Jak grać w polskich serwisach bukmacherskich z zagranicy?

Wyjeżdżasz za granicę, i zastanawiasz się czy będziesz mógł obstawiać zakłady poprzez serwisy naszych rodzimych bukmacherów? Sprawdziliśmy jak wygląda obstawianie zakładów online w najpopularniejszych polskich serwisach bukmacherskich, przebywając poza granicami naszego kraju.
rating
Zaktualizowano: | Autor: Waldek Hentschke

Lista Najlepszych Bukmacherów Zagranicznych w Polsce

Na wstępie, należy od razu zaznaczyć, że jeżeli wyjeżdżasz do państwa gdzie obstawianie przez Internet jest zakazane, nie spodziewaj się wyjątków dla firm z naszego kraju. Nie radzimy też próbować w żaden sposób obchodzić takich zakazów. Może się to wiązać z surowymi konsekwencjami! Dlatego w takich wypadkach najlepiej zrobić przerwę od obstawiania, ewentualnie poszukać miejscowych punktów bukmacherskich lub sprawdzić, jacy polscy bukmacherzy za granicą działają legalnie.

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. Betcris pakiet powitalny freebetów do 1400 PLN
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 4. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Cashback na start Betclic do 50 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 6. Bonus powitalny do 777 PLN w ETOTO
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 7. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 8. 1500 PLN w pakiecie powitalnym Noblebet
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Weź udział w konkursie z nagrodami!

Trzy gwarantowane nagrody czekają na trzech najlepszych typerów! 

Weź udział w naszym konkursie i zdobądź jedną z nich! 

Im więcej wyników trafisz, tym więcej punktów zyskasz!

Polscy bukmacherzy za granicą, gdzie obstawiać?

Przebywając w innym kraju, musisz przestrzegać jego prawa. Nie inaczej jest z legalnymi bukmacherami, którzy również muszą przestrzegać przepisów. W teorii przebywając na terenie Unii Europejskiej, masz prawo korzystać z usług wszystkich naszych bukmacherów, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Jednak bądź pewien, że poza granicami Polski na pewno nie znajdziesz punktów stacjonarnych polskich firm bukmacherskich, w których mógłbyś postawić zakłady. Zostają więc serwisy online.

Niektóre polskie firmy mają też swoje zagraniczne wersje, i świetnie działają na rynkach zagranicznych. Niestety bukmacher w takim przypadku często wymaga, aby logując się z terytorium innego kraju używać właśnie serwisów dedykowanych dla tego miejsca. Na przykład logując się z zagranicznego numeru IP do STSa, zostaniesz poinformowany, iż polski serwis STS nie jest obsługiwany w tym kraju i musisz zalogować się na STSbet – czyli, zagraniczną wersję STSa.

Podobnie jest w przypadku PZBUK, do którego będziesz miał problem z zalogowaniem się spoza Unii Europejskiej, na przykład z terytorium Wielkiej Brytanii. Spowodowane jest to przepisami dotyczącymi prawa hazardowego, które się różnią w innych krajach. Firmy bukmacherskie preferują lokalnych klientów, którzy rezydują na terytorium danego państwa, gdyż ułatwia im to rozliczenia z urzędami skarbowymi.

Legalnym sposobem obejścia problemu logowania się z zagranicznego IP, jest użycie transferu danych polskiego operatora komórkowego. Po prostu jeżeli będziesz się łączył z bukmacherem online poprzez Internet z polskiej karty sim, wtedy serwis rozpoznaje twoje IP jako polskie.

Mimo wszystko, jeżeli posiadasz polski adres i dowód osobisty to polscy bukmacherzy za granicą nie będą robić problemów z obstawianiem u nich, o ile dana firma nie stawia przeszkód z łączeniem się z zagranicznego IP.

Granie u bukmachera za granicą a podatek

podatek

Kolejne kwestie, nad którymi trzeba się zastanowić grając na polskich stronach bukmacherskich z zagranicy, dotyczą podatków. Polscy bukmacherzy, u których można obstawiać zakłady online, zazwyczaj załatwiają kwestie podatkowe sami i odliczają należny podatek przy zawarciu zakładu, jak i przy rozliczaniu wygranych kuponów. Nie inaczej jest gdy obstawiasz przez Internet na polskich serwisach będąc poza terytorium naszego kraju.

Musisz jednak wiedzieć, że będąc rezydentem podatkowym w innym kraju, możesz mieć zakaz z korzystania z usług serwisów nie odprowadzających podatku w danym państwie!

Czy Typer za granicą musi przestrzegać polskiego prawa?

Jeżeli przebywasz za granicą i zamierzasz obstawiać u polskich bukmacherów, musisz przestrzegać polskiego prawa, jednakże trzeba się też upewnić czy nie naruszasz prawa kraju, w którym aktualnie przebywasz. W niektórych państwach obstawianie online jest ograniczone lub całkowicie zakazane.

