Jak grać w polskich serwisach bukmacherskich z zagranicy?

Wyjeżdżasz za granicę, i zastanawiasz się czy będziesz mógł obstawiać zakłady poprzez serwisy naszych rodzimych bukmacherów? Sprawdziliśmy jak wygląda obstawianie zakładów online w najpopularniejszych polskich serwisach bukmacherskich, przebywając poza granicami naszego kraju.
rating

Lista Najlepszych Bukmacherów Zagranicznych w Polsce

Na wstępie, należy od razu zaznaczyć, że jeżeli wyjeżdżasz do państwa gdzie obstawianie przez Internet jest zakazane, nie spodziewaj się wyjątków dla firm z naszego kraju. Nie radzimy też próbować w żaden sposób obchodzić takich zakazów. Może się to wiązać z surowymi konsekwencjami! Dlatego w takich wypadkach najlepiej zrobić przerwę od obstawiania, ewentualnie poszukać miejscowych punktów bukmacherskich.

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2022

  Skopiuj kod

 2. Betcris pakiet powitalny freebetów do 1400 PLN
  Ważne do 31 grudnia, 2022

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1500 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2022

  Skopiuj kod

 4. Cashback 1000 zł + 50 zł freebet
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 6. Bonus od depozytu 200% do 200 PLN w ETOTO
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 7. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2022

  Skopiuj kod

 8. 1500 PLN w pakiecie powitalnym Noblebet
  Ważne do 31 grudnia, 2022

  Skopiuj kod

Weź udział w konkursie z nagrodami!

Trzy gwarantowane nagrody czekają na trzech najlepszych typerów! 

Weź udział w naszym konkursie i zdobądź jedną z nich! 

Im więcej wyników trafisz, tym więcej punktów zyskasz!

Polscy bukmacherzy za granicą, gdzie obstawiać?

Przebywając w innym kraju, musisz przestrzegać jego prawa. Nie inaczej jest z legalnymi bukmacherami, którzy również muszą przestrzegać przepisów. W teorii przebywając na terenie Unii Europejskiej, masz prawo korzystać z usług wszystkich naszych bukmacherów, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Jednak bądź pewien, że poza granicami Polski na pewno nie znajdziesz punktów stacjonarnych polskich firm bukmacherskich, w których mógłbyś postawić zakłady. Zostają więc serwisy online.

Niektóre polskie firmy mają też swoje zagraniczne wersje, i świetnie działają na rynkach zagranicznych. Niestety bukmacher w takim przypadku często wymaga, aby logując się z terytorium innego kraju używać właśnie serwisów dedykowanych dla tego miejsca. Na przykład logując się z zagranicznego numeru IP do STSa, zostaniesz poinformowany, iż polski serwis STS nie jest obsługiwany w tym kraju i musisz zalogować się na STSbet – czyli, zagraniczną wersję STSa.

Podobnie jest w przypadku PZBUK, do którego będziesz miał problem z zalogowaniem się spoza Unii Europejskiej, na przykład z terytorium Wielkiej Brytanii. Spowodowane jest to przepisami dotyczącymi prawa hazardowego, które się różnią w innych krajach. Firmy bukmacherskie preferują lokalnych klientów, którzy rezydują na terytorium danego państwa, gdyż ułatwia im to rozliczenia z urzędami skarbowymi.

Legalnym sposobem obejścia problemu logowania się z zagranicznego IP, jest użycie transferu danych polskiego operatora komórkowego. Po prostu jeżeli będziesz się łączył z bukmacherem online poprzez Internet z polskiej karty sim, wtedy serwis rozpoznaje twoje IP jako polskie.

Mimo wszystko, jeżeli posiadasz polski adres i dowód osobisty to polscy bukmacherzy za granicą nie będą robić problemów z obstawianiem u nich, o ile dana firma nie stawia przeszkód z łączeniem się z zagranicznego IP.

Granie u bukmachera za granicą, a podatek.

podatek

Kolejne kwestie, nad którymi trzeba się zastanowić grając na polskich stronach bukmacherskich z zagranicy, dotyczą podatków. Polscy bukmacherzy, u których można obstawiać zakłady online, zazwyczaj załatwiają kwestie podatkowe sami i odliczają należny podatek przy zawarciu zakładu, jak i przy rozliczaniu wygranych kuponów. Nie inaczej jest gdy obstawiasz przez Internet na polskich serwisach będąc poza terytorium naszego kraju.

Musisz jednak wiedzieć, że będąc rezydentem podatkowym w innym kraju, możesz mieć zakaz z korzystania z usług serwisów nie odprowadzających podatku w danym państwie!

Czy Typer za granicą musi przestrzegać polskiego prawa?

Jeżeli przebywasz za granicą i zamierzasz obstawiać u polskich bukmacherów, musisz przestrzegać polskiego prawa, jednakże trzeba się też upewnić czy nie naruszasz prawa kraju, w którym aktualnie przebywasz. W niektórych państwach obstawianie online jest ograniczone lub całkowicie zakazane.

Dlatego strony bukmacherów, którzy nie mają licencji i zezwolenia na prowadzenie działalności w danym państwie, mogą być zablokowane. Jeżeli jednak prawo w żaden sposób nie narzuca ograniczeń lub są one minimalne, to prawdopodobnie nawet ich nie zauważysz.

Metody Płatności za granicą

Metody platnosci za granica

Przebywając poza terytorium Polski, możesz dokonać depozytu u swojego bukmachera tak samo jak na terenie kraju. Są jednak od tego wyjątki. Sami bukmacherzy (jeżeli prawo kraju, w którym przebywamy w danej chwili, nie stanowi inaczej) nie robią problemów z wpłatami i wypłatami, wykonywanymi tak samo jak w Polsce.

Jeśli chcesz zrobić wpłatę bezpośrednio ze swojej karty bankowej, operatorzy wpłat mogą zażądać dodatkowych informacji lub nawet zablokować wpłaty zlecone z innych krajów niż ten, w którym zarejestrowane jest twoje konto bankowe! Są to standardowe procedury bezpieczeństwa. I tak niektóre banki mogą wymagać dodatkowego uwierzytelnienia wpłat bezpośrednich np. poprzez potwierdzenie telefoniczne.

Metody wpłat za granicą, z którymi nie powinieneś mieć problemu korzystając z zagranicznego numeru IP to:

Za granicą nie skorzystasz już w tej chwili z wpłaty za pomocą Paysafecard zakupionej w Polsce. Paysafecard wymaga założenia konta w kraju, w którym przebywasz i zakupienia tam doładowania. Oznacza to, że nie możesz kupić kodu Paysafecard w innym kraju i próbować wykorzystać go poprzez polskie konto Paysafe.

FAQ

W razie potrzeby możesz skontaktować się z supportem tak samo jak kontaktujesz się w Polsce. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach musisz uwzględnić zmianę strefy czasowej i godziny pracy obsługi klienta.

Sprawa ma się tak samo jak z desktopowymi serwisami. Jeżeli bukmacher nie pozwala na korzystanie ze swojego serwisu w danym kraju, apka będzie również niedostępna.

Betfan, Betclic, Etoto – Te firmy nie narzucają żadnych restrykcji w krajach, gdzie obstawianie nie jest zakazane.