Czym jest cashout?

Czym jest cashout u polskich bukmacherów?

Wśród bonusów i promocji bukmacherskich bezsprzecznie króluje cashback, freebet czy bonus od depozytu. Jak się jednak okazuje, niesłabnącą popularnością cieszy się również cashout. Zamknięcie zakładu i wypłata stawki sprawiają, że powstaje szereg pytań i wątpliwości. W poniższym artykule wyjaśniamy na czym polega usługa cash out, od czego zależy skorzystanie z bonusu, a także ile może wynieść zwrot. Jeżeli interesuje Cię cash-out, dowiesz się również, którzy legalni polscy bukmacherzy promują tę usługę w swojej ofercie.

Czym jest cashout i jak działa?

Na początku ustalmy jedno. Cash OUT to nie cash BACK. Opcja cashback to zwrot pieniędzy, które pochodzą z Twojego konta depozytowego i stanowią stawkę, za którą grasz. Co więcej, funkcja cashoutu nie jest też całkowitą anulacją kuponu, czyli zrezygnowaniem z gry i możliwością 100% zwrotu poniesionych kosztów.

Czym jest cashout u polskich bukmacherów?

Cashout to opcja zamknięcia kuponu bukmacherskiego przed rozstrzygnięciem spotkania lub kiedy jeszcze trwa. Jeżeli dany bukmacher oferuje opcję cashoutu, gracz może wycofać wcześniej zawarty zakład bukmacherski. Zwykle korzysta się z tej usługi online, gdy spotkanie sportowe nie idzie po myśli typera.

Dzięki temu można zapewnić sobie brak utraty przynajmniej części pieniędzy postawionych na kupon. Przedwcześnie zamknięty kupon bukmacher rozlicza według ustalonych zasad. Opierają się one na mnożeniu współczynnika, stawki, a także kursu zdarzenia, który ustala firma bukmacherska.

W jaki sposób działa opcja cashout? Wypłata środków i wcześniejsze zamknięcie zakładu w całkowitej mierze zależy od bukmachera. Aby być na bieżąco z możliwością cashoutu, warto śledzić ofertę firmy bukmacherskiej, u której obstawiamy zakłady. Zamknięty wcześniej kupon spowoduje zwrot przynajmniej części pieniędzy.

Funkcja ta wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, ponieważ sport potrafi być nieprzewidywalny. W przypadku, gdy sytuacja meczowa odwróci się na Twoją korzyść już po skorzystaniu z opcji cashout, będziesz pluł sobie w brodę, że nie zdobędziesz potencjalnej wygranej z kuponu.

Od czego zależy cashout?

W dużym skrócie i uproszczeniu można powiedzieć, że cashout zależy od widzimisię bukmachera. Faktem jest, że legalni bukmacherzy w Polsce raz udostępniają tę opcję, a raz nie. Gdybyśmy przyjrzeli się bliżej zasadom funkcjonowania buków na polskim rynku, to wszystko nabiera sporo sensu. Zakłady bukmacherskie to przecież biznes, a biznes musi na siebie zarabiać. Przychody spółek byłyby o wiele niższe, gdyby każdy mógł bezwarunkowo zamykać kupony i otrzymywać zwroty kosztów.

Na czym polega i od czego zależy promocja cashout u legalnych polskich bukmacherów?

Cashout może dotyczyć zarówno kuponów pojedynczych, jak i wielokrotnych. W przypadku SOLO może działać także opcja zamknięcia zakładu w trakcie jego trwania, pod warunkiem, że nie jest przegrany.

Gracze chętniej korzystają jednak z funkcji cashoutu dla kuponów AKO. Dlaczego? Ponieważ opcja ta pozwala im na zgarnięcie części wygranej. Dla przykładu: typujesz kupon akumulacyjny z dziesięcioma zdarzeniami, które odbywają się jedno po drugim. Każdy kolejny zakład okazuje się wygrany, aż dochodzisz do zdarzenia, które potencjalnie może Ci „nie wejść”. Poprzednie poprawnie wytypowane i rozliczone zdarzenia przekładają się już na satysfakcjonującą sumę wygranych. Dlatego w tym momencie, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, warto skorzystać z zamknięcia kuponu. W takim wypadku przynajmniej część potencjalnej wygranej będzie rozliczona na Twoją korzyść według zasad obliczania cashoutu u danego buka.

