Systemy bukmacherskie

Systemy bukmacherskie legalnych polskich bukmacherów

Odkryj zupełnie inne i bardziej profesjonalne podejście do obstawiania meczów! Systemy bukmacherskie to świat, który wcale nie jest zarezerwowany dla elitarnych graczy. Każdy może spróbować swoich sił, typując rezultaty w zupełnie inny sposób, niż dotychczas. Tutaj nie ma miejsca na działanie pod wpływem emocji i przeczucia. Jest wyrachowanie, zdrowy rozsądek, a także sporo przestrzeni na analizy. Z naszego artykułu dowiesz się, jak obstawiać mecze systemem, a także, jakie są najskuteczniejsze systemy bukmacherskie. Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć darmowe systemy bukmacherskie i czy gwarantują one wysokie wygrane. Sporo informacji przed nami, a zatem – zaczynajmy!

Ranking bukmacherów 2022

 1. 300 PLN od pierwszego depozytu 200%
  Ważne do 31 października, 2023

  Skopiuj kod

 2. Betcris pakiet powitalny freebetów do 1400 PLN
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 3. STS kod promocyjny - zgarnij do 1660 PLN na start
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 4. Cashback 1000 zł + bonus 1000 zł od depozytów
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 5. Cashback na start Betclic do 200 PLN!
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 6. Bonus od depozytu 200% do 100 PLN w ETOTO
  Ważne do 8 kwietnia, 2023

  Skopiuj kod

 7. Cashback powitalny Fuksiarz do 500 PLN!
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

 8. 1500 PLN w pakiecie powitalnym Noblebet
  Ważne do 31 grudnia, 2023

  Skopiuj kod

Systemy bukmacherskie – co to takiego?

Powinniśmy koniecznie zacząć od wytłumaczenia, o co w ogóle chodzi w systemach bukmacherskich. Pojęcie to odstrasza często początkujących graczy, którzy najczęściej obstawiają wyniki „na czuja” lub typują wyłącznie pewniaków. System bukmacherski kojarzy im się zwykle z jakimś skomplikowanym ślęczeniem nad zakładami i dobieraniem odpowiednich zdarzeń według dziwnego klucza.

Cóż, poniekąd mają rację, ponieważ systemy bukmacherskie rzeczywiście opierają się na dobieraniu odpowiednich zdarzeń. A właściwie stawek. Ponieważ, w wielkim skrócie mówiąc, w systemach bukmacherskich chodzi o „rozbicie banku”. Czyli o ogranie bukmachera.

Co to są systemy bukmacherskie i jak z nich korzystać?

Gdybyśmy mieli zdefiniować system bukmacherski, powiedzielibyśmy, że jest to obstawianie zakładów według ustalonego klucza. Polega on na dobieraniu odpowiednich zdarzeń i stawek na kuponach, które mają zapewnić największe i najpewniejsze zyski. Ułatwienie sobie szansy na zwycięskie kupony to właśnie główny cel gry systemem. Jeżeli gracz opiera się na właściwym mechanizmie obstawiania, może liczyć na pewniejsze i wyższe wygrane.

Oczywiście nie należy zapominać, że nawet najskuteczniejsze systemy bukmacherskie nie zapewniają pewności wygranej. Sport potrafi być wyjątkowo nieprzewidywalny, dlatego też nie należy w pełni ufać grze systemami. Warto traktować je, jako rozszerzenie klasycznego obstawiania na podstawie przeczucia lub podstawowych analiz. W codziennym obstawianiu u bukmacherów jest zbyt wiele zmiennych, by móc nazwać jakikolwiek system najskuteczniejszym. Co nie zmienia faktu, iż warto z nich korzystać.

Systemów bukmacherskich jest całkiem sporo, aczkolwiek można wyróżnić dwie ważne cechy, które wyróżniają najlepsze z nich. Po pierwsze, perfekcyjny system bukmacherski powinien wiązać się z minimalizacją ryzyka. Dotyczy to przede wszystkim potencjalnej utraty kapitału, który gracz przeznacza na stawkowanie kuponów. Drugi filar, który cechuje najlepsze systemy bukmacherskie, to zwiększanie potencjalnych wygranych. Niezależnie od tego, czy dany mechanizm jest bardziej lub mniej rozbudowany. Małe ryzyko i wysoki zysk powinny przyświecać każdemu z nich.

