Sporty wirtualne w Polska

Sporty wirtualne u legalnych polskich bukmacherów

Zakłady bukmacherskie w Polsce to nie tylko obstawianie meczów piłki nożnej. Choć ta dyscyplina zdecydowanie króluje od wielu lat, bukmacherzy dwoją się i troją, by stale zaskakiwać swoich klientów. Rosnące zainteresowanie bukmacherką internetową w Polsce sprawiło, że w ofertach najlepszych bukmacherów pojawiły się sporty wirtualne. Czym są te wirtualne rozgrywki i jak wyglądają u poszczególnych topowych buków na polskim rynku? Dziś chcemy zaprosić Was do zapoznania się z tą jakże emocjonującą alternatywą dla klasycznego typowania wydarzeń sportowych. Odkryjmy wspólnie, o co tak właściwie chodzi w tych sportach wirtualnych!

Sporty wirtualne – co to jest?

Co to jest sporty wirtualne?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym są sporty wirtualne i w jaki sposób rozstrzygają się ich wyniki. W końcu są to nietypowe rozgrywki, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność wśród graczy. Znajdując się gdzieś pomiędzy sportem realnym a grą w kasynie, wirtualne sporty dostarczają więcej ekscytacji i bardziej rozbudowane opcje rozrywkowe.

Sporty wirtualne czerpią poniekąd z dokonań rozrywki o nazwie fantasy sport, która polegała na dobieraniu drużyny i generowanych komputerowo rozgrywkach. Różnego rodzaju gry komputerowe w stylu menedżerskim podbijały świat jeszcze kilka lat temu. Co ciekawe, najlepsze serie gier z kategorii fantasy sport nadal są co roku odświeżane i wypuszczane na rynek.

Bazując na symulowanych komputerowo rozgrywkach, stworzono kontrolowane przez sztuczną inteligencję sporty wirtualne. U podstaw tego typu zabawy leży działalność skomplikowanego programu dostosowanego do szeregu wymagań. Jednakże gracze mogą łatwo znaleźć korelację z prawdziwymi sportami, aby zrozumieć sposób ich funkcjonowania Dzięki temu mogą pojąć czynniki, które powinni wziąć pod uwagę, typując rozgrywki wirtualne.

Dla przykładu, wirtualna piłka nożna może być oparta na realiach prawdziwych zawodów, uwzględniając czynniki takie, jak:

 • Znaczenie danej ligi,
 • Pozycję wirtualnych klubów w rzeczywistości,
 • Przewaga własnego stadionu.

Te i inne elementy są brane pod uwagę podczas tworzenia złożonych algorytmów, jakie zarządzają światem sportów wirtualnych.

Jak działają sporty wirtualne?

Dostepność sportów wirtualnych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, u podstaw funkcjonowania sportów wirtualnych leżą złożone algorytmy komputerowe. Poszczególne rozstrzygnięcia oparte są na skomplikowanych obliczeniach matematycznych, które niejednokrotnie korzystają z uczenia maszynowego. W ten sposób, typując wirtualne ligi, użytkownik ma większe szanse przewidzieć kolejne rozstrzygnięcia.

Niewątpliwym plusem sportów wirtualnych jest ich szeroka dostępność i to w trybie 24/7. Rozgrywki te trwają całodobowo, a gdy tylko zakończy się ich dany sezon, od razu startuje kolejny. Jest to ogromna zaleta w porównaniu do tradycyjnych zakładów sportowych, ponieważ gracze mogą praktycznie bez przerwy obstawiać wyniki wirtualnych rozgrywek.

Legalni polscy bukmacherzy wciąż szukają nowych możliwości obstawiania, którym przyciągną nowych klientów. Nie dziwi zatem fakt, iż coraz chętniej sięgają po alternatywne rozgrywki. Wprowadzając sport wirtualny bukmacher nic nie traci, a może wiele zyskać.

Jakie sporty wirtualne można spotkać na stronach bukmacherskich? Podobnie, jak w przypadku zakładów na realne rozgrywki, tu również króluje piłka nożna. Ogromną popularnością cieszą się także rozgrywki wirtualnych wyścigów koni, jak również wyścigów psów. Istnieje także wirtualna koszykówka, żużel, sztuki walki, tenis i wiele innych dyscyplin.

