue Media1010 000natychmiastbrak
PayU1040 000natychmiastbrak
Przelewy24101000natychmiastbrak

Wybór rodzaju zakładu

Wybór zakładu w Betcris

Na pytanie zakłady bukmacherskie jak grać jest kilka właściwych odpowiedzi. Wyłączne typowanie zwycięzcy mamy już dawno za sobą. Obecnie istnieją dziesiątki różnych kombinacji które można obstawiać w ramach wydarzenia sportowego. Najbardziej popularne to:

 • 1X2 – zakład na wynik meczu, czyli klasyka gatunku.
 • Podwójna szansa – tzw. zakład z „podpórką”.  Kosztem niższego kursu obstawiamy zwycięstwo lub remis drużyny (1X/X2) lub zwycięstwo którejkolwiek (12)
 • Zakład bez remisu – różnica pomiędzy wspomnianą wcześniej opcją 12 jest taka, że w tym przypadku remis jest rozliczony jako anulowanie kuponu lub zdarzenia na kuponie
 • Liczba goli – obstawiamy ile bramek padnie w meczu. Popularny zakład w wielu dyscyplinach. W tenisie obstawiamy np. liczbę gemów.
 • Handicap – zdarzenie, które zakłada że wynik końcowy jest modyfikowany. Na przykładzie poniżej dopisujemy lub odejmujemy 0.5 gola do wyniku.

Możliwości jest znacznie więcej. Mundialowy mecz Meksyk : Polska, którym się posłużyliśmy posiada w Betcrisie ponad 120 możliwości typowania!

Dowiedz się więcej – jak analizować rynki i dobierać najlepsze oferty?

Jak podejść do oceny jakości oferty, skoro na pojedynczym meczu piłki nożnej jest ponad 100 kombinacji? Wiedza to podstawa, dlatego warto w pierwszej kolejności zapoznać się z dostępnymi kategoriami. Najczęściej będą to:

 • Mecz – zakłady związane przede wszystkim ze wskazaniem zwycięzcy, dokładnego wyniku itp.
 • Sumy – wszystkie kombinacje ilościowe typu poniżej/powyżej, dokładne ilości bramek/gemów, fauli, autów itd.
 • Handicapy – czyli zakłady w których typujemy wynik obarczony modyfikacją (drużyna ma dodane/odjęte bramki/punkty).
 • Kombinacje – zakłady które zawierają więcej, niż jedną zmienną. Przykład: zwycięzca oraz liczba goli.
 • Połowy – typowanie obejmujące wydzieloną część meczu np. pierwsza połowa w piłce nożnej.
 • Okresy gry – zakłady na precyzyjny czas gry. Przykład: ilość goli przez pierwsze 30 min.

Znając spektrum możliwości, możemy wypracować własne strategie w oparciu o znajomość dyscypliny i statystyki. Wbrew pozorom, typowanie zwycięzcy jest często nieopłacalne lub zbyt ryzykowne. Co więcej, oferty na takie bety będą zbliżone.

Największe różnice w kursach oraz ilości zakładów znajdziemy w kategoriach mniej popularnych. Tam również łatwiej o bardziej wartościowe zdarzenia. Topowe bety bukmacherzy mają tak dobrze dopracowane, że trudno trafić na „promocję”.

Wiedząc to wszystko powinniśmy wypracować własną koncepcję tego co chcemy obstawić. Następnie sprawdzamy który bukmacher posiada w ofercie poszukiwany przez nas bet, a na końcu porównujemy kursy.

Krok 3. Postaw zakład i poznaj systemy gry

Zagranie kuponu w Betcris

Skoro już mamy dodatnie saldo na koncie oraz gotową koncepcję, czas postawić nasz zakład!

 1. Znajdujemy zakład na stronie organizatora gier. Zrobimy to na dwa sposoby:
  1. Przez wyszukiwarkę fraz w lewym, górnym rogu
  2. Przez główne kategorie, również z lewej strony
 2. Wyszukujemy nasz zakład i zaznaczamy zdarzenie, które nas interesuje.
 3. Ustalamy i zatwierdzamy stawkę.
 4. To wszystko!

Dowiedz się więcej o innych systemach gry

Omówione obstawianie meczy online z oferty przedmeczowej to tylko jedna z opcji. Do dyspozycji graczy są inne ciekawe możliwości:

 • Zakłady na żywo. Popularna metoda  na betowanie wśród osób z dużą wiedzą na temat określonej dyscypliny lub konkretnego meczu. Kursy odświeżają się co chwilę oraz zmieniają w zależności od wydarzeń boiskowych oraz wyniku. Większość bukmacherów będzie miała przygotowaną specjalną zakładkę w panelu głównym oraz kilka udogodnień, np. Betcris:
  • Przegląd wydarzeń – lista wszystkich wydarzeń które można w tej chwili obstawiać
  • Widok szczegółowy – podstawowe informacje o meczu, statystyki, panel zakładów
  • Multipodgląd – okno umożliwiające zarządzanie zakładami na żywo z kilku meczów jednocześnie
  • Kalendarz – przegląd nadchodzących zdarzeń dostępnych w ofercie Live
  • Wyniki – przegląd rezultatów z minionych spotkań oraz typy które się sprawdziły w ich przypadku
 • Gry karciane – specyficzna odmiana zakładów live. Jesteśmy obserwatorem gier stołowych prowadzonych przez krupiera np. poker, blackjack, wojna i możemy obstawiać co się stanie. Przykładowe zakłady: wygrywające kombinacje w pokerze, liczba kart w blackjacku itd.
 • Cashout – bukmacherzy posiadają własne interpretacje, ale element wspólny jest taki, że to po prostu opcja na wcześniejsze zamknięcie zakładu i minimalizację ryzyka. Informacja czy funkcja Cashout jest dostępna będzie widoczna przed zawarciem zakładu. W Betcris jest to symbol dolara. Warunek – żadne ze zdarzeń nie zostało rozliczone jako przegrane. Ten bukmacher proponuje dwa warianty:
  • Cashout całkowity – wycofujemy zakład za dostępną w danym momencie kwotę
  • Cashout częściowy – wycofujemy część środków, a resztę pozostawiamy w grze (potencjalna wygrana jest zredukowana o wycofane środki)