Jakie są rodzaje systemów bukmacherskich?

Mechanizmów obstawiania systemem jest bardzo dużo. W związku z tym, sekcję tę zdecydowaliśmy się podzielić na dwie części. Po pierwsze, znajdziecie tutaj najpopularniejsze i najskuteczniejsze systemy bukmacherskie. Poświęcimy im nieco więcej miejsca, by wyjaśnić, na czym dokładnie polegają. Żeby móc zestawiać najciekawsze mechanizmy z innymi, musimy jednak poznać nieco szerszy kontekst. Dlatego też zaczniemy od graficznego zebrania najważniejszych informacji, dotyczących znanych systemów bukmacherskich:

Nazwa systemuWysokość stawkiPrzedział kursówKapitał własnyMożliwy zyskRyzyko
1-3-2-62-5% kapitału~2.00ŚredniWysokiNiskie
Ciąg Fibonacciego2% kapitału~3.00ŚredniŚredniŚrednie
D’Alembert2% kapitału~3.00ŚredniŚredniŚrednie
GreenwoodZależna od zamierzonych zyskówAKO ~7.00ŚredniWysokiWysokie
Kryterium Kelly’egoNa podstawie wzoruValuebetyŚredniNiskiBardzo niskie
LabouchereZależna od zamierzonych zysków~2.00ŚredniŚredniŚrednie
Modulowany2% kapitałuDowolnyŚredniŚredniNiskie
Piętnastka2-5% kapitału2.00-2.20ŚredniWysokiNiskie
Płaska stawka2-5% kapitału>2.00NiskiŚredniNiskie
Polish Middles5-10% kapitałuUnder/OverWysokiŚredniNiskie
Progresja Martingale’a1-2% przy pierwszym zakładzie~3.00NiskiWysokiWysokie
Stawkowanie procentowe2-5% kapitałuDowolnyŚredniŚredniNiskie
System Paroli2-5% kapitału~2.00NiskieWysokiWysokie

Zanim przejdziemy do zdefiniowania najlepszych systemów bukmacherskich, chcielibyśmy wytłumaczyć jeszcze zawiłości powyższej tabeli. Pojawiło się tu kilka pojęć, które zasługują na parę słów wyjaśnienia:

 • Kapitał – znany również pod nazwą bankroll lub po prostu budżetu. Dotyczy niczego innego, jak środków finansowych, które gracz planuje przeznaczyć na typowanie w konkretnym przedziale czasowym. Tymi pojęciami będziemy się bardzo często posługiwać w dalszej części tekstu.
 • Valuebet – zakład wartościowy, którego kurs jest wyższy, niż powinien wynikać z procentowych szans na spełnienie. Często legalni bukmacherzy w Polsce organizują specjalne zakładki bonusowe, gdzie umieszczają najciekawsze zakłady. Są do nich przypisane najwyższe na rynku kursy i to je właśnie nazywamy valuebetami.
 • Under/Over – zakład, gdzie stawia się powyżej lub poniżej określonej wartości. Zwykle dotyczy liczby strzelonych bramek w meczu piłkarskim poniżej lub powyżej danego progu. Liczbowe wartości dla zakładów over i under mogą być bardzo różne, a kursy na nie całkiem atrakcyjne.

System bukmacherski: płaska stawka

 System bukmacherski płaska stawka - zachowawcza i bezpieczna gra

Stawka płaska to bodaj najpopularniejszy system bukmacherski na świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim prostym zasadom. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają eksplorować mechanizmy stawkowania i dobierania zakładów.

Podstawowa cecha płaskiej stawki opiera się na tym, że do każdego kolejnego zakładu dobierana jest identyczna stawka. W tym przypadku sugeruje się, by wynosiła ona 2% budżetu gracza. W ten sposób do obstawienia w systemie będzie w sumie przynajmniej 50 zakładów. Proporcjonalne szanse na wytypowanie zwycięskich kuponów tym samym rosną. Można zaryzykować wyższe stawki, choć w systemie bukmacherskim płaska stawka nie poleca się przekraczanie 5% kapitału. Wtedy jednak szanse na zyski są nieco niższe. Najważniejsze, by stale trzymać się ustalonej na początku gry stawki – nie zmniejszać, ani nie zwiększać jej w trakcie używania systemu.

