Eurojackpot zasady – jak grać?

Eurojackpot - jak grać?

13 sierpnia 2021 roku padł rekord wygranej w Eurojackpot. Potężną kumulację wygrały do podziału osoby z Polski i Finlandii, zaś kwota pojedynczej wypłaty wyniosła aż 206,5 miliona PLN! Taka kwota potrafi pobudzić wyobraźnię. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skreślanie kuponów międzynarodowej loterii liczbowej Eurojackpot. Zobacz sam, na czym dokładnie polega ta gra i przygotuj się na wielkie wygrane!

Eurojackpot – jak grać?

Jak grać w eurojackpot?

Na pierwszy rzut oka Eurojackpot do złudzenia przypomina znane z Polski zakłady Lotto. Popularna liczbowa gra losowa od dziesięcioleci wpisuje się w krajobraz naszego życia nad Wisłą. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie próbował ustrzelić „szóstki” w „Dużego Lotka”.

Eurojackpot, podobnie jak rodzime zakłady Lotto, to losowa gra liczbowa. Zasadnicza różnica polega na tym, że są to zakłady międzynarodowe. Oznacza to, że na pulę przewidywanych nagród składają się gracze z wielu krajów europejskich jednocześnie. Szanse na poprawne wytypowanie nie są za wysokie, gdyż wynoszą ledwie 1 do 95 344 200. Niemniej jednak wysokie potencjalne wygrane przekładają się na ogromne zainteresowanie Eurojackpotem.

Na kuponie typuje się 5 liczb z 50 oraz 2 z 10. Jest to zakład kombinacyjny, a trafienie wszystkich wyborów pozwala „rozbić bank” i zgarnąć główną wygraną. W przeciwieństwie do gier, które znamy z polskiego Lotto, nie można skreślać mniejszej liczby wyborów. Każdy kupon musi zawierać 5 skreśleń z 50, a także 2 z 10 liczb.

To dlatego, że losowanie odbywa się w dwóch osobnych komorach. W pierwszej znajdują się kolejno ułożone kule ponumerowane od 1 do 50. W drugiej zaś kule zawierają numery od 1 do 10. Jeden zakład Eurojackpot kosztuje 12,50 PLN.

Eurojackpot Polska

Eurojackpot w Polsce

W jaki sposób można grać w Eurojackpot w Polsce? Kupony dostępne są do skreślania w kolekturach Lotto na terenie całego kraju. Rodzimy „Totek” współpracuje bowiem z międzynarodową loterią.

Zakłady Eurojackpot system przyjmuje również online za pośrednictwem strony internetowej lotto.pl. Wystarczy założyć konto i koniecznie zweryfikować swoje dane z dowodu osobistego. Pamiętaj, że gry liczbowe są przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Obstawiając kupon online można podać typowane liczby samodzielnie, albo skorzystać z opcji „chybił trafił”. System komputerowy pozwala na zmianę losowych wyborów na „chybił trafił”, czego nie praktykuje się w kolekturach naziemnych.

Przypomnijmy, że pojedynczy zakład to koszt 12,50 PLN. Eurojackpot online pozwala na „puszczenie” 10 zakładów na jednym kuponie. Istnieje także możliwość zawarcia tych samych zakładów na kolejne losowania, lecz maksymalnie do 4. W takim przypadku kupon na 10 zakładów i 4 losowania kosztować będzie 500 PLN.

Wygrane w Polsce, podobnie jak w innych krajach, oparte są na podziale kwoty. W przypadku długotrwałego braku głównej wygranej, wartości poszczególnych nagród stale rosną. Co więcej, im wyższy kurs euro do złotego, tym więcej można zyskać na przeliczaniu waluty. Gwarantowana pula na wygrane I stopnia to zawsze 10 mln EUR, lecz rośnie ona w przypadku braku zwycięzcy.

Wygrane Eurojackpot to często zawrotne kwoty. Najwyższa dotychczas wygrana w Polsce padła 13 sierpnia 2021 roku. Szczęśliwiec odpowiednio wytypował wszystkie liczby (5+2), a w wyniku kumulacji wygrał równowartość około 206,5 mln PLN. Zakład został zawarty gdzieś w powiecie bieruńsko-lędzińskim na Górnym Śląsku.