Krok 4. Oczekuj na wygraną

Oczekiwanie na rozstrzygnięcie kuponu w Betcris

Po zatwierdzeniu kuponu nie pozostaje nic innego jak czekać na rozliczenie zakładu. Jeśli nasze typy okażą się prawidłowe, wygrana powinna zostać zaksięgowana na koncie gracza w ciągu paru minut. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach może to potrwać dłużej. Na wypadek jakichkolwiek wątpliwości, status możemy sprawdzić w każdej chwili. 

W tym celu otwieramy panel konta -> „Moje zakłady”. Jeśli historia typowania jest obszerna, możemy zastosować filtry.

Dowiedz się więcej – gdzie oglądać i sprawdzić statystyki?

Częstą praktyką jest udostępnianie dodatkowych informacji w postaci statystyk i archiwum wyników. W Betcris dostęp do szczegółów znajdziemy z poziomu oferty zakładów pod symbolem wykresu słupkowego. 

Z dostępnych informacji mamy takie dane jak:

 • Bezpośrednie starcia
 • Forma u siebie/na wyjeździe każdej z drużyn
 • Bilans bramkowy
 • Historia spotkań

Jeśli nie mamy dostępu do transmisji telewizyjnej lub streamingu, bukmacher również wychodzi naprzeciw oczekiwań. Jeśli nasz mecz znajduje się w ofercie Live, możemy korzystać z narzędzia jakim jest Match Tracker. To graficzne zestawienie wydarzeń boiskowych z hasłowym komentarzem.

Krok 5. Wypłać wygraną

Wygrana w Betcris

Wypłatę wygranej zrealizujemy w równie prosty sposób jak zasilenie konta. Warto wiedzieć, że podatek obrotowy 12% został już odliczony w momencie kalkulowania wygranej. Co trzeba zrobić:

 1. W panelu konta wybieramy opcję „Wypłata” jak niżej.
 2. Wybieramy metodę wypłaty. Do dyspozycji w Betcris mamy Blue Media oraz Przelewy24.
 3. Ustalamy kwotę i zatwierdzamy.
 4. To wszystko! Środki na koncie powinny się znaleźć w ciągu kilkunastu minut, jeśli nasz bank realizuje płatności natychmiastowe.
WypłatyMin. wypłata (PLN)Max wypłata (PLN)Czas realizacjiProwizja
Blue Media2010 000natychmiastbrak
Przelewy242010 000natychmiastbrak

Dowiedz się więcej o podatkach bukmacherskich

Za rozliczenie podatków odpowiedzialny jest bukmacher, więc gracze nie muszą aktywnie niczego robić. Warto jednak wiedzieć, że polskie prawo przewiduje dwa rodzaje podatków bukmacherskich, które są pobierane od gracza.

 • Podatek obrotowy 12% – jego obecność odczuwamy już w momencie zawierania zakładu, ponieważ nasza stawka jest zmniejszona . W praktyce jest to liczone jak poniżej:

Obstawiana kwota – 12% podatku = stawka zakładu x kurs = wygrana zakładu

Jeśli podstawimy liczby, na przykład wkład 100 PLN dla kursu 9,76:

100 PLN – 12% = 88 PLN x 9,76 = 858,88 PLN wygranej

 • Podatek 10% od wygranej powyżej 2250 PLN – tutaj również nie musimy niczego robić, po prostu zauważymy przy okazji rozliczenia, że nasza wygrana jest pomniejszona. Ta wiedza jest bardziej istotna przy okazji tworzenia kuponu. Podatek jest jest liczony od całości, a nie kwoty nadwyżki, więc częściej opłaca się zagrać kilka kuponów na to samo zdarzenie za taką stawkę, która nie przekroczy progu.

Jak obstawić pierwszy zakład w BETFAN?

H2 Jak obstawić pierwszy zakład w BETFAN

BETFAN z Mariuszem Pudzianowskim to charakterystyczny duet poparty bogatą ofertą promocji, zakładów i niezłymi kursami. Jak postawić u nich pierwszy zakład?

 1. Rejestracja konta. Trwa nie więcej niż minutę, potrzebujemy jedynie podstawowe dane. 
 2. Zasilenie konta. Do dyspozycji BLIK, przelew bankowy oraz karta kredytowa/debetowa.
 3. Wybór zakładu. Szukamy zdarzenia które nas interesuje i wybieramy konkretny zakład.
 4. Zatwierdzenie stawki. Dokonamy na podglądzie kuponu z prawej strony.
 5. Wypłata wygranej. Jeśli nasze typy były poprawne, opcję wypłaty znajdziemy w profilu gracza.