W przypadku stawki płaskiej mamy do czynienia z dość zachowawczą i bezpieczną grą. Ten opłacalny system bukmacherski nie powoduje wysokiego ryzyka utraty budżetu. Należy jednak podkreślić, że wysokości wygranych nie są zbyt wysokie, ale własny bankroll także nie należy do najwyższych.

System bukmacherski: klasyczna progresja Martingale’a

Progresywne systemy bukmacherskie funkcjonują w kilku iteracjach, a najbardziej rozpowszechnioną jest wersja Martingale’a. System ten nazywa się również klasyczną progresją. Podobnie, jak w przypadku innych mechanizmów tego typu, podstawowa jego cecha do wykorzystanie zmiennych stawek w trakcie gry.

System bukmacherski klasyczna progresja Martingale;a - wysoka szansa na sukces

Jeżeli chodzi o progresję Martingale’a, mamy tu do czynienia z progresją malejącą. Zmiany dotyczą przegranych kuponów. Po każdym przegranym kuponie, gracz gra za podwójną stawkę poprzedniego zakładu. Z kolei wygrane kupony powodują, że wraca do stawki wyjściowej, od której zaczynał. Celem takiego rozwiązania jest szybkie nadrabianie strat w stosunku do nietrafionych zakładów. Progres „zeruje się” za każdym razem, gdy kupon w końcu okaże się wygrany. Sugeruje się, by początkowa stawka mieściła się w przedziale od 1 do 2% całego kapitału na grę systemem.

Mocne strony klasycznej progresji to wysoka szansa na sukces i szybkie odrobienie ewentualnych strat. Co więcej, ten rodzaj systemu bukmacherskiego nie zakłada prowadzenia dodatkowych analiz przedmeczowych. Same zyski z klasycznej progresji nie są jednak wysokie, a gra obarczona jest sporym ryzykiem utraty budżetu. Martingale okazuje się przydatny, gdy chcemy szybko odrobić straty i na tym poprzestać. W dłuższej perspektywie czasu lepiej postawić na inne koncepcje.

System bukmacherski: ciąg Fibonacciego

Ciąg Fibonacciego to koncepcja matematyczna, z którą spotkać się można w wielu innych dziedzinach nauki i życia. Mówi się o nim, jak o złotym podziale wszechświata, gdyż wykres ciągu określa perfekcyjny porządek i podział proporcji. Podobnie jest w przypadku systemu bukmacherskiego, gdzie Fibonacci jest ciekawym rodzajem progresji.

System bukmacherski ciąg Fibonacciego - bezpieczny system bukmacherski

Decydując się na wykorzystanie ciągu Fibonacciego, jako systemu bukmacherskiego, należy liczyć się ze średnimi stawkami, średnim zyskiem i średnim ryzykiem. Co wcale nie oznacza, że pomysł gry ciągiem również jest „średni”. Polega ona na rozpoczęcia systemu od stawki 1. Każdy kolejny kupon obstawiać należy stawką, która stanowi sumę dwóch poprzednich. Dzięki temu stawki rosną zdecydowanie wolniej, niż w przypadku innych rodzajów systemów progresywnych. Ciąg Fibonacciego jest też bezpieczniejszy od progresji Martingale’a już w przypadku wyższych etapów rozgrywki. Tutaj w przypadku wygranego kuponu nie cofamy się na początek, lecz tylko o jeden krok, do poprzednio wykorzystanej stawki. Dopiero wygrana dwa razy z rzędu „zeruje” postęp w ciągu.

Czy ciąg Fibonacciego to najlepszy system bukmacherski? Z pewnością nie, choć ryzyko jest tutaj mniejsze, niż w przypadku klasycznej progresji. Wadą tego systemu jest jednak fakt, iż na start wymaga on całkiem pokaźnej kwoty budżetu na grę. Warto również pamiętać, że Fibonacci sprawdza się przy dłużej serii gier. W przypadku krótkoterminowych rozgrywek zysk będzie zdecydowanie niższy.