Zasady Eurojackpot

Eurojackpot - zasady gry

Na czym tak dokładnie polega gra w Eurojackpot? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu, byś mógł łatwo sprawdzić, o co chodzi w tym europejskim totolotku:

 • Losowanie podzielone jest na dwie komory maszyny losującej. W jednej znajduje się 50, a drugiej 10 kul. Maszyna losuje 5 kul w pierwszej oraz 2 w drugiej komorze.
 • Gracz wybiera i skreśla na kuponie 5 liczb z 50 oraz 2 z 10.
 • Główna wygrana (wygrana I stopnia) trafia do gracza, który poprawnie wytypuje wszystkie 7 (5+2) selekcji.
 • Cena pojedynczego zakładu w loterii wynosi 12,50 PLN.
 • Pula wygranych I stopnia przy każdym losowaniu to minimum 10 mln euro. Maksymalnie wygrać można 90 mln euro. Jeśli kwota kumulacji przekroczy ten próg, automatycznie zwiększają się wygrane II stopnia.
 • Wygrane rozliczane są w euro, a różnice kursowe w parze walutowej PLN/EUR wpływają na końcową wysokość otrzymanej kwoty.
 • Losowania odbywają się co piątek, a zakłady przyjmowane są do godziny 19:00. Unieważnienia można składać do godziny 19:04:55.
 • Każdy kraj biorący udział w loterii ma swoje narodowe kupony. Stąd w Polsce rozliczać można tylko zakłady polskie, tak jak we Włoszech włoskie itd.
 • Wygrana I stopnia wypłacana jest w euro, choć na życzenie zwycięzcy może być przelana w walucie narodowej.
 • Wszystkie wygrane niższe (poniżej I stopnia) wypłacane są w polskim złotym.
 • Organizatorem, nadzorcą i twórcą zasad gry jest fińska firma „Veikkaus Oy”.

Zasady Eurojackpot – kiedy losowanie?

Kieddy losowanie eurojackpot?

Wygrane Eurojackpot czekają na szczęśliwców co tydzień. Raz w tygodniu, a dokładnie w piątek, odbywa się losowanie kul z liczbami. Zakłady w Polsce przyjmowane są do godziny 19:00 w piątek. Losowanie odbywa się w stolicy Finlandii – Helsinkach – o godzinie 21:00.

Wyniki Eurojackpot można śledzić na żywo w sieci za pośrednictwem strony internetowej Lotto. Kupon sprawdzisz również w dowolnej kolekturze Lotto na terenie całego kraju. Wylosowane liczby, jak również archiwum losowań i wszelki dotyczące Eurojackpot statystyki, bez trudu znajdziesz w Internecie.

W przypadku wygranej z kuponu skreślonego fizycznie w kolekturze, nagrodę odebrać można w punkcie stacjonarnym Lotto. Po większe kwoty należy zgłosić się do wojewódzkiego oddziału Totalizatora Sportowego.

Problemem w naszym kraju okazują się jednak podatki. Państwo posiada monopol na organizację gier loteryjnych, stąd może dowolnie szafować dodatkowymi opłatami. Chcąc nie chcąc, gracze dopłacają z własnej kieszeni do „sportu i kultury” posyłając dowolny kupon Lotto. Jeśli uda Ci się zgarnąć wygraną, to 10% z tej kwoty oddasz w podatkach. Czyli z głównej wygranej w wysokości 90 mln euro pozostaje już „tylko” 81 mln. Dla porównania – w Niemczech podatek taki nie funkcjonuje, zatem Berlin nie pobiera daniny od zwycięzców Eurojackpot.

Prawdopodobieństwo i wygrane Eurojackpot

Pisaliśmy już wcześniej, że prawdopodobieństwo głównej wygranej w loterii europejskiej wynosi 1 do 95 344 200. Kiedy liczbę możliwych kombinacji przemnoży się przez stawkę zakładu, gra robi się bardzo kosztowna. Jak wyglądają szanse na niższe wygrane obrazuje poniższa tabela:

Stopień wygranejKombinacja trafieńPrawdopodobieństwo
I5 + 21 do 95 344 200
II5 + 11 do 5 959 012
III5 + 01 do 3 405 150
IV4 + 21 do 423 752
V4 + 11 do 26 485
VI4 + 01 do 15 134
VII3 + 21 do 9 631
VIII2 + 21 do 672
IX3 + 11 do 602
X3 + 01 do 344
XI1 + 21 do 128
XII2 + 11 do 42