Sprawdź szczegółowe omówienie wszystkich kroków

1. Rejestracja konta. Na głównej stronie wybieramy „Otwórz konto” w prawym, górnym rogu. Uzupełniamy dwa okna z danymi, a na koniec wchodzimy w link aktywacyjny, który został wysłany na nasz adres mailowy.

Rejestracja konta

2. Zasilenie konta. Po zalogowaniu do serwisu wybieramy „Wpłata”, ustalamy kwotę i klikamy „Doładuj”. Następnie decydujemy się na jeden z poniższych sposobów płatności i postępujemy zgodnie z poleceniami na stronie.

Zasilenie konta

3. Wybór zakładu. Konkretne zdarzenie możemy odnaleźć z pomocą wyszukiwarki poprzez wpisanie frazy kluczowej lub z panelu dyscyplin po prawej stronie.

Wybór zakładu

4. Zatwierdzenie stawki. Po wybraniu konkretnego zdarzenia na podglądzie kuponu z prawej strony wpisujemy stawkę zakładu oraz wybieramy „Zagraj”. Współczynnik 0.88 wynika z 12% podatku obrotowego.

Zatwierdzenie stawki

5. Wypłata wygranej. Jeśli mieliśmy szczęście i możemy wypłacić wygrane pieniądze, rozwijamy menu gracza oraz wybieramy „Mój profil”. W oknie „Wypłaty” zrealizujemy transakcję, pod warunkiem, że wcześniej zweryfikowaliśmy konto gracza.

Wypłata wygranej

Jak obstawić pierwszy zakład w STS?

Jak obstawić pierwszy zakład w STS

STS od lat pozostaje zdecydowanie największym bukmacherem na polskim rynku. Spółka działa na rynku od 25 lat i jest znana z szerokiej inicjatywy wsparcia polskiego sportu. Co trzeba zrobić, żeby skutecznie postawić u nich pierwszy kupon?

 1. Rejestracja konta. Minimum, formalności, uwiniemy się w minutę. 
 2. Zasilenie konta. Do dyspozycji BLIK, szybki przelew, karty płatnicze, PayPal, Skrill, Neteller, PaysafeCard. Stan konta uzupełnimy również w punktach stacjonarnych.
 3. Wybór zakładu. Odnajdujemy nasz zakład i klikamy w zdarzenie.
 4. Zatwierdzenie stawki. Dokonamy na podglądzie kuponu z prawej strony. Możemy tam też wygenerować e-kupon do realizacji w punkcie stacjonarnym.
 5. Wypłata wygranej. Jeśli nasze typy były poprawne, opcję wypłaty znajdziemy w profilu gracza.

Sprawdź szczegółowe omówienie wszystkich kroków

1. Rejestracja konta. Dwa okna z podstawowymi danymi do uzupełnienia to wszystko co trzeba zrobić. Jeśli nie znamy na pamięć numeru PESEL, warto go wcześniej przygotować. Po uzupełnieniu danych i regulaminu, wybieramy „Załóż konto”.

Rejestracja konta

2. Zasilenie konta. Po zalogowaniu wybieramy przycisk „Wpłata” widoczny w prawym, górnym rogu obok stanu konta gracza. Do dyspozycji opcje jak poniżej oraz BLIK. Wybieramy oraz postępujemy zgodnie z poleceniami.

Zasilenie konta

3. Wybór zakładu. Bet odszukamy wpisując nazwę drużyny lub gracza w wyszukiwarce lub korzystając z drabinki dyscyplin po lewej stronie. Klikamy w kurs konkretnego zdarzenia, żeby dodać je do kuponu.

Wybór zakładu

4. Zatwierdzenie stawki. W prawej części ekranu mamy podgląd naszego kuponu. Wpisujemy stawkę oraz wybieramy „Obstaw i graj”. W przygotowaniu możemy mieć jednocześnie 3 kupony.

Zatwierdzenie stawki

5. Wypłata wygranej. W tym celu rozwijamy panel gracza i wybieramy „Wypłata”. Warunek to wcześniejsze uzupełnienie danych na koncie oraz weryfikacja dokumentu tożsamości.  Jeśli mamy to za sobą, wybieramy metodę transakcji i postępujemy zgodnie ze wskazówkami.

Wypłata wygranej

Jak obstawić pierwszy zakład w Betclic?

Jak obstawić pierwszy zakład w Betclic

Inwestycja w sporty walki, współpraca z Kanałem Sportowym oraz Michałem Polem sprawiają, że Betclic sukcesywnie zyskuje na popularności. Ciekawe i liczne promocje oraz bogata oferta zakładów Live tylko pomagają. Jak obstawić pierwszy mecz w Betclic?

 1. Rejestracja konta. Trzy okna z podstawowymi danymi do uzupełnienia po rozpoczęciu rejestracji na stronie Betclica.
 2. Zasilenie konta. Już od 1 PLN za pośrednictwem Przelewy24.
 3. Wybór zakładu. Cała nawigacja znajduje się z lewej strony – zarówno wyszukiwarka, jak drabinka dyscyplin.
 4. Zatwierdzenie stawki. Po wyborze zdarzenia uzupełniamy kwotę w oknie kuponu z prawej strony.
 5. Wypłata wygranej. Jeśli udało się wygrać, funkcja wypłaty znajduje się w panelu gracza.