Wirtualna piłka nożna

Popularne zakłady sportowe obracają się wokół wirtualnej piłki nożnej, która zazwyczaj oferuje graczom najszerszy wybór kursów. Mecze mogą obejmować pojedynki reprezentacji lub drużyn klubowych, zaś gracze mają do dyspozycji szeroki wybór zakładów. Typować można chociażby zwycięską drużynę czy liczbę strzelonych goli. Aby lepiej przekazać „rzeczywistość” obstawiania i dodatkowe napięcie, gracze mogą oglądać wizualizacje zdarzeń na boisku, choć zwykle w formie skrótów.

Wirtualne wyścigi konne

Wyścigi konne stają się popularnym wyborem zakładów u legalnych polskich bukmacherów. Wirtualne środowisko wyścigowe przyciąga zainteresowane osoby niesamowitymi animacjami graficznymi i unikalnymi funkcjami rozrywkowymi, które zapewniają najlepsze wrażenia z gier online. Wyścigi konne są łatwe do zrozumienia: gracze obstawiają faworyta i rywalizują z innymi, aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę wyścigu.

Wirtualne wyścigi psów

Te wyścigi oferują dodatkowe opcje obstawiania zakładów i zabawy w wirtualnym środowisku. Generowane komputerowo treści odtwarzają rzeczywistość, jednocześnie wykraczając poza narzucone przez nią granice. Opierając się na tradycyjnym typowaniu wyścigów psów, gra wirtualna przywraca atmosferę dawnych zawodów. Jednocześnie przybliża emocje, jakich nie można porównać do innej dyscypliny.

Zalety i wady sportów wirtualnych

Ten nowy rodzaj rozrywki przynosi wiele emocji i ekscytacji podczas obstawiania. Zawierzanie swoich pieniędzy algorytmom komputerowym ma jednak szereg wad i zalet, które powinniśmy zebrać w jednym miejscu.

Mocne strony sportów wirtualnych

Zalety sportów wirtualnych

Naszą uwagę przykuło kilka bardzo istotnych elementów, które uznaliśmy za zalety wirtualnych sportów. Wśród nich na uwagę zasługują między innymi:

 1. Łatwość obstawiania. Typowanie sportów wirtualnych nie wymaga kompleksowej wiedzy na temat dyscypliny, ligi, drużyn i zawodników. Wystarczy bacznie obserwować zmiany zachodzące w obrębie kilku wydarzeń wirtualnych. Bardzo często cały sezon ligowy rozstrzyga się w ciągu kilku godzin, co pozwala na szybkie rozstrzygnięcia.
 2. Oddanie prawdziwej atmosfery. Legalni polscy bukmacherzy korzystają z różnych platform, które oferują sporty wirtualne. Wizualizacje wydarzeń na boiskach, kortach czy torach zwykle są generowane przez program graficzny 3D. Choć mogą być one również oparte o powtórki z realnych wydarzeń, które miały miejsce w świecie rzeczywistym. W ten sposób wirtualne rozgrywki odtwarzają atmosferę tradycyjnych transmisji z wydarzeń sportowych.
 3. Szybka nauka. Wiedzę na temat sportu wirtualnego można zdobyć tak, jak w normalnych zawodach – wystarczy odrobina cierpliwości i chłodne podejście. Monitorując bieżącą sytuacją trzeba nauczyć się wyciągać wnioski, a następnie implementować je podczas typowania. Rozgrywki te trwają o wiele krócej, niż w rzeczywistości, dzięki czemu krzywa uczenia się jest krótsza.
 4. Brak zewnętrznych czynników. W sportach wirtualnych liczy się tylko „tu i teraz”, zatem odpada szereg czynników, które potrafią zaskoczyć w rzeczywistości. Nie ma tu przełożonych spotkań, złej pogody czy problemów z murawą. Dodatkowo, gracze mogą mieć dostęp do gier 24/7, pod warunkiem stabilnego połączenia z Internetem.
 5. Nieco więcej regulacji. Sport w rzeczywistości może często podlegać ustawkom, poprawkom i oszustwom. W przypadku wirtualnych rozgrywek, nie ma mowy o „fixach”. Ani gracze, ani bukmacherzy, nie mają możliwości ingerencji w przebieg wirtualnych wydarzeń sportowych. Tym bardziej, że operuje nimi zewnętrzna firma, która dostarcza te same rozwiązania wielu bukmacherom na całym świecie.

