Betclic podatek

Jaki jest podatek od wygranej u bukmachera Betclic - poradnik

Przed rozpoczęciem zabawy z bukmacherką na stronie konkretnego usługodawcy, warto dowiedzieć się o fakcie, że każdy legalny buk musi pobierać określoną ilość podatku. Dotyczy to każdego postawionego kuponu oraz każdej wygranej, która przekracza 2280 zł. Taka informacja może okazać się szczególnie istotna dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają zabawę z zawieraniem zakładów. Sprawdzamy, jak wygląda kwestia podatków w Betclicu oraz czy buk przewiduje w swojej ofercie grę bez podatku.

Betclic podatek od wygranej – 12% za postawiony kupon

Podatek od wygranej 12% u legalnego bukmachera Betclic

Chcesz wiedzieć, jak wygląda w Betclic podatek od stawek i wygranych? W poniższym tekście dowiesz się wszystkiego na ten temat. Przekonasz się również, czy istnieją w Betclic promocje pozwalające uniknąć konieczności gry z podatkiem.

Poruszając kwestię związaną z opłacaniem podatków przez legalnych usługodawców w Polsce, trzeba przede wszystkim wspomnieć o fakcie, że tego rodzaju opłaty regulowane są poprzez odpowiednią ustawę. Konkretnie chodzi o ustawę z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 847). Dokument jest odpowiedzialny za konieczność odprowadzania podatku za każdy postawiony kupon czy wygraną powyżej 2280 zł.

Najbardziej istotną informację w związku z tym stanowi fakt, że użytkownicy serwisów bukmacherskich nie muszą sami odprowadzać podatku. Odlicza się to w sposób automatyczny podczas zawierania kuponu. Po wybraniu interesującego nas zdarzenia w Betclicu i podaniu odpowiedniej stawki w kuponie, gracz może zauważyć, że współczynnik wynosi 0.88. To oznacza, że buk od razu przelicza wygraną przy uwzględnieniu 12% podatku.

Betclic podatek od zakładów bukmacherskich – 10% od wygranej

Jak już wspominaliśmy wyżej, 12% podatku za postawienie konkretnego kuponu to jeszcze nie wszystko, co podlega opodatkowaniu u bukmacherów online. Legalni usługodawcy muszą bowiem odprowadzać dodatkowo 10% od pojedynczej wygranej powyżej kwoty 2280 zł. Na szczęście także ten podatek jest odliczany przez bukmachera, co w praktyce oznacza, że gracz nie musi się borykać z odprowadzaniem podatku we własnym zakresie.

Co jednak szczególnie ważne, nie każdy bukmacher online od razu pokazuje wygraną pomniejszoną o te 10% przed zawarciem kuponu. W Betclicu przed zawarciem wybranego kuponu gracz zobaczy informację: „Uwaga: każda jednorazowa wygrana wyższa niż 2280 zł podlega podatkowi w wysokości 10%”. Do tego pokazywana kwota ewentualnej wygranej od razu uwzględnia pomniejszenie wartości o kolejno 12% za zawarcie kuponu i 10% za wygraną wyższą niż 2280 zł.

Jak rozliczyć się z fiskusem po wygranej w Betclic

Odpowiedni podatek od zakładów bukmacherskich przy zawieraniu kuponów rozlicza się w sposób automatyczny. W rzeczywistości wygląda to tak, że gracz przed zawarciem kuponu widzi w zakładce wygranej kwotę pomniejszoną o 12%. Na przykład, zawierając za 50 zł remis w meczu Liverpool – Real Madryt z kursem 3,60, ewentualna wygrana wynosić będzie 158,40 zł. Wynika to z faktu, że współczynnik wygranej wynosi 0,88.

Jak natomiast w praktyce wygląda sytuacja w przypadku odliczania 10% od wygranej powyżej 2280 zł? W Betclicu gracz otrzymuje informacje, że każda jednorazowa wygrana powyżej tej kwoty podlega podatkowi. Co więcej, ewentualna wygrana od razu uwzględnia przeliczenie obydwóch podatków, czyli 12% od zawarcia kuponu i 10% od wygranej. Przez to stawiając remis w meczu Liverpool – Real Madryt z kursem 3,60, gracz wygrywa „tylko” 2851 zł, zamiast 3600 zł bez podatku lub 3168 zł z opodatkowaniem 12%.

Przykładowy kupon z podatkiem od wygranej 12% u bukmachera Betclic

Granie w Betclic a PIT

Kolejna kwestia, która z pewnością interesuje wielu graczy, to rozliczenie w rocznej deklaracji PIT. Czy jest to konieczne? Na szczęście gracze nie mają obowiązku zgłaszania swoich wygranych w corocznej deklaracji PIT. Przez to obydwa podatki, 12% od zawarcia kuponu oraz 10% od wygranej, musi rozliczyć bukmacher online. Nie inaczej sytuacja wygląda oczywiście w przypadku Betclica, który również dokonuje tej formalności.

Oferta promocyjna – gra bez podatku

Inne promocje bukmachera Betclic

Zakładając, że użytkownik decyduje się na postawienie kuponu z wygraną przekraczającą 2280 zł, już na starcie traci dużą część wygranej. Dlatego u bukmacherów online operujących legalnie w naszym kraju można zauważyć różnego rodzaju promocję w postaci gry bez podatku. Oferta ta jest zazwyczaj specjalna i dotyczy określonych spotkań, jest czasowa lub można ją wykorzystać tylko od razu po rejestracji. Wynika to z faktu, że bukmacher musi zapłacić podatek tak czy siak, bez względu na oferowane bonusy.

Jak wyglądają zakłady bez podatku w Betclic? Obecnie nie znajdziemy gry bez podatku w Betclicu. Gracze nie będą mogli skorzystać z tego bonusu ani po założeniu nowego konta, ani poprzez innego rodzaju promocje. Betclic stosunkowo rzadko podejmuje decyzję o wprowadzeniu gry bez podatku, a za jej zamiennik można traktować ofertę Super Kursy. Polega ona na zwiększaniu kursów na najbardziej popularne wydarzenia w najbardziej popularnych dyscyplinach sportowych. Co szczególnie ciekawe, oferta podlega codziennej aktualizacji, przez co gracze mogą ciągle liczyć na zwiększone wygrane.

FAQ

Zakładając konto u tego bukmachera, trzeba liczyć się z podatkiem 12% od zawarcia kuponu oraz 10% od pojedynczej wygranej powyżej 2280 zł.

Ominięcie podatku w Betclicu nie jest na ten moment możliwe, ponieważ bukmacher nie udostępnia promocji w formie gry bez podatku.

Dodaj komentarz

0