Sprawdź szczegółowe omówienie wszystkich kroków

1. Rejestracja konta. Po wejściu na stronę Betclic wybieramy „Zaloguj”, a następnie w dolnej części opcję rejestracji. Przed nami 3 kroki uzupełniania danych, a na koniec „Zapisz się”.

Rejestracja konta

2. Zasilenie konta. Po zalogowaniu na konto możemy wybrać symbol plusa przy saldzie, które jest widoczne z prawej strony u góry ekranu. Możemy również wejść w profil gracza i kliknąć „Wpłać”.

Zasilenie konta

3. Wybór zakładu. Betclic może się pochwalić szeroką ofertą na wiele dyscyplin, nie tylko tych najbardziej popularnych. Z pomocą wyszukiwarki lub kafelków dyscyplin znajdziemy nasz bet. Klikamy w zdarzenie, a okno kuponu pojawi się z prawej strony.

Wybór zakładu

4. Zatwierdzenie stawki. Uzupełniamy kwotę zakłady i wybieramy „Obstaw” u dołu ekranu.

Zatwierdzenie stawki

5. Wypłata wygranej. Jeśli rozstrzygnięcie ułożyło się po naszej myśli, przechodzimy do panelu gracza, wybieramy „Wypłać” oraz metodę transakcji i postępujemy zgodnie z poleceniami.

Wypłata wygranej

Jak analizować zakłady sportowe?

Legalne zakłady bukmacherskie mają to do siebie, że nic nigdy nie jest gwarantowane, a my sami nie mamy żadnego wpływu na wynik rozstrzygnięć sportowych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy niczego zrobić, żeby zwiększyć nasze szanse na poprawne typowanie. W końcu do samo robią bukmacherzy. Sprawdzają prawdopodobieństwo i dodają do tego subiektywną ocenę. W jaki sposób podejść do analizy typów?

 • Lokalizacja. Czynnik istotny właściwie w każdej dyscyplinie. Zespoły drużynowe osiągają lepsze wyniki na własnym terenie, niezależnie od tego czy mówimy o piłce nożnej, koszykówce czy wielu innych. W Formule 1 specyfikacja toru może premiować innych kierowców, podobnie jak rodzaj nawierzchni w tenisie.
 • H2H. Historia konfrontacji oraz jej znaczenie w rywalizacji niekiedy zaprzecza wszelkiej logice, ale jej znaczenie jest niepodważalne z punktu widzenia statystyki. Niektóre zespoły lub zawodnicy po prostu wybitnie nie leżą wybranym przeciwnikom.
 • Aktualna forma. Historia zna niewiele przypadków rywalizacji sportowej w której zawodnik lub drużyna są w równej dyspozycji na dystansie całych rozgrywek. Umiejętność wychwycenia tendencji spadkowej lub zwyżkowej może zapewnić kilka wygranych kuponów.
 • Pogoda. Szczególnie ważna w sportach motorowych, gdzie bardzo często wywraca stawkę do góry nogami.
 • Częstotliwość gry. Kalendarze współczesnych dyscyplin sportowych są napakowane do granic możliwości. Poza czysto sportowymi umiejętnościami, coraz bardziej liczy się wydolność i regeneracja. Rzut oka na kalendarz może sporo powiedzieć o poziomie zmęczenia lub świeżości.
 • Krytyczne podejście do kursów. Z kolejnymi zakładami na koncie, będziemy nabywać zdolność oceny czy dany kurs jest wysoki czy nie. Własna ocena potencjalnej wypłaty za dane zdarzenie jest niezbędna do znajdowania tzw. value betów, czyli zdarzeń których kurs jest nieadekwatny do ryzyka na naszą korzyść.

Czy typy bukmacherskie działają?

W internecie można spotkać sporo grup i forów, które wymieniają typy na zakłady, a ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej opcji płatnych. Czy warto? Każdy na to pytanie musi odpowiedzieć sobie indywidualnie, ale warto zwrócić uwagę na punkt z poprzedniego akapitu. W zakładach bukmacherskich nic nie jest gwarantowane i wszyscy startują z takiej samej pozycji.

Ryzyko utraty dodatkowych środków na płatne bety jest całkiem prawdopodobne, nie mówiąc o pladze oszustów i naciągaczy. Na plus jest fakt że zazwyczaj otrzymamy rzeczową analizą typów oraz ktoś sprawdzi za nas gdzie są najwyższe kursy. Darmowe fora są bardziej transparentne. Znamy historię typera i wiemy z kim mamy do czynienia.

Zalety darmowych i płatnych typów:

 • Analiza zdarzenia
 • Wskazanie najlepszej oferty
 • Transparentność na darmowych forach 

Wady darmowych i płatnych typów:

 • Ryzyko utraty dodatkowych środków na płatne typy
 • Dużo oszustów
 • Brak gwarancji czegokolwiek

Najlepsze sporty do typowania

Ilość dyscyplin, rozgrywek i kombinacji zakładów jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Sama piłka nożna to ponad 1000 różnych spotkań do obstawiania każdego dnia, nie mówiąc o ilości kombinacji dla każdego z nich oraz pozostałych sportach. Pamiętajcie, że najlepszym wyborem będzie betowanie sportu, w którym czujecie się najlepiej i który darzycie sympatią. Dzięki temu osiągniecie lepsze wyniki oraz sama przyjemność z obstawiania będzie jeszcze większa!