Od strony praktycznej, działanie cashoutu zależy od kursów na dane spotkanie, wyniku meczu, a także czasu, pozostającego do jego końca. Legalni bukmacherzy, oferujący tę opcję online, mają swoje własne rygory jej udostępniania. Może się ona pojawić w przypadkach zmian kursu po kilku dniach od zawarcia zakładu. Czasami działa także w trakcie trwania spotkań na żywo, kiedy można zamknąć kupon po strzeleniu bramki. Najczęściej wtedy decydują się na cash out osoby, które mogą więcej stracić, niż zyskać.

Cashout – przykłady u polskich bukmacherów

Ponieważ wypłata cashout może powodować pewne wątpliwości, postanowiliśmy pokazać to na konkretnych przykładach. Pamiętaj, by zanim założysz konto i wpłacisz pierwszy depozyt, sprawdzić funkcjonowanie cashoutu u danego bukmachera. Czasami wybór ten jest niedostępny, a niekiedy nie współpracują z nim kupony live. Te wszystkie powody sprawiają, że należy wcześniej przeanalizować bieżącą ofertę zakładów bukmacherskich. Zobaczmy zresztą, jak cash out wygląda w praktyce.

Przykład pierwszy

Gracz postawił kupon akumulacyjny z dwoma zdarzeniami:

  • HK Kopavogur – Hafnarfjordur; liczba goli (więcej niż 3,5), kurs 4.00
  • Sport Boys – Alianza Lima; liczba goli (więcej niż 1,5), kurs 4.50

Całkowity kurs po przemnożeniu na tym kuponie wynosi 18.00, a gracz zagrał stawką w wysokości 15 PLN. Możliwa wygrana w przypadku poprawnego rozstrzygnięcia całego kuponu to 237,60 PLN już po odliczeniu 12% podatku bukmacherskiego.

Jak widać, oba spotkania jeszcze trwają, zatem gracz śledzi ich wyniki na żywo. W meczu Sport Boys – Alianza Lima padły już dwa gole, a zatem więcej niż 1,5. Bez względu na dalsze bramki, zakład ten będzie poprawnie rozstrzygnięty. Z kolei w spotkaniu HK Kopavogur – Hafnarfjordur powinno, zdaniem gracza, paść więcej niż 3,5 goli. Wynik do przerwy to 1:1, a zatem piłkarze strzelili dopiero 2 gole. To wciąż za mało, by cały kupon był zwycięski.

Promocja cashout legalnego bukmachera STS w aplikacji mobilnej

Ponieważ jedno z dwóch zdarzeń na kuponie jest już pewne wygranej, gracz może skorzystać z opcji cashout. Ma szansę otrzymać wtedy 117,33 PLN. Przy postawionej stawce 15 PLN to całkiem niezły wynik. Są dwa rozwiązania takiej sytuacji. Zamknięcie kuponu i czysty zysk lub oczekiwanie na rozstrzygnięcie drugiego spotkania. Niezależnie od decyzji gracza, musi on podjąć pewne ryzyko. Albo utraty części potencjalnej wygranej, albo „utopienia” całego kuponu, który jest już połowicznie zwycięski.

Przykład drugi

Gracz postawił kupon akumulacyjny z pięcioma zdarzeniami:

  • Kopavogur – FH Hafnarfjordur; obie drużyny strzelą gola (tak), kurs 1.47
  • KR Reykjavik – Valur R.; zakład bez remisu ze wskazaniem na Valur R, kurs 1.81
  • Vaasan – Kokkola; obie drużyny strzelą gola (tak), kurs 1.75
  • ASU Poli Timisoara – CS Mioveni; typ 1X, kurs 1.69
  • Kukesi – Bylis; obie drużyny strzelą gola (tak), kurs 1.99

Całkowity kurs po przemnożeniu na tym kuponie wynosi 15.66, a gracz zagrał stawką w wysokości 15 PLN. Możliwa wygrana w przypadku poprawnego rozstrzygnięcia całego kuponu to 206,71 PLN już po odliczeniu 12% podatku bukmacherskiego.

Tym razem nie mamy do czynienia z podglądem na żywo. Trzy z pięciu spotkań już się zakończyły, zaś gracz oczekuje na rozpoczęcie kolejnych dwóch. Wciąż ma jeszcze możliwość wcześniejszego zamknięcia swojego kuponu online.