System bukmacherski: stawkowanie procentowe

W przypadku stawkowania procentowego wracamy do obstawiania za stałą stawkę. Jednakże nawet w tym przypadku jej ostateczna wartość będzie się zmieniać. Jak to możliwe? Ponieważ, jak sama nazwa systemu wskazuje, mamy do czynienia z wysokością stawki opartej na konkretnym procencie. Zaleca się, by wynosił on zawsze 2% budżetu na grę. Procent ten jest niezmienny, za to zmienia się kwota stawki. Przy wygranych budżet będzie wzrastał, a tym samym kwota stawki pójdzie w górę. Stawka maleje w przypadku przegranych.

System bukmacherski stawkowanie procentowe - obstawianie za stała stawkę

Stawkowanie procentowe to stosunkowo bezpieczny system bukmacherski, który może być idealnym rozwiązaniem dla początkujących graczy. Przynosi on lepsze zyski, niż płaska stawka, ale uzależnione są one od poprawnego typowania zdarzeń na kuponach. Żeby urozmaicić sobie grę tym systemem, można pogrupować kupony w trójki, a dopiero po ich rozegraniu zwiększać lub zmniejszać stawkę. Procentowe stawkowanie daje całkiem szerokie pole do popisu, ponieważ gracze mogą samodzielnie decydować o ostatecznym kształcie rozgrywki.

Gracz, który zdecyduje się obstawiać kupony z wykorzystaniem stawkowania procentowego, musi liczyć się z niższymi wygranymi na start. Stawka w wysokości 2% budżetu nie zapewnia dużych zysków, które pojawiają się dopiero po długiej serii wygranych kuponów. Na bieżąco trzeba czuwać nad przebiegiem gry i zmianami budżetu, by odpowiednio obliczyć swoją stawkę. Według nas, jest to dobry system do nauki typowania z wykorzystaniem analiz i stałej kontroli nad kuponami.

System bukmacherski: progresja na remisy

Progresja na remisy to wariant systemu Martingale’a, w którym typuje się wyłącznie remisy w spotkaniach sportowych. Z tego względu, ten rodzaj systemu bukmacherskiego dotyczy tylko dyscyplin, w których może paść remis. Najczęściej jest to piłka nożna oraz hokej na lodzie. Kursy bukmacherskie na rozstrzygnięcie remisowe są zwykle dość wysokie.

System bukmacherski progresja na remisy - typowanie remisów na spotkaniach sportowych

W piłce nożnej wahają się zwykle między 2.0 a 4.5, zaś w hokeju wynoszą zazwyczaj więcej niż 4.0. W tym systemie chodzi o to, by skupić swoją uwagę na drużynach, które nie odnoszą zwycięstw i porażek w ostatnich spotkaniach. Seria remisów daje wysokie matematyczne szanse na kolejne rozstrzygnięcie bez wygranej jednej z drużyn.

Standardowo, każdy przegrany zakład powoduje, że stawka na kolejnym kuponie powinna być podwojona. Jednak gracz ma prawo określić swój indywidualny mnożnik. W przypadku wygranej, gracz odrabia straty finansowe i może rozpocząć progresję od zera. Podwajanie stawek powoduje ich szybki wzrost, co wiąże się z koniecznością posiadania dość dużego budżetu na grę. Należy się liczyć również z opcją nałożenia przez bukmachera limitu wysokości stawek na dane spotkanie lub nawet na konkretnego gracza. W przypadku gry progresją na remisy trzeba uzbroić się w cierpliwość i z uporem dążyć do cotygodniowego obstawiania remisów.

Zaletą progresji na remisy jest możliwość uzyskania zadowalających wyników finansowych. Oczywiście pod warunkiem, że dana drużyna utrzyma passę remisów. Gdyby stało się inaczej, należy podwajać swoją stawkę tak długo, aż znów dany zespół zremisuje swoje spotkanie. Przy wysokich kursach można jednak łatwo odrobić straty. Ryzyko jest dość duże, ale sam system dość ciekawy i nietypowy. Warto wypróbować go, jeśli możemy zaryzykować nieco większy bankroll.