Betowanie meczy piłkarskich

Popularna kopana to bez cienia wątpliwości największy rynek w każdej ofercie, niezależnie od bukmachera. Które rozgrywki na typowanie piłki nożnej warto znać ?

Liga Mistrzów obstawianie

Najlepsza liga świata w której rywalizują topowe zespoły ze wszystkich czołowych europejskich lig. Polskich drużyn raczej tam nie spotkamy, ale zakład na Champions League będzie miał każdy bukmacher.

Ekstraklasa Betowanie

Pomimo narzekań na poziom lokalnych rozgrywek, polska Ekstraklasa budzi ogromne emocje. Dla graczy to ciekawe pole do gry, ponieważ kursy są zawsze wysokie, nawet na faworytów. Z drugiej strony jest też sporo zaskakujących wyników.

Laliga obstawianie

Hiszpańska Primera Division przez lata elektryzowała rywalizacją Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, a zakłady na to, że Ci zawodnicy strzelą bramkę były jednymi z najczęściej stosowanych. Żadnego z bohaterów minionych lat nie ma już w LaLiga, ale pojawił się Robert Lewandowski, który ma nawiązywać do ich osiągnięć.

Obstawianie Bundesligi

Najlepsza liga naszych zachodnich sąsiadów sporo straciła wraz z odejściem Roberta Lewandowskiego po 12 latach gry. Poza Rafałem Gikiewiczem trudno zaleźć Polaków w wyjściowych składach, ale to nadal jedna z najmocniejszych klas rozgrywkowych na świecie.

Premier League obstawianie

Poziom Ligi Angielskiej oraz emocje związane z weekendowymi meczami na wyspach znają wszyscy kibice piłki nożnej. Wszystko za sprawą sporej ilości drużyn, które mogą rywalizować z czołówką. Wszystko to sprawia, że co weekend trafiają się szlagiery chętnie obstawiane przez graczy.

Serie A obstawianie

Włoskie kluby odsunęły się nieco od światowego topu w ostatnich latach, ale zainteresowanie polskich kibiców podtrzymywali nasi rodacy, regularnie grający w wyjściowych składach. Po latach Kamila Glika, przyszedł czas napastników. Kibice mogą obstawiać gole Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Krzysztofa Piątka.

Obstawianie 1 ligi francuskiej

Emocje wśród francuskich zespołów budzi przede wszystkim PSG. Plejada gwiazd z Messim, Neymarem, Mbappe i resztą drużyny sprawia, że nigdy nie wiadomo jaki over postawić, ponieważ trafiają się mecze z 7 bramkami i takie w których trudno o chociaż jednego.

Obstawianie MŚ 2022

Mundial w Katarze będzie wyjątkowy z wielu powodów. Pierwszy na Bliskim Wschodzie, rozgrywany w kraju islamskim i na dodatek jesienią. Polskich graczy najbardziej interesują jednak mecze reprezentacji. Grupa z Meksykiem, Argentyną i Arabią Saudyjską daje szanse na wyjście z grupy. Co na to bukmacherzy? Gracze już teraz mogą obstawiać w ofertach długoterminowych.

Złota Piłka obstawianie

Przez lata typowanie zwycięzcy Złotej Piłki nie budziło większych emocji w Polsce, ale to się zmieniło odkąd do walki o najwyższy cel przystąpił Robert Lewandowski. Legendarny Ballon d`Or jest rozstrzygany w październiku. W 2020 roku polski snajper był poszkodowany odwołaniem gali ze względu na pandemię, a w 2021 przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach z Messim. Jak będzie w 2022? Bukmacherzy przyjmują zakłady.

Fantasy sport obstawianie

Sporty wirtualne to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku, ale stało się nieodłącznym elementem niemal każdej oferty. Gracze mogą typować rezultat spotkań o których wyniku decydują algorytmy.

Obstawianie rzutów rożnych

Kursy na murowanych faworytów są często tak niskie, że przy podatku obrotowym 12% w ogóle nie opłaca się ich grać. Wtedy gracze sięgają do alternatywnych rozwiązań, np. ilości rzutów rożnych. Jeśli spodziewamy się, że faworyt będzie większość czasu spędzał w okolicy pola karnego rywala, być może jest to dobre rozwiązanie!

Obstawianie walk

Szermierka na pięści to już nie jedyny sport na obstawianie walk. Wręcz przeciwnie. W ostatnich latach przybyło sporo formatów, które na stałe zagościły w programach telewizyjnych i streamingowych, a w rezultacie również u bukmacherów. Jakie kategorie warto znać?

High league obstawianie

Polska federacja, która specjalizuje się w tzw. Freak Fightach. Najczęstszą formuła walk jest MMA, ale pojawiają się również inne formaty. Interesują Cię zakład na walki streamerów, influencerów i osób rozpoznawalnych w szerokim rozumieniu? Sprawdź oferty na High League.

KSW obstawianie

Legendarna federacja MMA, która w dużej mierze przyczyniła się popularyzacji dyscypliny w Polsce. To stąd wywodzą się Polacy w UFC jak Mateusz Gamrot, czy Jan Błachowicz. Okazje do obstawiania są co miesiąc!

Fame MMA obstawianie

Inna federacja specjalizujące się w walkach typu Freak. Lubisz obstawiać walki youtuberów, celebrytów, influencerów? Jesteś w dobrym miejscu.

