Obstawianie piłki nożnej

Obstawianie piłki nożnej

Piłka nożna to obecnie najczęściej obstawiany sport wśród polskich graczy bukmacherskich. Typerzy mają w tym przypadku do wyboru setki różnych możliwości, które obejmują nie tylko zróżnicowane wydarzenia, ale też rynki. Najbardziej popularne mecze piłki nożnej u najlepszych bukmacherów w Polsce potrafią oferować typerom możliwość obstawienia nawet jednego z ponad 500 różnych rynków! Zanim jednak zdecydujemy się na postawienie kuponu, dobrze będzie zaczerpnąć nieco więcej przydatnych informacji na temat tego, jak skutecznie obstawiać mecze futbolu. U nas dowiesz się, jak podkręcić szansę na wygranie kuponu do maksimum!

Najlepsze bonusy od bukmacherów na piłkę nożną – TOP 5

Najlepsze bonusy od bukmacherów na piłkę nożną

Na start swojej przygody z bukmacherką warto zainteresować się najlepszymi promocjami powitalnymi, które znajdziemy u polskich usługodawców. Nie każdy bonus na start będzie dobrym wyborem, gdyż największe znaczenie mają w ich przypadku warunki obrotu. Sama kwota nie powie nam wszystkiego o opłacalności bonusu. Z tego względu w poniższej tabeli znajdziecie 5 najlepszych premii powitalnych dla graczy bukmacherskich. Sprawdź, u którego buka szczególnie warto założyć konto!

 1. Cashback 600 PLN + freebet 20 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 2. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 4. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 5. Pakiet powitalny Superbet do 3754 PLN na start!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać mecze piłki nożnej w zakładach bukmacherskich?

Aby móc uzyskać dostęp do oferty dowolnego bukmachera, gracz będzie musiał najpierw założyć konto. Bez tego nie będzie można stawiać kuponów, choć nie trzeba się zarejestrować, aby móc przejrzeć ofertę zakładów bukmachera. Dzięki temu gracz może sprawdzić poszczególne kategorie do obstawiania, jeszcze zanim zdecyduje się na rejestrację u konkretnego buka. Natomiast samo obstawianie meczy piłkarskich czy dowolnej innej dyscypliny jest bardzo proste w swoim założeniu. Wystarczy wybrać interesujące nas zdarzenie, podać stawkę i zawrzeć kupon.

Jak obstawiać mecze piłkarzy – poradnik nowicjusza

Jak obstawiać mecze piłkarzy

Osoby początkujące powinny szczególnie uważać na to, jak myląca potrafi być piłka nożna, obstawianie tym bardziej. Najbardziej zgubne są tak zwane “pewniaczki”, które okazują się nietrafione znacznie częściej, niż można by się spodziewać. Jeśli jesteś nowicjuszem, który dopiero zapoznaje się ze światem bukmacherki, staraj się podążać za niżej zamieszczonymi krokami. Dzięki temu upewnisz się, że nie wyrzucisz pieniędzy w błoto:

 1. Ustal budżet i zawsze się go trzymaj.
 2. Wybierz wyłącznie kategorie i zdarzenia, na których się znasz.
 3. Sprawdź ostatnią formę zespołów.
 4. Przed zawarciem kuponu sprawdź, czy drużyny mają kontuzjowanych zawodników.
 5. Sprawdź H2H, czyli poprzednie starcia zespołów.
 6. Zawrzyj kupon.

Obstawianie meczy piłkarskich online

Świat bukmacherki jest podzielony na zakłady stacjonarne i zakłady odbywające się w Internecie. Pierwsza opcja staje się coraz mniej popularna, gdyż typerzy przekonują się do obstawiania online za sprawą kilku korzyści. Stawiając przez Internet, możemy liczyć na premie powitalne oraz liczne bonusy, których nie spotkamy w punktach stacjonarnych. Do tego obstawianie piłkarzy przez Internet jest znacznie wygodniejsze, gdyż nie trzeba wychodzić z domu, a poszczególne statystyki czy kategorie zdarzeń są dostępne pod ręką. Do tego dochodzi możliwość obstawiania zakładów na żywo przy jednoczesnym oglądaniu transmisji u niektórych bukmacherów.

