Płaska stawka

Co to jest płaska stawka i jak ją grać?

Wśród systemów bukmacherskich jednym z najpopularniejszych mechanizmów obstawiania jest obecnie tak zwana płaska stawka. System ten niezwykle cenią sobie przede wszystkim początkujący gracze. Zwracają oni uwagę na prosty sposób działania i potencjalną minimalizację ewentualnych strat finansowych. Dowiedz się, co to jest płaska stawka i na czym właściwie polega.

Co to jest płaska stawka?

Stawka płaska to system bukmacherski, który stosuje się, by uatrakcyjnić obstawianie kuponów bukmacherskich. Polega na niezmiennym inwestowaniu tej samej kwoty. Stawka zakładu jest taka sama, niezależnie od poprzednich dokonań. Innymi słowami, wygrane lub przegrane kupony nie wpływają na resetowanie się stawek, gdyż kupon zawsze obstawia się za tyle samo.

Płaska stawka to inwestowanie tej samej kwoty bez resetowania

Warto podkreślić, że płaska stawka oznacza obstawianie za stałą wysokość stawki. Ma to o tyle znaczenie, gdyż nie bierze się w ogóle pod uwagę, jak wysokie są kursy czy ryzyko gry. W ten sposób minimalizuje się ryzyko utraty dużej kwoty pieniędzy. Nawet, jeżeli każdy kolejny kupon jest przegrany. Dlatego stawka płaska jest tak popularna wśród początkujących graczy, choć również „starzy wyjadacze” chętnie sięgają po ten system.

Płaska stawka ma też znaczenie psychologiczne, ponieważ w pewien sposób ogranicza zapędy graczy. Korzystając z tego systemu w uczciwy sposób, fani bukmacherki nie mogą obstawiać zbyt dużych kwot pod wpływem emocji. System ten sprawia, że mamy cały budżet pod kontrolą, a nasze konto nie odczuje krytycznie utraty finansów.

Jak obliczyć płaską stawkę?

Systemy bukmacherskie potrafią charakteryzować się nieco bardziej skomplikowanymi obliczeniami. Na szczęście, w przypadku płaskiej stawki nie trzeba pamiętać o żadnych złożonych kalkulacjach. Przede wszystkim, na początku należy określić, jaki budżet chcemy przeznaczyć na grę płaską stawką. Następnie wypada wpłacić odpowiedni depozyt na konto bukmacherskie.

Redukcja wydatków i minimalizowanie ryzyka za pomocą płaskiej stawki

Kapitał na grę określa się, by narzucić sobie samodzielnie limity finansowe i kontrolować osobiste wydatki. Legalni bukmacherzy w Polsce prowadzą działalność, która może być bardzo wciągająca. Płaska stawka pozwala zredukować nieco nasze wydatki i zminimalizować ryzyko wysokich przegranych.

Zatem jak obliczyć płaską stawkę? Eksperci są zgodni, że stawka zakładu nie powinna przekraczać 2% całego budżetu na grę. Jeżeli chcesz przeznaczyć na obstawianie 1000 PLN, stawka każdego kuponu powinna wynosić 20 PLN. Istnieje też wariant nieco bardziej ryzykowny i agresywny, zakładający stawkę płaską w wysokości 4-5%.

Na początek jednak warto skupić się na klasycznej propozycji dwu procentowego progu. Chyba, że kwota budżetu jest bardzo wysoka. Wtedy gracze zwykle schodzą z wartością płaskiej stawki do niższego pułapu. Przy bardzo dużych kapitałach wynieść ona może zaledwie 0,1-0,5% na każdy kupon.

Wady i zalety stawki płaskiej

Wady i zalety stawki płaskiej

Skoro wiemy już, co to jest płaska stawka i jak się ją oblicza, czas zebrać wszystkie plusy i minusy tego systemu bukmacherskiego. Zacznijmy od mocnych stron. Niepodważalną zaletą stawki płaskiej jest łatwość korzystania z jej założeń. Gracz nie musi obliczać kolejnej stawki zakładu z każdym kuponem. Określony wcześniej procent całego budżetu jest stały i niezmienny. Stabilizacja i bezpieczeństwo to określenia, które najlepiej podsumowują charakter funkcjonowania płaskiej stawki. Bankructwo w tym przypadku jest po prostu rzeczą trudną do osiągnięcia.

Co ze słabymi stronami płaskiej stawki? Bez wątpienia wadą tego systemu bukmacherskiego są niewysokie potencjalne wygrane. Niektóre kupony aż proszą się, by zwiększyć stawkę. Uczciwe obstawianie przy pomocy systemu wymaga jednak korzystania z niezmiennej kwoty za każdym razem.

Stawkowanie modulowane a płaska stawka

Gracze, którzy nastawieni są na większe zyski z gry, chętnie korzystają z alternatywy dla płaskiej stawki. System bukmacherski, który nazywa się stawkowaniem modulowanym, zakłada obstawianie od 1 do 10 jednostek przy każdym zakładzie.

Jak obliczyć kwotę stawki? Wróćmy do naszego budżetu 1000 PLN. 10 jednostek powinno stanowić określone 2% budżetu, czyli w tym przypadku 20 PLN. Poszczególne kupony otrzymują swoje „wagi”, według których gracz dobiera właściwą liczbę jednostek. W praktyce, obstawia się w naszym przykładzie wielokrotność 2 PLN, aż do maksymalnej kwoty 20 PLN.

Jest to ciekawa modyfikacja stawki płaskiej, która pozwala urozmaicić grę i uatrakcyjnić potencjalne wygrane. Wadą systemu może być zwiększone ryzyko utraty dużej kwoty pieniędzy.

FAQ

Sugeruje się, by wartość płaskiej stawki przy każdym kuponie wynosiła 2% budżetu na grę. To bezpieczna kwota, choć w przypadku bardzo wysokich kapitałów procent zmniejsza się, by nie ryzykować dużych strat.

Tak, choć nie będzie on równie wysoki, co w przypadku innych systemów bukmacherskich. Jest to łatwy mechanizm, dzięki któremu bukmacher i gra u niego stają się bardziej przystępne.

Dodaj komentarz

0