Słabe strony sportów wirtualnych

Wady sportów wirtualnych

Niestety, typowanie wirtualnego sportu może mieć też swoje słabsze strony. Choć generalnie rozgrywki te słusznie cieszą się popularnością, zwracamy uwagę na kilka wad:

 1. Ryzyko utraty pieniędzy. Nie odkryliśmy Ameryki, prawda? Jednak musimy podkreślić, że ryzyko straty kasy jest nieco większe w przypadku sportów wirtualnych. Dzieje się tak, ponieważ rozgrywki te odbywają się w dość dużym tempie, a do tego działają 24/7. Przez to wielu graczy obstawia zdecydowanie więcej zakładów, a tym samym zwiększa ryzyko przegranych. Gra na zasadzie „może tym razem się uda” za bardzo przypomina hazard związany ze slotami. Dlatego też sugerujemy rozważne podejście do obstawiania sportów wirtualnych.
 2. Losowość rozstrzygnięć algorytmów. Niestety, wielu użytkowników zwraca uwagę na to, że sporty wirtualne to oszustwo. Mówią tak zwykle ci, którzy często przegrywają, a przecież na wirtualnych rozgrywkach da się wygrać i zarobić. Jednak problem może stanowić to, że nawet najlepsze przygotowanie do typowania rozbije się o losowość algorytmu. Gdyby pewniacy zawsze wygrywali w wirtualnych sportach, bukmacherzy traciliby na tym sporo pieniędzy. W związku z tym sugerujemy większy dystans i obstawianie tylko w przypadku możliwości podjęcia ryzyka.
 3. Za wysokie tempo gry. Chodzi nam przede wszystkim o krótkie przerwy pomiędzy poszczególnymi rozgrywkami. Algorytmy, wykorzystując moc obliczeniową komputerów, są zawsze szybsze, niż ludzki umysł. Usługodawcy sportów wirtualnych nie dają za to zbyt dużo czasu na zastanowienie się przed typowaniem. To z kolei może powodować, że gracze obstawiają pod wpływem emocji, gdyż najzwyczajniej w świecie nie zdążą przeanalizować wirtualnych statystyk. Nasza rada? Do gry siadaj z wypoczętym umysłem, który jest w stanie szybciej podejmować właściwe decyzje.

Sporty wirtualne – jak obstawiać?

Jak obstawiać sporty wirtualne?

Moglibyśmy zamknąć temat, mówiąc, iż sporty wirtualne obstawia się tak samo, jak sporty tradycyjne. Część zakładów bukmacher przyjmuje w trybie prematch, a inne dostępne są w ofercie live. Sama mechanika gry nie należy do skomplikowanych, zatem obstawianie nie powinno powodować żadnych problemów.

Natomiast istnieje kilka wskazówek, jak skutecznie typować sport wirtualny. Najważniejszą rekomendacją jest oparcie swojej gry o sprawdzoną strategię. W przypadku wirtualnej piłki nożnej można zastosować strategię słabej drużyny, która polega na obstawianiu zespołu przegrywającego 7 spotkań w sezonie. Przy okazji można obstawiać systemem progresji, żeby zwiększać stawki przy kolejnych zwycięskich kuponach.

Podczas gry w sporty wirtualne należy przede wszystkim podchodzić do rozgrywek z rozsądkiem. Nie warto podejmować pochopnych decyzji i stawiać wszystko na jedną kartę. Rzeczowe analizy są zawsze dobrą opcją, nawet, jeśli dotyczą rozgrywek sterowanych przez algorytm komputerowy. Tak czy inaczej, podejście kalkulacyjne i „na chłodno” powinno się opłacić.

Wirtualne sporty w Polsce – gdzie obstawiać?

Wirtualna Polska sport oparty na algorytmach wręcz uwielbia. Coraz częściej fani bukmacherki typują kupony na sporty wirtualne, a przy tym nierzadko odchodzą od zakładów na tradycyjne dyscypliny. Obrót pieniędzmi legalni bukmacherzy w Polsce mają coraz większy, na co przekładają się także oferty sportów wirtualnych. Dziś większość czołowych bukmacherów proponuje wirtualne sporty na swoich stronach i w aplikacjach mobilnych. Postanowiliśmy przyjrzeć się ośmiu najlepszym legalnym polskim bukmacherom i ich sportom wirtualnym.