Dlatego strony bukmacherów, którzy nie mają licencji i zezwolenia na prowadzenie działalności w danym państwie, mogą być zablokowane. Jeżeli jednak prawo w żaden sposób nie narzuca ograniczeń lub są one minimalne, to prawdopodobnie nawet ich nie zauważysz.

Metody Płatności za granicą

Metody platnosci za granica

Przebywając poza terytorium Polski, możesz dokonać depozytu u swojego bukmachera tak samo jak na terenie kraju. Są jednak od tego wyjątki. Sami bukmacherzy (jeżeli prawo kraju, w którym przebywamy w danej chwili, nie stanowi inaczej) nie robią problemów z wpłatami i wypłatami, wykonywanymi tak samo jak w Polsce.

Jeśli chcesz zrobić wpłatę bezpośrednio ze swojej karty bankowej, operatorzy wpłat mogą zażądać dodatkowych informacji lub nawet zablokować wpłaty zlecone z innych krajów niż ten, w którym zarejestrowane jest twoje konto bankowe! Są to standardowe procedury bezpieczeństwa. I tak niektóre banki mogą wymagać dodatkowego uwierzytelnienia wpłat bezpośrednich np. poprzez potwierdzenie telefoniczne.

Metody wpłat za granicą, z którymi nie powinieneś mieć problemu korzystając z zagranicznego numeru IP to:

Za granicą nie skorzystasz już w tej chwili z wpłaty za pomocą Paysafecard zakupionej w Polsce. Paysafecard wymaga założenia konta w kraju, w którym przebywasz i zakupienia tam doładowania. Oznacza to, że nie możesz kupić kodu Paysafecard w innym kraju i próbować wykorzystać go poprzez polskie konto Paysafe.

Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Czy wiesz, że na polskim rynku zakładów sportowych z powodzeniem funkcjonują zagraniczni bukmacherzy? Dzieje się tak, gdy firmy z zagranicy zarejestrują polską spółkę, a następnie wystąpią o nadanie numeru licencji Ministra Finansów. Dodatkowo, przed uzyskaniem pozytywnej opinii z MF, spółka taka musi spełnić szereg szczegółowych wymagań.

Przepisy nowelizacji ustawy hazardowej zakładają, że zagraniczni bukmacherzy w Polsce mogą operować jedynie z aktywną licencją Ministerstwa Finansów. Do międzynarodowych firm bukmacherskich, jakie aktualnie w 100% legalnie funkcjonują w naszym kraju, należą:

 • Superbet
 • Betclic
 • Fortuna
 • PZBuk
 • BetWay (wkrótce dostępny)

Jednocześnie należy mieć na uwadze, że znacznie dłuższa jest lista zagranicznych bukmacherów, jacy nie mają możliwości oferować swoich zakładów w Polsce. Nowelizacja ustawy hazardowej sprawiła, że muszą się one najpierw zarejestrować w naszym kraju, a następnie uzyskać stosowną licencję. Do takich platform należą między innymi:

GGBet

Popularny szczególnie wśród fanów e-sportu, bukmacher GGBet oferuje liczne promocje i spory dostęp do rynków zakładów. Oferta tego serwisu nie jest jeszcze dostępna legalnie na terenie RP.

GGBet Przegląd

888Starz

Kolejnym przykładem nielegalnego bukmachera jest portal 888Starz, który nie posiada licencji Ministra Finansów w Polsce. Choć jego oferta może być kusząca, serwis nie działa na podstawie obowiązującej w naszym kraju licencji.

888Starz Przegląd

Mostbet

W przypadku bukmachera Mostbet można mówić o niezwykle rozbudowanej selekcji zakładów i wysokich kursach. Niestety, platforma ta nie działa legalnie na terenie Polski, więc korzystać z niej można jedynie poza granicami kraju.

Mostbet Przegląd

1Win

Kiedy mowa o najpopularniejszych międzynarodowych bukmacherach bez licencji Ministra Finansów, często spotkać można markę 1Win. Ten zagraniczny serwis nie jest dostępny legalnie w naszym kraju, choć być może z czasem jego status ulegnie zmianie.

1win Przegląd

Ivibet

Jednym z najmłodszych, ale też najprężniej rozwijających się nielegalnych bukmacherów, jest Ivibet. Administracja tego serwisu być może będzie ubiegać się o licencję Ministra Finansów RP, choć na chwilę obecną bukmacher w Polsce pozostaje nielegalny.

Ivibet Przegląd

20Bet

Należy również wymienić serwis z zakładami bukmacherskimi 20Bet, który nie jest aktualnie dostępny legalnie w naszym kraju. Platforma ta nie posiada stosownej licencji, choć jej oferta prezentuje się nader interesująco.

20bet Przegląd

Unibet

Być może słyszałeś już o bukmacherze Unibet? Ten międzynarodowy portal z zakładami sportowymi dostępny jest w wielu krajach europejskich, lecz polscy fani bukmacherki nie znajdą go na liście podmiotów licencjonowanych przez MF.

