Limity u bukmacherów

Limity stawek, wpłat, wypłat, wygranych i inne u legalnych polskich bukmacherów

Limity bukmacherskie to nieodłączny element legalnych zakładów. Ograniczenia będą wynikać z zależności prawnych, regulaminowych lub po prostu organizacyjnych. Wszystkie mają na celu ochronę interesów bukmachera oraz samych graczy. Jakie limity można spotkać przy okazji zakładów bukmacherskich? Wyjaśniamy!

Limity u legalnych bukmacherów

Limity użytkowników na przykładzie bukmachera Totalbet

Tak jak ustaliliśmy na wstępie, wszyscy legalni bukmacherzy posiadają określone limity w ramach prowadzonej działalności. Mogą one wynikać konieczności weryfikacji konta, dotyczyć dopuszczalnej wysokości wpłaty oraz wypłaty. Podobne ograniczenia będą dotyczyć wysokości stawki za jaką możemy zagrać samej wygranej.

Wszystkie te restrykcje służą określonym celom. Z jednej strony bukmacher chce i powinien mieć kontrolę nad realizowanymi zakładami. Z drugiej strony, gracze sami mogą w ramach odpowiedzialnej gry nałożyć na siebie limity w ustawieniach konta.
Poniżej przedstawiamy tabelę, która przedstawia limity u wybranych bukmacherów.

BukmacherLimit stawkiLimit na konto tymczasoweLimit wygranejLimit jednorazowej wypłaty
TotolotekZależny od zdarzenia5000 PLN500 000 PLNBrak ograniczeń
forBETZależny od kursu6000 PLN200 000 PLN50 000 PLN
LVBETZależny od historii użytkownika5200 PLN300 000 PLN25 000 PLN
ETOTOZależny od zdarzenia4000 PLN500 000 PLN100 000 PLN
Superbet150 000 PLN5000 PLN650 000 PLNBrak ograniczeń
TOTALbetUstalany we własnym zakresie5000 PLN303 000 PLNBrak ograniczeń
PZBukZależny od zdarzeniaBrakBrak100 000 PLN
FortunaUstalany we własnym zakresie5000 PLN601 000 PLNBrak ograniczeń
STSUstalany we własnym zakresie5000 PLN500 000 PLNBrak ograniczeń

Limity stawek w zakładach bukmacherskich

Co do zasady, bukmacherzy kreują politykę limitów dotyczących stawek we własnym zakresie. Oznacza to, że w zależności od tego u kogo gramy, sytuacja może wyglądać inaczej.

Limity stawek na przykładzie legalnego bukmachera Totolotek

Jeśli sprawdzimy na przykład Totolotka, okaże się, że maksymalny limit dzienny możemy ustawić na poziomie 750 000 PLN. Dodatkowo, mając na celu ochronę gracza, każdorazowe zwiększenie limitu jest wydłużone w czasie, nawet do trzech miesięcy.

Spotkać można także inne rozwiązania. ForBET limity ustala w zależności od tego jaki jest kurs wybranego zdarzenia. LVBET limity to z kolei wypadkowa historii użytkownika oraz jego dotychczasowych wygranych.

Nie jest żadną tajemnicą, że legalni bukmacherzy nie prowadzą działalności charytatywnej i chcą po prostu zarobić. Z tego powodu, prawie wszyscy zawierają w regulaminach wpis o możliwości wprowadzenia limitów poprzez indywidualne decyzje. Jeśli wystąpią przesłanki, że dany gracz z różnych przyczyn regularnie ogrywa bukmachera, może takie ograniczenie otrzymać.

Limity na konta tymczasowe

Osobną kategorią są konta tymczasowe. Polski ustawodawca zezwala na obstawianie zakładów osobom pełnoletnim, a obowiązek weryfikacji nakłada na legalnych bukmacherów. To oczywiste utrudnienie dla usługodawcy, ponieważ zdecydowana większość osób chciałaby sprawdzić wszystkie funkcje i możliwości bez dokonywania rejestracji.

Co to jest konto tymczasowe i jakie limity nakłada na gracza na przykładzie bukmachera ETOTO

Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom okazało się tak zwane konto tymczasowe, które pozwala dokonać depozytu oraz zatwierdzać zakłady sportowe. Zanim nie potwierdzimy jednak naszej tożsamości, nie możemy wypłacić środków, a dopuszczalna kwota depozytu prawie zawsze jest ograniczona.

Przeważnie to kwota wynosząca 5000 PLN. Totolotek limity wprowadził właśnie na takim poziomie. Z drugiej strony od każdej reguły są wyjątki i na przykład ETOTO limity ustalił na poziomie 4000 PLN.

Limity wpłaty u bukmachera

O ile w przypadku stawek oraz konta tymczasowego limity będziemy rozpatrywać jako górną granicę, przy wpłatach będziemy raczej mówić o dolnej. Jeśli nasza weryfikacja konta jest w pełni zakończona, ciężko będzie znaleźć bukmachera, który z definicji nałoży jakiekolwiek ograniczenia wpłat w górnym zakresie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku minimalnej kwoty depozytu.

Limity wpłaty na przykładzie legalnego bukmachera LVBET - depozyt już od 1 PLN

Mimo wszystko technologia płatności znacznie się rozwinęła w ostatnich latach, przelewy są dzisiaj w większości darmowe i szeroko dostępne, co przekłada się na bardzo niski próg wpłaty.

BukmacherDolny limit wpłaty
Totolotek4 PLN
forBET1 PLN
LVBET1 PLN
ETOTO1 PLN
Superbet1 PLN
TOTALbet1 PLN
PZBuk5 PLN
Fortuna1 PLN
STS1 PLN

Limity wygranych u bukmachera

Limit wygranej dotyczy maksymalnej kwoty jaką możemy uzyskać za korzystne dla nas rozstrzygnięcie pojedynczego kuponu. W rezultacie jest to tak naprawdę ostatnie ograniczenie, jakie nakłada bukmacher w obronie własnych interesów, jeśli pozostałe dotychczas wspomniane zawiodą.

W praktyce, jeśli spróbujemy zawrzeć zakład po stawce oraz kursie, których wypadkowa przekroczy maksymalny limit, bukmacher nie przyjmie zakładu. Rozpiętość ograniczeń jest w tym przypadku bardzo szeroka biorąc pod uwagę cały rynek. Superbet limity są ustalone wysoko, na poziomie 650 000 PLN, a w kontraście TOTALbet limity są o połowę mniejsze, na poziomie ok 300 000 PLN.

Limity na wypłatę środków

Nie często, ale można również spotkać się z przypadkiem limitów wypłat w ciągu jednego dnia. Wynika to z chęci zachowania płynności finansowej niektórych firm. Mechanizm działania jest podobny do instytucji bankowych. Gdyby nagle wszyscy klienci wycofali środki z danego banku – bankructwo byłoby gwarantowane.

W przypadku bukmacherów bardziej chodzi o nierozliczone zakłady. Firmy nie wiedzą jaki będzie dokładny bilans na przestrzeni najbliższych kilkunastu/kilkudziesięciu godzin, dlatego ustalają dobowe limity wypłat.

Dodaj komentarz

0