STS sporty wirtualne

Sporty wirtualne u legalnego bukmachera STS

Jeśli chodzi o sporty wirtualne STS algorytm działa tu w pięciu najpopularniejszych kategoriach. Do dyspozycji fani bukmacherki mają następujące wirtualne dyscypliny:

 • Wirtualna piłka nożna
 • Wirtualny tenis
 • Wirtualna koszykówka
 • Wirtualne wyścigi koni
 • Wirtualne wyścigi psów

Największym uznaniem graczy cieszy się u bukmachera STS piłka nożna. Dostępne są tu klasyczne zakłady 1X2, które mogą dotyczyć zarówno całego meczu, jak i poszczególnych połów. Można obstawiać liczbę bramek poszczególnych drużyn, a także dokładny wynik. Ostatnia opcja zakładu na piłkę to handicap. Wirtualna piłka nożna korzysta z zasad ligowych.

W przypadku tenisa w STS typować można zwycięzcę meczu w zakładzie dwutorowym 12. Taki sam zakład dotyczy również setów i gemów. Dodatkowo jest jeszcze opcja obstawiania dokładnych wyników gemów, setów oraz meczów. Zawody wirtualnego tenisa oparte są na turniejowej drabince.

Wirtualna koszykówka w STS została stworzona na podstawie amerykańskiej ligi. Można obstawiać zwycięzców meczów, handicap, liczbę punktów w meczu, a także liczbę punktów drużyny.

Natomiast wirtualne wyścigi konne to szansa na wytypowanie nie tylko zwycięzców poszczególnych biegów. Dodatkowo można typować kolejność pierwszych dwóch miejsc lub top dwóch zawodników. To samo dotyczy zakładów na kolejność 1-2-3 oraz top 3. Wirtualne wyścigi psów w STS mają dokładnie te same rodzaje zakładów, co wyścigi konne.

Betfan sporty wirtualne

Sporty wirtualne u legalnego bukmachera Betfan

Czy Betfan to również wirtualny bukmacher? Okazuje się, że tak! Ten popularny i nagradzany za kampanie reklamowe buk posiada w swojej ofercie kilka sprawdzonych sportów wirtualnych:

 • Wirtualna piłka nożna
 • Wirtualny tenis
 • Wirtualne wyścigi konne
 • Wirtualne wyścigi psów
 • Wirtualna koszykówka
 • Wirtualny żużel
 • Wirtualne kolarstwo torowe

Zakłady na wirtualną piłkę nożna to oprócz klasycznego 1X2 także na dokładny wynik, liczbę goli, podwójną szansę oraz over/under bramek. Rozgrywki oparte są na lubianej lidze angielskiej.

W wirtualnym tenisie Betfan przygotował zakłady na zwycięzcę, dokładny wynik gema, a także dokładną liczbę punktów w gemie.

Wirtualne wyścigi konne, a także wyścigi psów w Betfan dają możliwość typowania konkretnych miejsc dla poszczególnych wirtualnych uczestników.

W koszykówce wirtualnej oprócz zwycięzcy można także obstawiać rozstrzygnięcia połów. Jest sporo zakładów over/under na punkty zdobyte ogółem, a także przez poszczególne zespoły. Do tego ciekawy zakład na kwartę z największą liczbą punktów oraz handicapy. Rozgrywki oparte są na lidze amerykańskiej.

Ciekawie prezentuje się wirtualny żużel, choć zakładów w Betfan nie ma zbyt dużo. Obstawia się właściwie tylko zwycięzcę lub pierwszą dwójkę. Podobnie rzecz ma się w przypadku wirtualnego kolarstwa torowego, z tym, że można jeszcze typować pierwszą trójkę.