W kontekście gry w Eurojackpot istotna jest również wysokość wygranej. Jak już wspominaliśmy, ostateczna kwota wygranej zależy od aktualnej kumulacji. Pula nagród podlega dzieleniu według zasad, które przedstawia tabela poniżej:

Stopień wygranejKombinacja trafieńPodział kwoty na wygrane
I5 + 236,0%
II5 + 18,5%
III5 + 03,0%
IV4 + 21,0%
V4 + 10,9%
VI4 + 00,7%
VII3 + 20,6%
VIII2 + 23,1%
IX3 + 13,0%
X3 + 04,3%
XI1 + 27,8%
XII2 + 119,1%
Fundusz gwarancyjny*:12,0%

*Fundusz gwarancyjny to forma zabezpieczenia gwarantowanej puli 10 mln euro, które trafiają na wygrane dla graczy.

Wygrane w Eurojackpot – zasady wypłaty

zasady wypłaty w Eurojackpot

Patrząc, jak wygląda w Eurojackpot tabela wygranych, podział sumy według stopnia wygranej wydaje się uczciwy. Ponad połowa puli trafia do graczy, którym nie uda się wytypować kombinacji 5+2. Mniejsze wygrane można bez trudu odebrać w dowolnym punkcie Lotto na terenie kraju.

Podobnie, jak w zakładach bukmacherskich, tak w grach liczbowych funkcjonuje podatek od wygranej. Wynosi on 10% i naliczany jest przy wygranych kwotach rzędu 2280 PLN wzwyż. Wszystkie wygrane do kwoty 2280 PLN można odbierać w kolekturach. Po większą kasę trzeba zgłosić się do najbliższego oddziału Totalizatora Sportowego.

Wygrane odebrane w kolekturze pracownik wypłaca w gotówce. Kwoty powyżej 2280 PLN trafiają przelewem na konto bankowe po odprowadzeniu podatku od wygranej.

Polski rekord Eurojackpot

Polski record Eurojackpot

To bardzo świeża historia. Ktokolwiek mówi, że piątek trzynastego to pechowy dzień, powinien zrewidować swoje podejście. Właśnie w piątek, 13 sierpnia 2021, padł polski rekord Eurojackpot. Szczęśliwy zakład został zawarty w powiecie bieruńsko-lędzińskim. To najmniejszy obszarowo i najsłabiej zaludniony powiat województwa śląskiego. Być może tam właśnie mieszka kolejny milioner w Polsce.

Kwota wygranej? 206 550 000 polskich nowych złotych. Wygrana byłaby dwukrotnie wyższa, gdyby nie fakt, że tego samego dnia w Finlandii ktoś wytypował te same zwycięskie liczby.

Statystyki losowań Eurojackpot

Na stronie Lotto można sprawdzić dotyczące Eurojackpot statystyki losowań. Teoretycznie są one w stanie pomóc graczom przy wyborze liczb przed kolejnym losowaniem. Dzięki statystykom można sprawdzić częstotliwość losowań dla danych liczb w określonym terminie. System pokazuje dane dla obu selekcji, tj. losowania 5 z 50 i 2 z 10.

Drugą opcją w statystykach Lotto jest maksymalna rozpiętość dla danego okresu. Innymi słowy, jak często występowała określona różnica pomiędzy najwyższa i najniższą wylosowaną liczbą.

Ostatnie statystyki dotyczą losowań w konkretnym dniu miesiąca i częstotliwości występowania liczb w danym okresie.

Dodaj komentarz

1

 • Max B.
  Max B.

  Dobry wieczor.Mam dwa pytania:
  1.Czyt moge,jako aktualny mieszkaniec UK grac w on-line w „polskim eurojackpot”?Mam w Polsce konto bankowe.
  2.Jesli…teoretycznie ,dopisze mi szczescie i trafie jakas duza pule pieniedzy,to czy ona-oczywiscie po potraceniu podatku-zostanie automatycznie przeslana na moje polskie konto.Czy osobiscie musze jechac do Polski by zamknac transakcje?