System bukmacherski: Greenwood

System Greenwood opiera się na mechanizmie stałego profitu, który swoje zastosowanie znajduje przy kuponach typu AKO. Ten przykład mechanizmu bukmacherskiego opiera się na dowolności profitu, jaki chce osiągnąć gracz. Wszystko zależy jednak od kapitału, jaki gracz chce przeznaczyć na grę w systemie Greenwood. Przegrany zakład powoduje, że przy kolejnym kuponie stawka zwiększa się w taki sposób, by zagwarantować odrobienie strat. Przy okazji oczywiście trzeba celować w zamierzony profit.

System bukmacherski Greenwood - stały profit na kuponach AKO

Typując zdarzenia na kuponach akumulacyjnych trzeba jednak liczyć się z mniejszym prawdopodobieństwem wygranej. W Greenwoodzie każdy kupon powinien zawierać około 4-5 zdarzeń, a kurs ogólny wynosić mniej-więcej 7.00. Taki system na 4 mecze to dobra opcja, by szybko zyskać spore wygrane. Nawet przy pierwszym wygranym kuponie można łatwo odrobić straty, gdyż system ten dopasowuje stawki tak, by zawsze wyjść na plus.

Co nie zmienia faktu, że należy uważnie obstawiać konkretne zdarzenia sportowe. Kupony AKO trudniej zrealizować, niż zakłady SOLO. Dlatego też wielu graczy szybko rezygnuje z gry systemem Greenwood, który uważa się za jeden z najbardziej ryzykownych. Trzeba mieć naprawdę dużą skuteczność wygranych, by móc odnieść sukces w ramach Greenwoodu.

System bukmacherski: system Paroli

W przypadku tego mechanizmu można spotkać się również z nazwą systemu anty-martingale. Nazwa ta mówi sama za siebie, ponieważ system Paroli działa w przeciwieństwie do Martingale’a, gdyż jest to progresja rosnąca. Tutaj stawki zwiększają się bowiem w przypadku poprawnie rozstrzygniętych kuponów. Wygrywasz – podnosisz stawkę na kolejnym kuponie. Przegrywasz – wracasz do pierwszego kroku obstawiania tym systemem.

System paroli - zmniejszone ryzyko utraty dużych stawek przy serii przegranych

Problem systemu Paroli pojawia się, gdy gracz zaliczy dłuższą serię porażek. Aby „odkuć się” na kolejnych kuponach, potrzebnych jest więcej wygranych. U klasycznego Martingale’a wystarczy jednak jeden kupon, by odrobić straty. W tym systemie nawet jeden przegrany kupon w trakcie serii wygranych powoduje powrót na początek progresji. Z tego powodu system paroli uznaje się za ryzykowny i oczekujący od gracza dużej częstotliwości wygranych.

Czy system Paroli ma jakieś zalety? Największym plusem tego mechanizmu obstawiania jest niewątpliwie zmniejszone ryzyko utraty dużych stawek przy serii przegranych. Wiąże się to z tym, że gracz nie podnosi stawki w przypadku nietrafionego kuponu. Jednakże późniejsze odrabianie strat jest czasochłonne i nieco bardziej skomplikowane. Z tego powodu taki mechanizm gry poleca się bardziej doświadczonym użytkownikom zakładów bukmacherskich.

Jak mają się systemy bukmacherskiego do naszego kapitału?

Nasz kapitał (budżet, bankroll) to kwota, którą chcemy przeznaczyć na grę danym systemem bukmacherskim. Należy pamiętać, że nawet najskuteczniejsze systemy bukmacherskie nie zapewniają 100% wygranych. Powinni to zrozumieć szczególnie początkujący gracze, którzy oczekują, że grając systemem będą więcej wygrywać. Zdroworozsądkowe podejście i chłodne kalkulacje faktycznie mogą przynieść spore wygrane w dłuższej perspektywie czasu. Wiele zależy jednak od tego, jaki budżet możesz przeznaczyć na dalszą grę.