Betclic sporty wirtualne

Z wielkim żalem i smutkiem jesteśmy zmuszeni stwierdzić, iż rewelacyjny bukmacher Betclic nie posiada w ofercie sportów wirtualnych. Na ten moment nie wiadomo również, czy i kiedy spółka planuje rozszerzyć działalność o wirtualne sporty. Fani Betclic muszą obejść się smakiem, ale na szczęście oferta zakładów tradycyjnych jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

PZBuk sporty wirtualne

Sporty wirtualne u legalnego bukmachera PZBuk

Polskie Zakłady Bukmacherskie (PZBuk) mają rewelacyjną ofertę sportów wirtualnych, podzielonych na dwie kategorie. Pierwsza grupa dyscyplin opiera się o graficzne wizualizacje wydarzeń. Druga zaś, przedstawia zdarzenia przy pomocy prawdziwych powtórek z meczów angielskiej Premier League. Ogólnie, dostępne są w PZBuk sporty wirtualne:

 • Wirtualna piłka nożna
 • Wirtualna koszykówka
 • Wirtualne wyścigi koni
 • Wirtualne wyścigi psów

Na fanów wirtualnej piłki nożnej czekają zakłady na zwycięzcę 1X2, a także na dokładny wynik oraz over/under. Gra została oparta o wirtualną ligę europejskich stolic. Z kolei w zakładce „Wirtualne TV” działają zakłady na wirtualną ligę angielską. Tam zakładów jest więcej, bo oprócz 1X2, typować można podwójną szansę, sumę goli over/under, dokładną liczbę goli, dokładny wynik i nie tylko.

Wirtualna koszykówka w PZBuk daje możliwość typowania zwycięzców oraz wskazania handicapu na mecz i do przerwy. W rozgrywkach biorą udział symulowane drużyny ligi amerykańskiej.

W PZBuk wyścigi koni i wyścigi psów to możliwość typowania wyłącznie zwycięzców lub kolejnych miejsc od 1 do 3.

Fortuna sporty wirtualne

Sporty wirtualne u legalnego bukmachera Fortuna

W sekcji wirtualne sporty w Fortunie czeka na wszystkich graczy atrakcyjna oferta z wysokimi kursami. Ciekawostką we wszystkich dyscyplinach jest polskojęzyczny komentarz. Bukmacher Fortuna wirtualne sporty przygotował w kilku najpopularniejszych kategoriach, a mianowicie:

 • Wirtualna piłka nożna plus
 • Wirtualna piłka nożna
 • Wirtualne wyścigi konne
 • Wirtualne wyścigi psów
 • Wirtualne samochody
 • Wirtualny żużel

Pod enigmatyczną nazwą piłki nożnej plus kryją się zakłady na wirtualny odpowiednik Ligi Mistrzów ze znajomo brzmiącymi nazwami klubów. Oferta zakładów to prócz klasycznego trzydrogowego 1X2 także over/under na bramki, suma bramek oraz dokładny wynik. Klasyczna wirtualna piłka nożna w Fortunie to z kolei pojedynki reprezentacji, a oferta zakładów jest taka sama.

Fortuna wirtualne wyścigi konne i wyścigi psów realizuje według tradycyjnej oferty zakładów. Możemy obstawiać miejsca poszczególnych zawodników, typując wygraną, zajęcie miejsc 1-2 lub 1-2-3.

Wirtualne samochody to kolejne wyścigi w Fortunie, w których bierze udział dwunastu wirtualnych kierowców. Do typowania pozostają zakłady na zajmowane miejsca według klucza znanego z wyścigów koni czy psów.

Z kolei wirtualny żużel ogranicza się do zakładów na zajęcie pierwszego miejsca lub miejsca w przedziale 1-2.

Superbet sporty wirtualne

Sporty wirtualne u legalnego bukmachera Super Bet

U tego stosunkowo młodego bukmachera jeszcze niedawno zaskakiwał brak wirtualnej piłki nożnej, która jest przecież hitem wśród tego rodzaju rozgrywek. Superbet odpowiada jednak na zapotrzebowanie swoich klientów, zatem piłka nożna jest już dostępna w ofercie. Oprócz niej są jeszcze następujące kategorie:

 • Wirtualne wyścigi konne
 • Wirtualne wyścigi psów
 • Wirtualny żużel
 • Wirtualne wyścigi samochodowe
 • Wirtualne wyścigi motocyklowe

Wirtualna piłka nożna w Superbet cieszy się największą popularnością, choć nie wszyscy wiedzą, że bukmacher udostępnia te zakłady. Do poszerzenia oferty doszło niedawno pod presją graczy, którzy nie rozumieli braku tego sportu wirtualnego w ofercie buka. Dziś można już typować wirtualną piłkę w kilkunastu atrakcyjnych rodzajach zakładów.