W tym przypadku trzy z pięciu zakładów zostały poprawnie wytypowane i rozstrzygnięte na korzyść gracza. W grze pozostały jeszcze dwa zdarzenia, które zaważyć mogą na ostatecznej wygranej całego kuponu. Bukmacher w tym momencie oferuje wcześniejsze zamknięcie kuponu. Dzięki trzem poprawnie wytypowanym rozstrzygnięciom, gracz może otrzymać cashout w wysokości 58,10 PLN.

Poniżej screen omawianego przez nas kupony ze strony internetowej STS cashout:

Promocja Cashout bukmachera STS na stronie internetowej

Przykład trzeci

Gracz postawił kupon akumulacyjny z dwoma zdarzeniami:

  • Esteghlal – Zob Ahan Isfahan; ilość bramek (więcej niż 1,5), kurs 2.18
  • Gaz Metan – Iasi; liczba goli (więcej niż 4,0), kurs 4.20

Całkowity kurs po przemnożeniu na tym kuponie wynosi 9.16, a gracz zagrał stawką w wysokości 25 PLN. Możliwa wygrana w przypadku poprawnego rozstrzygnięcia całego kuponu to 201,52 PLN już po odliczeniu 12% podatku bukmacherskiego.

Promocja cashout bukmachera polskiego Fortuna

Gracz zagrał kupon u bukmachera Fortuna, który umożliwia klientom opcję early cashout. Jeżeli pojawi się taka opcja, klient może zamknąć kupon przed jego rozstrzygnięciem. Podobnie jest w przypadku naszego przykładu, gdzie cash out może wynieść 45,14 PLN. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy kliknąć przycisk „Wypłać”, przy którym widnieje deklarowana przez bukmachera kwota cashoutu.

Którzy bukmacherzy mają cashout?

Funkcja cashout jest dostępna u większości legalnych polskich bukmacherów. Niezależnie od tego, czy obstawiasz piłkę nożną, a może CSGO, możesz spotkać się z opcją wcześniejszego zamknięcia kuponu. Pomiędzy poszczególnymi bukmacherami mogą występować pewne różnice w rozliczaniu i dostępności funkcji cash out. Dlatego przygotowaliśmy dla Was tabelkę ze wszystkimi zakładami bukmacherskimi, które mają taką funkcję w swojej ofercie.

Legalny polski bukmacherCzy cashout jest dostępny?Jakie zakłady obejmuje?
BetclicTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
BetfanTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
BetxTakAKO, przedmeczowe, na żywo
ETOTOTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
eWinnerTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
forBETTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
FortunaTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
LV BETTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
PZBukTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
STSTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
SuperbetTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
NoblebetTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
TOTALbetTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo
TotolotekTakSOLO, AKO, przedmeczowe, na żywo

Warto pamiętać, by na bieżąco sprawdzać warunki cashoutu u bukmacherów, z których usług korzystasz. Nie zawsze funkcja ta działa w ten sam sposób. Z tego powodu warto zarówno przed, jak i w trakcie trwania rozstrzygnięć, obserwować dostępność funkcji. Kwota cash-out zależy najczęściej od kilku zmiennych, a chodzi o matematyczne szanse na pozytywne rozstrzygnięcie danego kuponu. Nie należy zapominać, że bukmacherzy muszą w jakiś sposób zarabiać i nie mogą rozdawać „na lewo i prawo” opcji cashout. Co nie zmienia faktu, że gracze chętnie wypatrują otrzymania możliwości wcześniejszego zamknięcia kuponu.

FAQ

I tak, i nie. Z jednej strony możesz uratować swój kupon przed porażką i utratą wpłaconej stawki. Jednocześnie zyskasz wtedy część potencjalnej wygranej. Ma to sens, jeśli z Twoich analiz wynika, iż cały kupon AKO może być przegrany. Taka opcja wiąże się jednak z ryzykiem utraty większej wygranej. Dlatego nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie.

Teoretycznie tak, chyba że regulamin promocji i danego bukmachera mówi inaczej, a podczas bonusów jest to wielce prawdopodobne, dlatego zalecamy zapoznać się z regulaminem i wytycznymi danego bonusu.

Dodaj komentarz

0