Kursy na piłkę nożną

W związku z kursami trzeba wiedzieć przede wszystkim to, że zadaniem gracza jest korzystanie z oferty takiego bukmachera, który zapewnia dostęp do najwyższych kursów. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że różnice kursowe u najlepszych bukmacherów są niewielkie, jeśli chodzi o popularne zdarzenia. W przypadku rzadziej obstawianych wydarzeń mogą zacząć pojawiać się większe różnice, dlatego wtedy szczególnie warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku innych buków. Naszym zdaniem, jeśli chodzi o obstawianie piłki nożnej, najlepiej sprawdzać kursy głównie u takich bukmacherów, jak Fortuna, STS, Betclic, Superbet i Betfan.

Сo najlepiej obstawiać w piłce nożnej?

Сo najlepiej obstawiać w piłce nożnej

Jak obstawiać? Piłka nożna to o tyle specyficzna dyscyplina sportu, że w trakcie meczów gracze mogą obstawiać przeróżne zdarzenia. Oprócz standardowych rynków, futbol obejmuje również zawieranie zakładów na ilość rzutów rożnych, żółtych kartek czy wynik pierwszych 15 minut spotkania. Naszym zdaniem nie są to jednak najlepsze rynki do obstawiania. Te, którym szczególnie warto się przyjrzeć, znajdziecie poniżej:

 • Zwycięzca meczu
 • Suma goli
 • Remis
 • Podwójna szansa
 • Handicap

Zwycięzca meczu

Jest to najbardziej podstawowy sposób na bukmacherskie obstawianie meczów piłki nożnej. Wybór zwycięzcy czasami może wydawać się łatwy, jednak w przypadku futbolu trzeba zawsze pamiętać o możliwości wystąpienia niespodzianki. Remis lub przegrana zespołu lepszego “na papierze” zdarza się częściej niż mogłoby się wydawać, dlatego obstawienie zwycięzcy meczu trzeba zawsze poprzeć odpowiednią analizą. Przed wyborem zwycięzcy warto sprawdzić H2H, ostatnią formę zespołu oraz listę kontuzjowanych. Duże znaczenie będzie również miało to, czy mecz typowanego przez nas zwycięzcy odbywa się na wyjeździe.

Suma goli

Oprócz typowania zwycięzcy, typerzy często decydują się również na obstawienie liczby goli w meczu. Jest to szczególnie dobry pomysł w momencie, gdy zauważymy, że większość ostatnich meczy konkretnej drużyny kończy się podobną liczbą bramek. Suma goli może okazać się szczególnie atrakcyjnym sposobem na zawieranie zakładów w momencie, gdy konkretna drużyna strzela bardzo dużo lubo bardzo mało bramek. Najczęściej obstawianymi i jednocześnie najbardziej wyrównanymi pod względem kursów zdarzeniami są poniżej i powyżej 2.5 gola w meczu.

Remisy

Obstawianie remisu jest atrakcyjne głównie ze względu na fakt, że wiąże się to często ze sporym kursem. W momencie, gdy przykładowo kurs na zwycięzcę oscyluje w granicach 1.50, kurs na remis będzie wynosił zazwyczaj około 4.0. W takiej sytuacji warto rozważyć obstawienie remisu, ponieważ zwycięstwo jednej drużyny wcale nie jest tak pewne, jak mogłoby się wydawać. Na remis warto zdecydować się między innymi w momencie, gdy dana drużyna bardzo dobrze radzi sobie na swoim stadionie lub gdy w ostatnim czasie ma zwyżkę formy.

