Mundialowy konkurs Probukmachera – podsumowanie i wyniki

konkurs probukmacher-podsumowanie i wyniki

Ależ to był Mundial! Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2022 roku przyniosły kibicom piłkarskim na całym świecie mnóstwo wrażeń. Sami chyba przyznacie, że był to jeden z trudniejszych Mundiali do obstawiania, prawda? Warto sprawdzić, jak ostatecznie wypadł nasz mistrzowski konkurs Probukmachera, w którym o miano najlepszego typera powalczyło kilkuset uczestników.

Przypomnijmy króciutko, o co chodziło w naszym mistrzowskim typerze. Uczestnicy mogli obstawiać dokładne wyniki wszystkich 64 meczów. Za poprawne wskazanie dokładnego wyniku otrzymywali 3 punkty, zaś poprawne wskazanie samego rozstrzygnięcia gwarantowało 1 „oczko”. W sumie można było zdobyć 4 punkty z jednego meczu.

Kto poradził sobie najlepiej?

O tym, jak bardzo karkołomnym zadaniem było obstawianie MŚ 2022, najlepiej świadczą liczby. Sprawdźmy zatem kilka z najciekawszych statystyk dotyczących najskuteczniejszych graczy w naszym konkursie:

 • Najlepszy uczestnik typera – Paweł K. – wytypował poprawny wynik 12 z 64 meczów, co przekłada się na 18,75% trafności. Pawle, chylimy czoła i gratulujemy skuteczności!
 • Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę tylko klasyczny zakład trzydrogowy 1X2, największą skutecznością wykazał się Zbigniew W. Przewidział poprawnie rozstrzygnięcia 32 spotkań, a to daje mu 50% efektywności. Zbigniewie, chapeau bas, Twój wynik również robi wrażenie!

Pamiętacie jeszcze wygraną Maroka z Belgią czy też zwycięstwo Arabii Saudyjskiej z Argentyną? Tych jakże nieoczekiwanych wyników nie udało się poprawnie wskazać żadnemu z naszych graczy! Prawdą jest, że zarówno w fazie grupowej, jak również w pucharowej „drabince”, zaskoczeń nie brakowało.

Jak nasi gracze obstawiali mecze w fazie grupowej?

faza grupowa ms 2022-probukmacher

Faza grupowa Mistrzostw Świata była niemałym wyzwaniem dla uczestników naszej zabawy. Konkurs Probukmachera udowodnił, że typowanie „pewniaków” nie zawsze się opłaca. Procentowy udział poprawnych typów w poszczególnych grupach był zatem bardzo różnorodny, co pokazuje powyższy diagram.

Oto, jakie wnioski nasuwają się po analizie Waszej formy typerskiej:

 • 61,8% trafień miało miejsce w grupie A, gdzie mierzyły się ze sobą reprezentacje Kataru, Ekwadoru, Holandii oraz Senegalu.
 • Na naszym wirtualnym podium uplasowały się również typy na mecze grupy B (Anglia, Iran, USA, Walia) oraz grupy G (Brazylia, Kamerun, Serbia, Szwajcaria).
 • Na przeciwległym biegunie pojawiła się za to grupa C, w której o awans walczyli również Biało-Czerwoni. Wyniku 1:2 w meczu Argentyna-Arabia Saudyjska nie przedział ani jeden z uczestników naszego konkursu! W efekcie, tylko 35,8% ogółu typów w tej grupie to poprawne wskazania.
 • Warto także wspomnieć o równie trudnej grupie E, w której zaledwie 37,4% Waszych typów było strzałem w dziesiątkę. Niespodziewane wyniki w spotkaniach Hiszpanii, Japonii, Kostaryki i Niemiec przyczyniły się do trudności w obstawianiu właśnie tej grupy.

Trudności w obstawianiu meczów mogą powodować frustrację, aczkolwiek większość z Was wytrwała i pozostała z nami na dłużej. Również w fazie pucharowej przyszło nam być świadkami wielu ciekawych rozstrzygnięć…

Faza pucharowa Mundialu w konkursie Probukmachera

Emocje zaczęły sięgać zenitu, gdy na placu boju pozostało 16 najlepszych reprezentacji narodowych. Mundial zaczął wkraczać w fazę finałową, w której była tylko jedna możliwość – grasz dalej, albo jedziesz do domu. Jak z obstawianiem 1/8, ćwierćfinałów, półfinałów i w końcu meczu finałowego poradzili sobie uczestnicy konkursu Probukmachera?