Podobnie, jak u innych bukmacherów, wyścigi koni czy psów typujemy według tego samego klucza. Obstawiać można wygranych w poszczególnych rundach, a także zajmowane miejsca w przedziale 1-2-3. Wyścigi psów to jedyna dyscyplina, która w Superbet doczekała się wizualizacji opartych o prawdziwe powtórki wideo.

Wirtualny żużel oferuje jedynie opcję wyznaczenia zwycięzcy całego meczu, a także ukończenia go na miejscach 1-2.

Z kolei wirtualne wyścigi samochodowe to znów oferta zakładów podobna do wyścigów konnych i psów. Nie inaczej rzecz wygląda w kontekście wirtualnych wyścigów motocyklowych.

eWinner sporty wirtualne

Sporty wirtualne u legalnego bukmachera eWinner

U tego legalnego polskiego bukmachera oferta na wirtualne sporty jest nieco bardziej okrojona. Co nie zmienia faktu, że klienci zakładów bukmacherskich eWinner mogą skorzystać z ciekawych rozgrywek w trzech kategoriach:

 • Wirtualna Liga Polska
 • Wirtualne Mistrzostwa Europy
 • Wirtualna koszykówka

W eWinner sport wirtualny numer jeden to piłka nożna w dwóch odmianach. Wirtualna Liga Polska to symulacja meczów z udziałem polsko brzmiących nazw drużyn. Niezwykle ambitna lista zakładów zawiera najbardziej popularne 1X2, podwójną szansę, zakład bez remisu, zakłady na połowy, over/under, liczbę goli. Są też zakłady na dokładne wyniki, handicapy, oraz zakłady łączone na dwa zdarzenia jednocześnie. Dla każdego meczu dostępnych jest ponad 30 zakładów, a do tego dochodzą zakłady długoterminowe na cały wirtualny sezon ligowy.

Wirtualne Mistrzostwa Europy u bukmachera eWinner oferują podobne zakłady, co Liga Polska. W tym przypadku mamy do czynienia z podejściem turniejowym, a więc są grupy, a następnie drabinka. Obstawiać można aż do finału wirtualnych rozgrywek. W przypadku zakładów długoterminowych typuje się zwycięzcę turnieju, kwalifikację do play-off, wygranych w grupach oraz miejsca 1-2 w grupach.

Bukmacher eWinner przygotował również wirtualną koszykówkę, gdzie na graczy czeka sporo zakładów. Oprócz typowania zwycięzców meczów, można obstawiać wydarzenia w poszczególnych kwartach. Do tego kilka zakładów over/under na liczbę zdobytych punktów oraz kilka różnych handicapów na obie drużyny. Rozgrywki inspirowane są oczywiście ligą amerykańską.

forBET sporty wirtualne

Legalny bukmacher ForBet sporty wirtualne - Liga Forbet

Oferta sportów wirtualnych w forBET prezentuje się bardzo sympatycznie, gdyż zawiera większość ulubionych dyscyplin graczy. Pod względem dywersyfikacji oferty ten legalny bukmacher wypada najlepiej, gdyż można u niego grać w następujących kategoriach:

 • Wirtualna piłka nożna – liga forBET
 • Wirtualna piłka nożna – mistrzostwa forBET
 • Wirtualna piłka nożna – Mistrzostwa Świata
 • Wirtualna koszykówka
 • Wirtualny tenis
 • Wirtualne wyścigi konne
 • Wirtualne wyścigi psów
 • Zakłady wirtualne Golden Race

Piłka nożna w formie ligi wirtualnej to dobrze nam znane rozgrywki z wymyślonymi polskimi zespołami. Zakładów jest sporo, w tym 1X2, over/under, dokładny wynik czy liczba goli.

Wirtualne mistrzostwa forBET to piłkarska uczta dla fanów rozgrywek reprezentacyjnych na poziomie międzynarodowym. Podobnie z zakładką wirtualne Mistrzostwa Świata. Różnica pomiędzy tymi dwiema opcjami to tylko język – pierwsza jest całkowicie po polsku, a druga częściowo po angielsku. Zakłady bukmacher przyjmuje na poszczególne mecze, a także na cały turniej. Obstawiać zatem można nie tylko wygranych meczów, ale także zwycięzców grup czy zdobywców pucharu.

W forBET wirtualna koszykówka to klasyczne rozgrywki oparte na amerykańskiej lidze. Typować można wygranych meczów, wyniki do połowy, kwarty z największą liczbą punktów, a także handicapy.