PRIME MMA obstawianie

Kolejna organizacja z kategorii Freak Fight. Jedna z młodszych, zorganizowała dopiero 2 gale. Trzecia na początku października 2022.

Gromda obstawianie

Boks na gołe pięści, brutalne nokauty i krwawe pojedynki. Tylko dla graczy o mocnych nerwach. Budząca kontrowersje kategoria prowadzona w przeszłości przez Andrzeja Grabowskiego i Mateusza Borka.

MMA VIP

Kolejny Freak Show. Przyszłość Federacji stoi pod znakiem zapytania od Marcin Najman uznawany przez sporą część społeczeństwa za celebrytę zaprosił do współpracy byłego szefa mafii pruszkowskiej. Całkiem możliwe, że wcześniej niż zakłady na walki pojawią się zakłady na to czy gala się odbędzie!

FEN obstawianie

FEN to polska federacja MMA, która działa od 2013 roku i stara się nawiązać konkurencję z KSW. Wrocławska organizacja ma na koncie 40 gal i zaplanowane kolejne.

Boks obstawianie

Szermierka na pięści pomimo wielu nowych formatów pozostaje w czołówce popularności na obstawianie boksu. Co tydzień organizowane są gale dla których niemal każdy bukmacher przygotowuje ofertę zakładów. Typowanie zwycięzcy to minimum, a szersze oferty pozwalają obstawiać rodzaj rozstrzygnięcia, ilość rund oraz dokładną rundę zakończenia walki.

Obstawianie esportu

Czasy kiedy rywalizacja w grach komputerowych była kwestionowana w kategoriach sportowej rywalizacji to przeszłość. Każdy bukmacher posiada ofertę na kilka najbardziej rozpoznawalnych gier i typować e-sport to dzisiaj żaden problem.

Obstawianie meczy CS GO

Counter Strike GO to szczególna gra dla polskich entuzjastów legalnych zakładów, szczególnie ze względu na historię zespołu Virtus Pro. Można typować m. in. zwycięzcę meczu, mapy, ilość map oraz dokładny wynik.

 • Obstawianie meczy online CS GO skinami jest możliwe za pośrednictwem niektórych portali. Możemy się zalogować przez konto Steam i wymienić inwentarz skórek na punkty do obstawiania.

Obstawianie meczy LOL

League of Legends od Riot Games pozostaje jedną z najbardziej popularnych gier na Twitchu, a ogromne zainteresowanie przełożyło się nawet na serial animowany w serwisie Netflixa. Wszystko to przekłada się na zainteresowanie typowaniem zwycięzców w e-sportowych truniejach. Oferty na LOLa znajdziemy u większości bukmacherów.

DOTA 2 obstawianie

The International od Valve to od lat generuje największe pule nagród w całym e-sporcie, dochodzące do 40 mln dolarów. Podobnie jak w przypadku LOLa, oferty na typowanie zwycięzców znajdziemy u większości bukmacherów, szczególnie na większe turnieje z cyklu Dota Pro Circuit.

Starcraft obstawianie

Niektóre gry wydają się być nieśmiertelne i Starcraft jest prawdopodobnie jedną z takich pozycji. Wersja Wings of Liberty miała swoją premierę w 2010 roku, czyli 12 lat temu! Legacy of the Void jest 5 lat młodsze i w dalszym ciągu generuje zainteresowanie zarówno entuzjastów samej gry jak i typowania turniejowych zwycięzców.

Sporty Wirtualne obstawianie

Napędzane matematycznymi algorytmami generatory wirtualnych rozgrywek sportowych są na tyle popularne, że znajdziemy je u większości bukmacherów. Najbardziej popularne dyscypliny to:

Obstawianie koszykówki

W Polsce typowanie koszykówki nie może się równać z piłką nożną, ale w zależności od momentu sezonu i dyspozycji Polskich drużyn koszykówka bez problemu znajduje się w TOP5 najczęściej granych dyscyplin. Jakie zakłady są najczęściej grane?

 • 1X2
 • Zakład bez remisu
 • Handicapy
 • Punkty under/over

Obstawiamy NBA

Najmocniejsza liga koszykarska świata nie jest łatwym rynkiem do oglądania w Polsce ze względu na różnice czasowe, ale nie przeszkadza to graczom, którzy regularnie korzystają z oferty przedmeczowej. Rozgłosu bez wątpienia dodaje obecność zawodnika młodego pokolenia z polskim paszportem i korzeniami – Jeremiego Sochana.

Basket Liga obstawianie

Polska Energa Basket Liga to najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, a obstawiać można średnio kilkadziesiąt kombinacji na mecz.

Hokej obstawianie

Polski hokej nie może się pochwalić wielkimi tradycjami i historią, ale nie umniejsza to popularności dyscypliny. Nie jest to konkurent dla piłki nożnej czy tenisa, ale sporo ponad setka zakładów dziennie na obstawianie hokeja to niezły wynik. Najczęściej obstawiane zakłady:

 • 1X2
 • Podwójna szansa
 • Under/over goli

NHL obstawianie

Sytuacja podobna jak w koszykówce. Czas lokalny nie sprzyja polskiemu kibicowi ale oferta przedmeczowa najsilniejszej ligi hokejowej i kilkadziesiąt dostępnych zakładów na mecz mówią same za siebie. Stabilny rynek dla doświadczonych graczy.