Podwójna szansa

Ten specyficzny rodzaj zakładu umożliwia graczowi obstawienie zwycięstwa jednej lub drugiej drużyny, a także obstawienie zwycięstwa jednej drużyny lub remisu. Wiąże się to ze zmniejszonym kursem, ale jeśli chodzi o tego rodzaju typy bukmacherskie, prawdopodobieństwo trafienia jest znacznie wyższe. Wynika to z faktu, że obstawiamy dwa wyniku meczu na raz.

Handicap

Ten rodzaj zakładów polega na dawaniu przewagi jednej drużynie od początku meczu. Zadaniem drugiego zespołu jest zwalczenie tej przewagi lub nie doprowadzenie do sytuacji, w której przeciwna drużyna zniweluje tę przewagę. Jeśli przykładowo obstawimy Handicap +1.5 na jedną drużynę, oznacza to, że zaczyna ona mecz z przewagą 1.5 gola i nie może tej przewagi stracić, aby nasz zakład został rozliczony jako wygrany.

Jak obstawiać piłkę nożną – porady ekspertów

Jak obstawiać piłkę nożną

Przed zawarciem kuponu na konkretne zdarzenie lub konkretne zdarzenia warto wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Podążanie za nimi sprawi, że zdobycie wygranej będzie znacznie bardziej prawdopodobne. Jeśli zastanawiacie się, jak zacząć obstawiać mecze, skorzystajcie z niżej zamieszczonych porad ekspertów:

 • Stawiaj różne zakłady
 • Korzystaj ze statystyk
 • Wybierz ulubioną kategorię zakładów
 • Sprawdź kadry zespołów przed meczem
 • Sprawdź, kto będzie sędziował mecz

Stawiaj różne zakłady

O ile początkująca osoba powinna zdecydować się na jeden rodzaj zakładów, bardziej zaawansowani typerzy powinni urozmaicać stawiane rodzaje zakładów. Oprócz typowania zwycięzcy meczu, dobrze będzie również stawiać kupony na Handicap, podwójną szansę, remis i sumę goli.

Korzystaj ze statystyk

Najlepsi polscy bukmacherzy udostępniają swoim graczom możliwość skorzystania ze statystyk, które mogą ułatwić wybranie konkretnego zdarzenia. Zawsze warto sprawdzać statystyki, gdyż dzięki nim szansa na wygranie pieniędzy wzrasta. Przed postawieniem kuponu na mecz piłki nożnej gracz powinien przede wszystkim sprawdzać H2H, kontuzjowanych graczy i formę zespołów w ostatnich spotkaniach.

Wybierz ulubioną kategorię zakładów

Aby zwiększyć szansę na regularne zwycięstwa, typerzy często decydują się na obstawianie meczów w ramach pojedynczej ligi. Jest to o tyle dobry sposób na obstawianie meczów, że gracz może znacznie łatwiej śledzić statystyki i formę poszczególnych zespołów. Warto szczególnie rozważyć obstawianie meczów ulubionej ligi, gdyż w ten sposób będziemy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym.

Sprawdź kadry zespołów przed meczem

Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ dzięki temu dowiemy się, czy dany zespół ma kontuzjowanych graczy. Do tego będziemy mogli dowiedzieć się, którzy gracze są zagrożeni wykluczeniem ze względu na zbyt dużą ilość żółtych kartek lub którzy z nich nie wystąpią w meczu przez kartki. Z uwagi na fakt, że kontuzje na treningach wcale nie są rzadkie, mecze powinniśmy obstawiać na krótko przed rozpoczęciem wydarzenia.

Sprawdź, kto będzie sędziował mecz

Sędzia może znacząco wpłynąć na przebieg meczu piłki nożnej. Niektórzy z nich pozwalają na bardziej ofensywną grę, podczas gdy inni częściej gwizdają faule i wręczają kartki. Jeśli wiemy, kto będzie sędziował spotkanie, będziemy mogli przykładowo obstawić ilość fauli w meczu lub żółtych kartek.