Bukmacher forBET proponuje także rozgrywki wirtualnego tenisa. W tym przypadku zakłady obejmują wygranych w meczach, setach i poszczególnych gemach. Można też typować dokładne wyniki gemów czy setów. Rozgrywki oparte są o drabinkę turniejową, gdzie zakłady przyjmowane są od 1/8 aż po finał.

Wirtualne wyścigi konne, podobnie jak wyścigi psów, pozwalają typować układ zwycięzców i kolejnych miejsc.

Ciekawym rozszerzeniem oferty forBET jest zakładka Golden Race. Tam gracze zyskują dostęp do wszystkich aktualnie działających rynków sportów wirtualnych. W sportach wirtualnych typować można po kilka lig piłkarskich oraz pucharów. Dostępnych jest sporo rynków z wyścigami koni czy psów. Do tego pojedyncze rynki wirtualnego żużla oraz wyścigów motocyklowych. Są też sporty błyskawiczne, gdzie symulacja rozpoczyna się, jak tylko gracz obstawi swoje kupony.

Podsumowanie

Skoro wiesz już, czym jest sport wirtualny i gdzie można go obstawiać, może pora znaleźć ofertę zakładów u ulubionego bukmachera? Zalecamy ostrożność i rozwagę podczas korzystania z wirtualnych sportów. Są to rozgrywki stricte losowe, gdyż steruje nimi algorytm komputerowy. Jego celem może być utrudnienie graczom wygranych, więc wskazane jest, by do tych gier podchodzić z pewnym dystansem.

Mimo wszystko zachęcamy do przetestowania sportów wirtualnych i legalnych polskich bukmacherów. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego obstawiania zakładów na realne sporty, a także lepsza wariacja na temat gier hazardowych. Zresztą, nie przekonasz się, dopóki sam nie postawisz kilku kuponów na wirtualne sporty.

FAQ

Sporty wirtualne to rozgrywki generowane losowo przez algorytm komputerowy, które legalni bukmacherzy w Polsce posiadają w swojej ofercie. Wśród wirtualnych sportów największą popularnością cieszy się piłka nożna. Oprócz niej, obstawiać można rozstrzygnięcia w komputerowych zawodach koszykówki, tenisa, a także wyścigów koni, psów czy motocykli. Wirtualne rozgrywki dostępne są zwykle całodobowo i siedem dni w tygodniu. Po zakończeniu jednego wydarzenia, automatycznie startuje kolejne, podobnie z ligami i turniejami. Istnieją też wirtualne sporty błyskawiczne, które algorytm rozstrzyga na żądanie klienta tuż po przyjęciu zakładu.

Rozrywka w postaci wirtualnych sportów dostępna jest już u większości czołowych bukmacherów w Polsce. Najlepsze oferty posiadają: STS, Betfan, PZBuk, Fortuna, Superbet, eWinner, a ranking zamyka forBET.

Tak, zdarza się, że bukmacherzy chcą zachęcić graczy do obstawiania wirtualnych sportów atrakcyjnymi promocjami. Może być to na przykład bonus w postaci freebetu, który znajdziemy w ofercie powitalnej STS. Darmowe środki na pierwszy zakład to najczęściej spotykany bonus na sporty wirtualne. Choć promocje na te rozgrywki nie pojawiają się zbyt często. Warto przed skorzystaniem z nich sprawdzić, na czym polega obrót bonusem.

Nie, są to dwa zupełnie różne pojęcia. Pod hasłem e-sportu kryją się rozgrywki w grach komputerowych, gdzie to gracz steruje wydarzeniami. Nie ma tu przypadku i losowości, liczą się za to umiejętności i doświadczenie. Przykładami e-sportu mogą być gry FIFA, LOL, DOTA, CS:GO, CoD, StarCraft, Rainbow Six i inne. W przypadku e-sportów obstawia się zwykle pojedynki pomiędzy dwoma graczami lub dwiema ekipami. Organizowane są ligi i turnieje dedykowane poszczególnym sportom elektronicznym. Z kolei sport wirtualny to rozgrywka, na którą gracz nie ma żadnego wpływu. Odbywa się ona w oparciu o algorytm komputerowy, a więc jest totalnie losowa i nieprzewidywalna.

Dodaj komentarz

0