PHL obstawianie

Polska Hokej Liga ma swoje grono sympatyków, chociaż oferty legalnych bukmacherów są w większości dużo uboższe, niż NHL.

Żużel obstawianie

Czarny sport to nisza, która czeka na szersze zagospodarowanie. Pierwszy wyszedł naprzeciw kibicom eWinner, który zaangażował się m. in. w sponsoring Speedway Ekstraligi, 1. Ligii oraz toruńskiego klubu. Dodatkowo oferta zakładów jest regularnie w czołówce polskich bukmacherów.  Poza polskimi ligami godne uwagi są także zakłady na SGP w których Polacy grają pierwsze skrzypce. Obstawiać żużel można przede wszystkim:

 • 1X2
 • Under/over punktów zespołowo
 • H2H zawodników
 • Under/over punktów zawodników

Obstawianie skoki narciarskie

Małyszomania to miłe wspomnienie, ale mamy godnych następców. Obstawianie skoków podobnie jak sama dyscyplina ma charakter sezonowy. Nie przeszkadza to graczom wracać każdej zimy i obstawiać:

 • Zwycięzców zawodów
 • Przedział miejsc w zawodach, np. skończy w top 10
 • Awans do drugiej tury
 • H2H zawodników

Siatkówka obstawianie

Zarówno siatkarska PlusLiga jak i rywalizacja międzynarodowa Polaków to gra z czołówki światowej, co przekłada się na typowanie siatkówki na rynkach:

 • Zwycięzców meczów
 • Liczby setów
 • Liczby punktów
 • Handicapów

Piłka Ręczna obstawianie

Gracze ceniący rozgrywki szczypiornistów lubią typować piłkę ręczną:

 • Polską Superligę
 • Bundesligę
 • Rozgrywki międzynarodowe

Obstawianie F1

Królowa motorsportu znajduje się u większości bukmacherów, ale naprawdę szerokie oferty posiadają PZBUK, Fuksiarz i LVBET. Obstawiać F1 można m. in.:

 • Zwycięzców wyścigu i kwalifikacji
 • Finisz w top 3, 6, 10
 • Klasyfikację konstruktorów
 • H2G zawodników

Obstawianie darta

Typowanie darta to przede wszystkim Wielka Brytania. W Polsce dyscyplina ma raczej charakter niszowy, ale nie została pominięta przez organizatorów legalnych gier. Obstawiać można:

 • 1X2
 • Handicap
 • Under/over
 • Długoterminowe bety

Obstawianie tenisa

Iga Świątek stała się ikoną tenisa na świecie, a tenis w Polsce jest drugą najbardziej popularną dyscypliną. Gracze najczęściej preferując obstawiać tenis w turniejach rangi ATP i WTA, rzadziej Challengery i ITFy. Popularne zakłady to:

 • Under/over gemów
 • Zwycięzca
 • Handicapy
 • Ilość setów

Obstawianie tenisa stołowego

Typowanie tenisa stołowego jest bez porównania mniej popularny od ziemnego, ale regularnie znajduje się w lokalnych ofertach. Najchętniej obstawiamy Ligę Pro i Challengery. Popularne zakłady to:

 • Zwycięzca
 • Sety 
 • Handicapy
 • Under/over

Obstawianie wyścigów konnych

Wyścigi konne inne, niż te ze sportów wirtualnych należą do rzadkich zakładów. Jest jednak jeden bukmacher mało rozpoznawalny, który jest już od dawna na rynku, specjalizuje się i umożliwia obstawianie wyścigów konnych. Zajrzyjcie do ofert buka TRAF.

Obstawiamy sporty amerykańskie

Kilka sportów z których słyną Amerykanie już omówiliśmy. Co z resztą? Na co poza koszykówką i hokejem warto zwrócić uwagę? Niezłą ofertę na typowanie sportów amerykańskich posiada Betcris

 • Football amerykański
 • Baseball

Rugby obstawianie

Koneserzy Rugby mogą zajrzeć do Fortuny. Jest tam szeroka oferta na obstawianie rugby, a betować można:

 • Rugby Championship
 • United Rugby Championship
 • Premiership
 • Superleague i więcej!

Snooker obstawianie

Pomimo, że sporo osób które nie interesują się dyscypliną kojarzy legendarnego Ronniego O`Sullivana, a w Snookera gra się w barach i salonach gier, dyscyplina pozostaje niszowa w obszarze legalnych zakładów. Obstawiać Snookera można przede wszystkim w rozgrywkach:

 • Masters
 • World GP
 • Mistrzostwa Świata

Szachy obstawianie

Szachy przeżywają renesans w ostatnich latach. Popularna produkcja Netflixa (Gambit Królowej), wyniki i rozpoznawalność Jana-Krzysztofa Dudy mają na to duży wpływ. Nie trafiają na listy topowych rynków, ale typowanie szachów jest stałym elementem większości ofert.

Obstawianie matury

Z kategorii For Fun pojawiają się nawet oferty na typowanie matury, a dokładnie na przewidywanie poprawnych odpowiedzi w testach maturalnych.

Obstawianie wyborów

Polityka również znalazła swoje miejsce w sferze legalnych zakładów. W przykładowej ofercie STS znajdziemy bety na obstawianie wyborów senackich i gubernatorskich w USA.