Rywalizacja była bardzo zacięta, zaś najcelniej obstawiającym zawodnikiem okazał się Kamil P. Jego statystyki w fazie pucharowej robią wrażenie, ponieważ poprawnie wytypował:

 • 12 z 16 rozstrzygnięć meczów (skuteczność 75%)
 • 5 z 16 dokładnych wyników spotkań (skuteczność 31,25%)

Świetna dyspozycja Kamila, za którą należą się szczere gratulacje!

Ćwierćfinały MŚ 2022

Jeżeli jednak spojrzymy na same mecze ćwierćfinałowe, warto wspomnieć o jeszcze jednym uczestniku naszego typera. Daniel P. trafił aż 3 z 4 dokładnych wyników na tym etapie rozgrywki Mundialu! 75% skuteczności zapewniło mu aż 12 punktów tuż przed końcem Mistrzostw Świata.

Brawo, Daniel, naprawdę jesteśmy pod wrażeniem!

Półfinały MŚ 2022

Gdy w grze zostały już tylko 4 najlepsze ekipy, również konkurs Probukmachera dobiegał pomału końca. Warto przyjrzeć się, jak na etapie półfinałów Mundialu w Katarze poradzili sobie nasi gracze.

Poprawne wyniki obu spotkań (Argentyna – Chorwacja 3:0 oraz Francja – Maroko 2:0) udało się wytypować 16,7% uczestników zabawy. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że spory odsetek kibiców wierzył w kolejną niespodziankę Marokańczyków na tym Mundialu.

Finał MŚ 2022

Finałowe starcie pomiędzy Argentyna i Francją to mecz, do którego po prostu musiało dojść. Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, to właśnie te dwie reprezentacje były stawiane przez bukmacherów w roli faworytów do sięgnięcia po złoto.

W tym miejscu składamy gratulacje aż 8 uczestnikom konkursu Probukmachera, jakim udało się trafnie obstawić wynik finału MŚ. Stanowicie zaledwie 4,1% wszystkich osób, które dotrwały do końca naszego typera. Prawdziwa elita, nie ma to tamto!

Konkurs Probukmachera – najbardziej nieoczekiwane rezultaty

Na koniec sprawdźmy, które z 64 meczów MŚ 2022 sprawiły Wam najwięcej trudności. Oto TOP 5 spotkań, gdzie odsetek poprawnych typów był najniższy:

ktore mecze byly najtrudniejsze do obstawienia

Spotkanie Argentyny z Arabią Saudyjską w pierwszej kolejce Mistrzostw Świata przyniósł nie tylko rekordową frekwencję (984 typy), ale również zaskakujący brak trafień dokładnego wyniku. Z kolei procentowy udział dobrze wytypowanych rozstrzygnięć (zwycięstwo Arabii) wynosi zaledwie 0,711382114%.

Co ciekawe, tylko 265 graczy obstawiało z nami ćwierćfinałowy mecz Maroko – Portugalia. Czyżbyście o nim zapomnieli? A przecież było to doskonałe widowisko!

Konkurs Probukmachera – podsumowanie

wyniki-konkurs probukmacher

Z tego miejsca chcemy Wam podziękować za tak liczby udział w naszej zabawie w typowanie meczów Mundialu w Katarze. Konkurs Probukmachera zgromadził blisko 1000 uczestników, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Zwycięzcom gratulujemy wygranych, a wszystkich Czytelników zapraszamy do kolejnych odsłon naszego typera, jakie będziemy organizować w przyszłości!

Wyniki:

 • Miejsce I – Paweł K. – Oficjalna Piłka Mistrzostw Świata w Katarze
 • Miejsce II – Kinga S. – Oficjalna Koszulka Reprezentacji Polski
 • Miejsce III – Kamil P.. – Bonus 250 PLN u bukmachera BETFAN.
 • Miejsca IV-VIII: Rafał P.; Marcin T.; Arkadiusz K.; Dawid W.; Krzysztof S. – Freebet 50 PLN u bukmachera BETFAN.
Paweł K. - Oficjalna Piłka Mistrzostw Świata w Katarze
Kinga S. - Oficjalna Koszulka Reprezentacji Polski

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

0