Systemy bukmacherskie a nasz bankroll

Darmowe systemy bukmacherskie można podzielić na trzy kategorie pod kątem wykorzystywanego kapitału. W tabeli, która znajduje się wcześniej w tekście, umownie podzieliliśmy je na poziom niski, średni i wysoki. Możesz oczywiście zacząć z dowolnym kapitałem, ale nie zapominaj, że w grę wchodzą również przegrane kupony. Ma to znaczenie w przypadku różnego rodzaju progresji. Tego rodzaju systemy bukmacherskie zakładają na przykład podwajanie stawek w przypadku przegranych kuponów. Dłuższa seria niepowodzeń powoduje, że środki z konta depozytowego coraz szybciej ubywają. A wygranych nie widać…

Początkujący gracze powinni zapoznać się z systemami, które nie wymagają dużych nakładów budżetowych na start. Chodzi o to, by wypróbować swoje szanse i możliwości, a dopiero z czasem odkrywać dla siebie najlepsze systemy bukmacherskie. Takie, które będą najbardziej perspektywiczne i zapewniały najbardziej niewiarygodne zyski z gry. Koniec końców, chodzi przecież o wysokie wygrane, prawda?

Jakie systemy bukmacherskie dostępne są u legalnych polskich bukmacherów?

Większość legalnych polskich bukmacherów oferuje na swoich stronach internetowych możliwość gry systemowej. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek obstawiania na bazie systemu bukmacherskiego, warto sprawdzić ranking najlepszych bukmacherów w Polsce.

W przypadku obstawiania spotkań sportowych u bukmacherów, należy odpowiednio przygotować się do wykorzystania systemów. Podczas typowania zakładów bukmacherskich spotkać się można z następującymi pojęciami:

Zakład maxi lub maxikombi

Zakłady maxi i maxikombi - na czym polegają?

Są to zakłady systemowe, które nazywa się również rozpisem lub systemem blokowym. Taki rodzaj kuponu polega na obstawianiu kombinacji różnego rodzaju. Funkcjonuje kilka rodzajów maxikombi, w tym:

 • System 2 z 3 – polega na stworzeniu trzech bloków zakładów AKO z kombinacją różnych stawek. W tym systemie wybierasz trzy typy na kuponie AKO, ale jeśli jeden z zakładów będzie nietrafiony, cały kupon „nie wejdzie”. Obstawiając systemem zmniejszasz ryzyko przegrania całej stawki. Jednocześnie jednak ostateczny zysk jest mniejszy, niż gdyby wytypować tylko jeden kupon. W systemie 2 z 3 dzieli się deklarowaną stawkę na trzy, zatem ryzyko przegranej zmniejsza się wprost proporcjonalnie.
 • System skrócony – opiera się na obstawianiu kuponów AKO w taki sposób, by eliminować bloki, które obarczone są najwyższym ryzykiem przegranej. Najbardziej podstawowy będzie system na 4 mecze. Systemy skrócone bukmacherskie polegają na odrzuceniu najmniej opłacalnych bloków z systemu pełnego, który zakładałby postawienie 6 kuponów. W skróconej wersji ograniczamy się do 4 kuponów. Należy trafić przynajmniej dwa bloki, by móc cieszyć się z zysków.

Zakład kombi

Kupony z zakładami kombi nazywają się również kuponami AKO lub akumulacyjnymi. To dość istotne, by pamiętać ich nazwy, ponieważ niektóre systemy bukmacherskie opierają się właśnie na typowaniu kombi. Kupon taki tworzy się już po dodaniu drugiego zdarzenia do typowanego kuponu. Zakłady akumulacyjne zwiększają potencjalną wygraną przy dowolnej stawce gracza. Warto mieć także na uwadze, że z każdym kolejnym zdarzeniem rośnie ryzyko przegranej, gdyż zmniejszają się matematyczne szanse na poprawne wytypowanie wszystkich rozstrzygnięć. Wiele systemów, z których można korzystać na stronach legalnych polski bukmacherów, wymaga obstawiania właśnie kuponów AKO.