Obstawianie pogody

Osoby szukające odskoczni mogą nawet typować pogodę. W Betfan obstawiać można temperaturę na zasadzie poniżej/powyżej w stopniach Celsjusza oraz prędkość wiatru.

Jak obstawiać w punkcie bukmacherskim?

Zakłady w popularnych niegdyś „ziemniakach” czasy świetności mają już prawdopodobnie za sobą, co nie zmienia faktu, że nadal jest pozostała liczna grupa entuzjastów papierowych kuponów. Nie bez powodu kilku bukmacherów nadal wykupuje i utrzymuje punkty stacjonarne. Co można w nich robić?

 • Obstawianie meczów – możemy postawić dowolny kupon z dostępnej oferty lokalu.
 • Gra na sporty wirtualne i sporty wirtualne plus.
 • Odbiór wygranej – dotyczy kuponów z oferty stacjonarnej.
 • Wpłata depozytu – możemy zasilić nasze konto online za pomocą gotówki.
 • Oglądanie transmisji sportowych na miejscu.

Co więcej, kupon możemy stworzyć w domu na stronie internetowej bukmachera, wygenerować kod na tzw. e-kupon i zrealizować go w punkcie stacjonarnym. 

Zalety zakładów naziemnych:

 • Opcja dla osób bez dostępu do internetu, np. osoby starsze
 • Transmisje meczów w wybranych lokalach

Wady zakładów naziemnych:

 • Konieczność osobistego stawiennictwa 
 • Wysokie wygrane mogą być wypłacane w kliku transzach
 • Brak oferty bonusowej ze strony internetowej

Porady dla początkujących (i nie tylko) typerów od PROBUKMACHER

Jak grać żeby zmaksymalizować szanse na wygraną? Sport nie byłby sportem, gdyby dało się z góry zagwarantować określone rezultaty, ale dla wszystkich graczy mamy kilka praktycznych porad na bazie naszych własnych doświadczeń:

 • Graj to na czym się znasz. Wiedza to podstawa, nie tylko w obstawianiu meczów.
 • Czytaj regulaminy. Szczególnie ofert bonusowych. Mieć bonus a móc go wypłacić to nie to samo!
 • Szukaj kodów bonusowych. Rynek jest bardzo konkurencyjny a promocje są praktycznie wszędzie. Jeśli warunki są odpowiednie, warto zgarnąć pełną pulę.
 • Graj za pieniądze, które możesz stracić. Stres i bycie na tzw. „musiku” to gotowa recepta na frustrację i porażkę. Gra ze spokojną głową to logiczne i swobodne myślenie.
 • Traktuj to jak zabawę. Bukmacherka to nie sposób na zarobek, a jedynie świetna rozrywka dla odpowiedzialnych ludzi. Tylko takie podejście pozwala czerpać satysfakcję z gry.
 • Obstawiaj legalnie. 12% większe wygrane nie są warte odpowiedzialności prawnej, jeśli zostaniesz złapany. Ofert jest dużo. Masz w czym wybierać.
 • Sprawdź dane. Matematyka meczów nie wygrywa, ale jakoś bukmacherzy nie są organizacją charytatywną i bazują głównie na rachunku prawdopodobieństwa. Przeprowadź własny w oparciu i informacje, które możesz zdobyć.

Wnioski

Obstawianie meczów w Polsce to dynamicznie rozwijający się rynek. Co roku pojawiają się nowi bukmacherzy i nowi gracze. Oferty są coraz lepiej przygotowane, bardziej innowacyjne i lepiej opakowane. 

Początkujący gracze powinni pamiętać o zdrowym rozsądku i zacząć przygodę z legalnymi zakładami od małych kroków. Typowanie to czynność na pozór prosta, ale żeby robić to dobrze, trzeba sporo wiedzy, samodyscypliny i odpowiedzialności. Wszystkie potrzebne informacje na dobry start są w tym artykule. W każdej chwili można do niego wrócić.

FAQ

Gracze starają się przewidzieć wynik określonego w ofercie zdarzenia. Jeśli mają rację, wygrywają nagrodę, która jest iloczynem stawki oraz kursu, pomniejszone o 12% podatku. Przegrana oznacza utratę zainwestowanych pieniędzy.

Należy wybrać ofertę bukmachera i zarejestrować konto gracza. W dalszej kolejności trzeba wpłacić depozyt za którym można będzie zawierać zakłady. Pozostanie wybrać zakład, zatwierdzić stawkę i zaczekać na rezultat.

Legalne zakłady w Polsce mogą być organizowane przez podmioty posiadające zezwolenie Ministra Finansów. Pełna lista uprawnionych bukmacherów znajduje się tutaj.

Tak, pod warunkiem, że obstawiamy u bukmachera który posiada odpowiednią licencję. Lista uprawnionych firm znajduje się tutaj.

Tak, uczestnictwo w legalnych zakładach bukmacherskich to hazard i niesie za sobą określone ryzyko. To świetna rozrywka, ale w odpowiedzialnych rękach.

To zależy od konkretnej religii. Katolicyzm nie uznaje hazardu za grzech, dopóki nie pozbawi on człowieka podstawowych środków do życia.

Organizatorzy gier mają obowiązek umożliwić wszystkim graczom ustawienie limitów gry oraz usunięcie konta. Jeśli to nie pomaga, na każdej witrynie hazardowej znajdziemy podmioty oferujące pomoc w walce z uzależnieniem.