Transmisje TV piłki nożnej

Zanim zaczniemy obstawiać mecze futbolu, dobrze będzie dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, kto transmituje poszczególne spotkania. Transmisje na żywo znajdziemy oczywiście nie tylko w telewizji, ale również u bukmacherów. Najbardziej popularne mecze piłki nożnej obejrzycie u następujących dostawców:

 • Viaplay – Bundesliga, Premier League, Liga Europy, Liga Konferencji
 • Canal Plus –  La Liga, Ligue 1, Ekstraklasa
 • Eleven Sports – Serie A, La Liga, Ligue 1
 • TVP Sport – Ekstraklasa
 • Polsat Sport – Liga Mistrzów
 • TVP – Liga Mistrzów

Jak wybrać właściwego bukmachera?

Gdzie obstawiać mecze? Dobór odpowiedniego bukmachera będzie miał znaczenie głównie ze względu na ilość udostępnianych meczów, rynków oraz wysokość kursów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że na rynku mamy naprawdę wielu bukmacherów, dlatego poniżej znajdziecie trzech najlepszych usługodawców do obstawiania piłki nożnej.

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Jak obstawiać mecze w Betfan?

Jak obstawiać mecze w Betfan

Betfan jest jednym z najlepszych bukmacherów na rynku, jeśli chodzi o kursy oraz liczbę dostępnych meczów piłki nożnej. Gracz może zawrzeć kupon w Betfan w następujący sposób:

 1. Załóż konto z kodem PROBUKMACHER lub zaloguj się.
 2. Złóż depozyt.
 3. Wybierz kategorię (ligę) po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij interesujący Cię mecz.
 5. Wybierz rynek.
 6. Wpisz stawkę na kuponie po prawej stronie ekranu.
 7. Zatwierdź postawienie kuponu. 

Jak obstawiać mecze w Fuksiarzu?

Jak obstawiać mecze w Fuksiarz

Fuksiarz przyjmuje zakłady przed meczami i live, zapewniając przede wszystkim wysokie kursy oraz wiele spotkań do wyboru. Kupon u tego bukmachera zawrzecie w następujący sposób:

 1. Zaloguj się lub ukończ rejestrację z kodem PROBUKMACHER.
 2. Dokonaj wpłaty.
 3. Wybierz kategorię po lewej stronie ekranu.
 4. Naciśnij wybrany mecz.
 5. Naciśnij kurs pod wybranym rynkiem.
 6. Wpisz kwotę stawki po prawej stronie ekranu i zatwierdź kupon.

Jak obstawiać mecze w STS?

Jak obstawiać mecze w STS

Jeśli interesuje Was obstawianie meczy, to nie możemy również pominąć STS-a. Gracze mają tutaj do wyboru ogromną ilość wydarzeń oraz rynków, a także mogą liczyć na atrakcyjne kursy. Przedstawiamy, jak zawrzeć kupon w STS:

 1. Zarejestruj się z kodem bonusowym PROBUKMACHER lub zaloguj się na istniejące konto.
 2. Dokonaj wpłaty.
 3. Wybierz kategorię piłka nożna i ligę po prawej stronie.
 4. Wybierz i naciśnij interesujące Cię spotkanie.
 5. Naciśnij kurs pod wybranym zdarzeniem.
 6. Wpisz stawkę po prawej stronie i zatwierdź utworzenie kuponu.

Podsumowanie

Przed obstawianiem meczów warto wziąć pod uwagę H2H, formę w ostatnich spotkaniach, sędziego, liczbę kontuzjowanych oraz wykluczonych zawodników, a także to, jak drużyna radzi sobie w meczach domowych i wyjazdowych. Jeśli chodzi o najlepsze bonusy powitalne dla osób obstawiających piłkę nożną, znajdziecie je w Fortunie, STS, Betfanie, Superbecie i Betclicu. Z kolei najlepszą ofertę na zakłady znaleźć można w STS, Fuksiarzu oraz Betfanie.

Dodaj komentarz

0