Kupony double i treble

Wśród zakładów kombi największą popularnością cieszą się kupony double oraz treble. W przypadku tego pierwszego, obstawiamy wyłącznie dwa zdarzenia w ramach jednego kuponu. Z kolei treble to kupon z trzema wytypowanymi zakładami na jednym kuponie kombi. Wśród graczy często można spotkać się z tymi dwoma określeniami, gdyż zapewniają one stosunkowo niskie ryzyko. Czy wygrane na takich kuponach mogą być wysokie? Prawda jest taka, że grając systemem nie trzeba obstawiać żadnych tasiemców. Dwa lub trzy zdarzenia wystarczą, by współczynnik na kuponie wynosił nawet więcej niż 10.00. Przy odpowiednio wysokiej stawce można zatem pomnożyć swoje środki finansowe w stosunkowo krótkim czasie.

Kupon single

Zakład SOLO, pojedynczy, single. To z kolej najprostszy z możliwych kuponów, gdzie obstawia się tylko i wyłącznie jeden zakład bukmacherski. W bardzo łatwy sposób można obliczyć potencjalne wygrane z takiego kuponu. Wystarczy pomnożyć stawkę przez kurs zakładu i odjąć od wyniku 12% podatku bukmacherskiego (czyli pomnożyć przez współczynnik 0,88). Jest to najlepszy rodzaj kuponu dla początkujących graczy, którzy chcą zapoznać się z działaniem bukmacherów w Polsce. Jeśli jednak chce się wygrywać większe kwoty, trzeba w pewnym momencie przestawić się na kupony akumulacyjne.

Jak ograć buka? Czy da się wygrywać u polskich bukmacherów?

Często można spotkać się z opiniami ludzi, którzy nie wierzą bukmacherom. Uważają oni, że zakłady bukmacherskie to oszustwo zakrojone na bardzo szeroką skalę. Tego typu bajki można odłożyć na tę samą półkę, co teorie spiskowe płaskoziemców. Legalni polscy bukmacherzy są uczciwi i godni zaufania. Pod warunkiem, że gra się odpowiedzialnie i spełnia się kilka podstawowych zasad. Zdrowy rozsądek i chłodne kalkulacje mogą przełożyć się na potencjalnie wysokie wygrane. Czy można zatem ograć buka? Oczywiście. Pytanie brzmi, w jaki sposób da się to osiągnąć?

Czy da się wygrywać u polskich bukmacherów?

Jeśli grasz okazjonalnie, kierujesz się intuicją i emocjami, a także nie poświęcasz czasu na przygotowanie się do obstawiania – być może bukmacherka nie do końca jest Twoim konikiem. Jasne, zdarzają się osoby, które potrafią wyśnić sobie wynik meczu lub wywróżyć rezultat spotkania z fusów po kawie. Zabobony należy jednak skonfrontować z nauką. Naszym zdaniem szala powinna przeważyć na stronę analiz matematycznych i zdystansowanego podejścia do obstawiania.

Rozsądek, rozsądek i jeszcze raz rozsądek. Takie myślenie zdaje się mieć zastosowanie również w przypadku zakładów bukmacherskich. Nie należy rzucać się bezmyślnie na wysokie kursy, tylko przeanalizować dokładnie sytuację przed postawieniem kuponu. Szczególnie, gdy gra się systemem bukmacherskim. Wybierając dla siebie odpowiedni mechanizm, należy być przygotowanym na potencjalnie wyższe przegrane w perspektywie progresji. Zanim zaczną się wygrane, można bowiem całkiem sporo stracić. Dlatego należy podchodzić do bukmacherki z pewną dozą rezerwy.

Chcesz ograć buka? Nie daj mu na sobie zarobić. Nigdy nie graj systemem za pieniądze, których nie możesz zaryzykować. Nie daj się też ponieść emocjom, gdyż chłodne kalkulacje mogą zapewnić zdrowsze podejście do gry. Co za tym idzie, można liczyć na pewniejsze wygrane, które nie będą obarczone ryzykiem związanym z intuicją.

Dlatego, zanim zaczniesz korzystać z systemów bukmacherskich, przeanalizuj swoją sytuację. Sprawdź, czy jesteś w stanie zaryzykować swój budżet i poświęcić nieco więcej czasu na grę.

Podsumowanie

Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie zdaniem wielu graczy powinny zapewniać wysokie wygrane przy najniższym możliwym ryzyku. W ten sposób każdy gracz mógłby potencjalnie ogrywać bukmacherów i liczyć na same zwycięskie kupony. Gdyby tak było w rzeczywistości, legalni polscy bukmacherzy pewnie szybko by splajtowali.