Unibet Przegląd

Warto również zaznaczyć, że wielu graczy decyduje się obstawiać zakłady u nielegalnych bukmacherów, czyli firm, które nie posiadają polskiej licencji. Kuszą one polskich graczy wyższymi kursami i brakiem podatku bukmacherskiego 12%. Należy jednak pamiętać, że obstawianie w takich serwisach jest sprzeczne z polskim prawem i może grozić karą grzywny do wartości 120-krotności stawek dziennych. Innymi słowy, ryzykujesz miliony dla paru złotych więcej. Czy aby na pewno warto?

Polscy bukmacherzy za granicą

Wyjeżdżasz za granicę, ale nie chcesz stracić dostępu do ulubionego polskiego bukmachera? Sprawa nieco się komplikuje, gdyż strony internetowe bukmacherów mogą nie działać poza granicami naszego kraju. W takim przypadku, warto wziąć pod uwagę to, o czym pisaliśmy powyżej – dostęp do międzynarodowych bukmacherów, którzy operują nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Sprawdź, jacy polscy bukmacherzy za granicą są aktualnie dostępni.

STS bukmacher za granicą

Najstarszy polski bukmacher został też pierwszą rodzimą spółką oferującą zakłady poza granicami naszego kraju. STS dostępny jest w Europie, a obstawiać tutaj mogą mieszkańcy następujących państw:

 • Wielka Brytania
 • Niemcy
 • Norwegia
 • Islandia
 • Luksemburg
 • Słowenia
 • Andora
 • San Marino
 • Gibraltar
 • Malta
 • Łotwa

Poza granicami Polski, bukmacher oferuje rozbudowane selekcje zakładów, a także hojne bonusy i promocje. Przykładowo, STS UK w Wielkiej Brytanii gwarantuje 50 GBP (ok. 270 PLN) bonusu powitalnego, a także weekendowy freebet o wartości 5 funtów (ok. 27 PLN).

Fortuna bukmacher za granicą

Czy wiesz, że bukmacher Fortuna to jeden z najpopularniejszych serwisów typerskich w Czechach? Spółka rozbudowała swoją ofertę w Europie, więc nie tylko nasi południowi sąsiedzi mogą obstawiać mecze w Fortunie. Bukmachera znajdziesz w następujących państwach:

 • Czechy
 • Słowacja
 • Chorwacja
 • Rumunia

Spółka ma w planach dotarcie ze swoimi zakładami również to innych europejskich krajów. Jeśli chodzi o promocje, w Czechach sporym zainteresowaniem cieszy się bonus powitalny Fortuny, w ramach którego można odebrać do 3000 CZK (ok. 600 PLN).

Betclic bukmacher za granicą

Serwis Betclic jest własnością międzynarodowej spółki BEM Operations Limited, która z powodzeniem realizuje swoją misję w kilku europejskich krajach. Największe rynki, gdzie Betclic cieszy się ogromną popularnością, to:

 • Portugalia
 • Francja
 • Włochy
 • Malta

Opcje gry poza granicami Polski są w Betclic bardzo atrakcyjne. To nie tylko bogata oferta zakładów, ale również fantastyczne promocje dla graczy. Przykładowo, Betclic Italia proponuje do 350 EUR (ok. 1670 PLN) bonusu powitalnego dla nowych użytkowników. Warto zatem wypróbować Betclic za granicą przy okazji kolejnych wakacji nad Morzem Śródziemnym!

Superbet bukmacher za granicą

Polscy entuzjaści zakładów wzajemnych uwielbiają obstawiać mecze w Superbet. Co ciekawe, marka ta przybyła do Polski z Rumunii, a ponadto, działa również w innych krajach Europy. Sprawdź, gdzie dostępny jest ten bukmacher za granicą:

 • Rumunia
 • Chorwacja
 • Malta
 • Serbia
 • Gibraltar
 • Wielka Brytania
 • Belgia
 • Austria
 • Słowacja

Superbet to jeden z największych europejskich bukmacherów, którzy stale rozwijają swoją międzynarodową działalność. Co się tyczy bonusów, rumuński oddział buka oferuje na start bonus powitalny 500 RON (ok. 490 PLN). Przebywając za granicą, warto więc sprawdzić ofertę Superbet, gdyż bukmacher robi dobrą robotę w każdym kraju, gdzie jest dostępny!

FAQ

W razie potrzeby możesz skontaktować się z supportem tak samo jak kontaktujesz się w Polsce. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach musisz uwzględnić zmianę strefy czasowej i godziny pracy obsługi klienta.

Sprawa ma się tak samo jak z desktopowymi serwisami. Jeżeli bukmacher nie pozwala na korzystanie ze swojego serwisu w danym kraju, apka będzie również niedostępna.

Betfan, Betclic, Etoto – Te firmy nie narzucają żadnych restrykcji w krajach, gdzie obstawianie nie jest zakazane.