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, jak obstawiać mecze systemem, musi przygotować się na poświęcenie większej ilości czasu na grę. Niezbędne będą analizy przedmeczowe i wyspecjalizowanie się w jednej dyscyplinie sportowej. Ba, najlepiej skupić się na jednej lidze, by móc trafnie przewidywać kolejne rezultaty poszczególnych zdarzeń. Niechaj nie zwiodą Cię wysokie kursy, gdyż czasami lepiej podejść do pewnych zakładów w większą rezerwą.

Typowanie zakładów sportowych w oparciu o system powinno opierać się o optymalną stawkę. Ta może zmieniać się w zależności od wybranego systemu bukmacherskiego, co jest naturalne dla różnego rodzaju progresji.

Grę systemem warto zacząć od przygotowania podstawowych narzędzi, które mogą okazać się pomocne w dłuższej perspektywie. Mowa tu o prostym arkuszu kalkulacyjnym Excel. Jeśli ktoś woli tradycyjne metody, zapiski może prowadzić także w zeszycie. Excel ma jednak jedną niepodważalną zaletę: jest w stanie liczyć bardziej skomplikowane formuły matematyczne. Można w ramach programu stworzyć swój własny kalkulator, który będzie pomocny podczas gry systemowej. Wybrane kalkulatory dostępne są również w sieci.

Systemy bukmacherskie możemy polecić zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom. Grunt, to wybrać odpowiedni styl obstawiania do swoich potrzeb i oczekiwań. Niektóre z nich mogą z pozoru wydawać się bardziej skomplikowane, choć wcale takie nie są. Zacznij od stawkowania procentowego, a z czasem również systemy progresywne nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic. Bądź gotów na wszelkie rozwiązania, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Życzymy Ci powodzenia, sukcesów w bukmacherce i wysokich wygranych z kuponów!

FAQ

Stawkowanie zakładów to sposób dobierania odpowiedniej stawki, za jaką obstawia się dany kupon bukmacherskich. W przypadku gry systemami, warunki stawkowania mogą być bardzo różne. Niektóre systemy zakładają stałe stawki, inne zaś opierają się na progresji – malejącej lub rosnącej. Ważne jest, by pamiętać o ustalonym na początku gry systemowej maksymalnej wysokości stawek. Eksperci od bukmacherki sugerują, by stawka nie przekraczała 5% budżetu, który chcesz przeznaczyć na serię gier. Zawiłości związane z procentowym udziałem stawek zależą od konkretnych rodzajów systemów bukmacherskich.

To temat-rzeka. Każdy gracz ma swoje własne rozwiązania, które pomagają mu w skutecznym obstawianiu zakładów bukmacherskich. Możemy podzielić się ogólnymi zasadami poprawnego typowania, które zwiększają szansę na wygrane i większą satysfakcję z gry.
Przede wszystkim, do bukmacherki należy podchodzić bez zbędnego bagażu emocjonalnego. Kibicowanie ulubionym klubom, reprezentacjom i sportowcom odstaw na bok. Tu liczy się chłodna analiza i kalkulacje matematyczne. Nikogo nie powinien dziwić fakt obstawiania zakładów przeciw swoim faworytom. Najlepiej opierać się na wnikliwej analizie dotychczasowych wyników, bezpośrednich starć, aktualnej sytuacji klubowej i ligowej. Do tego dochodzą zmienne, takie jak zdrowie zawodników, kontuzje, powołania, roszady w składzie i ustawieniu. Każda dyscyplina sportowa rządzi się swoimi prawami, zatem warto zostać ekspertem w jednej konkretnej dziedzinie.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto podkreślić szczególnie przy obstawianiu w ramach systemów bukmacherskich. Mowa o finansach. Ważne jest, by obstawiać tylko za takie stawki, których ewentualna utrata nie będzie bolesna. Nigdy nie ryzykuj zbyt dużych pieniędzy, jeśli ma to w odbić się w negatywny sposób na Twoim budżecie domowym. Graj odpowiedzialnie i pamiętaj, by zgłosić się do specjalisty, jeśli zauważysz u siebie oznaki uzależnienia od hazardu.

Dodaj komentarz

0