Fortuna podatek od wygranej

Podatek od wygranej u legalnego bukmachera Fortuna

Przed zarejestrowaniem nowego konta na stronie konkretnego usługodawcy, koniecznie musisz zrozumieć, że każdy legalny buk musi naliczyć określoną kwotę podatku. Ma to zastosowanie nie tylko w przypadku każdego postawionego kuponu, ale też każdej pojedynczej wygranej powyżej 2280 zł. Ta informacja jest szczególnie ważna dla graczy, którzy dopiero zaczynają obstawiać. Sprawdzamy, jak wyglądają kwestie podatkowe w Fortuna i czy buk ma w swojej ofercie bonus na zakłady wolne od podatku.

Fortuna podatek – 12% za postawiony kupon

Poruszając kwestie związane z płaceniem podatków przez dostawców usług działających legalnie na terytorium naszego kraju, należy w pierwszej kolejności wspomnieć, że opłaty te reguluje stosowna ustawa. Dokładnie rzecz ujmując, dotyczy to ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 847). Ten dokument jest odpowiedzialny za przymus opłacania podatków od każdego zawartego przez gracza kuponu lub wygranej powyżej kwoty 2280 zł.

Najważniejszą informacją w tym zakresie jest to, że użytkownicy witryn bukmacherskich nie muszą sami płacić podatków. Jest to automatycznie odliczane po zakończeniu zawierania kuponu. W Fortunie użytkownicy mogą zauważyć przed zawarciem kuponu, ile pieniędzy z postawionej kwoty zostanie poświęcona na rzecz podatku 12%. Oczywiście buk odlicza też tę kwotę od razu od wygranej, którą uzyskać może użytkownik.

Podatek 12% od każdej wygranej u bukmachera Fortuna - zobacz jak wygląda kupon

Fortuna podatek – 10% od wygranej

Jak wygląda Fortuna podatek od wygranych? Co prawda informowaliśmy o tym już wyżej, ale jeszcze raz wspomnimy, że 12% podatku od zawierania określonych kuponów to nie wszystko, co czeka gracza w kwestii opodatkowania bukmacherów online przez nasze państwo. Użytkownicy będą bowiem musieli się liczyć dodatkowo z 10% podatku od wygranej, o ile przekroczy ona kwotę 2280 zł. Przy tym trzeba jednak pamiętać, że podatek nie musi być odliczany przez użytkownika, ponieważ taki obowiązek spoczywa na bukmacherach online. 

Warto wiedzieć o fakcie, że nie wszyscy usługodawcy online w Polsce od razu informują gracza o tym, jak będzie wyglądała ewentualna wygrana po odliczeniu kolejno 12% i 10% podatku. W przypadku Fortuny informacja na temat wygranej nie jest oczywista, ponieważ ukrywa się ona pod nazwą „ekstra podatek”. Ekstra podatek Fortuna Może wprowadzić w błąd początkujących graczy, którzy nie będą wiedzieli, z czego wynika jego kwota. Po przekroczeniu 2280 zł wygranej na kuponie, odpowiednia kwota podlegająca odliczeniu zostanie pokazana właśnie przy „ekstra podatku”.

Jak rozliczyć się z fiskusem po wygranej w Fortuna?

Co szczególnie ważne, podatek od zakładów bukmacherskich, który gracz musi zapłacić przy zawieraniu kuponu, jest odliczany w sposób automatyczny przez Fortunę. Najlepiej będzie to zaprezentować na konkretnym przykładzie. Obstawiając 50 zł na remis w meczu finału Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem i Realem Madryt przy kursie 3,55, gracz wygra 156,2 zł. Kwota widoczna obok napisu „EWK” to kwota pomniejszona o podatek 12%.

Jak rozliczyć się z fiskusem po wygranej w Fortuna - przykład liga mistrzów

Jak w takim razie prezentuje się odliczanie 10% podatku od wygranej powyżej 2280 zł? W Fortunie gracz nie może niestety liczyć na widoczną informację przed zawarciem kuponu, że kwota ewentualnej wygranej została pomniejszona. Można jednak zauważyć, że po wpisaniu stawki dającej szansę użytkownikowi na wygranie powyżej 2280 zł, na kuponie pojawi się napis „Ekstra podatek”. Jest to oczywiście kwota wspomnianego wyżej podatku. Odnosząc się do konkretnego przykładu, zawierając zakład ze stawką 1000 zł z kursem 3,55 na remis w meczu Real Madryt – Liverpool, gracz wygra 2811,6 zł. Jak widać, kwota podana przy „EWK” to nie jest ostateczna wygrana.

Granie w Fortuna a PIT

Niektórzy gracze mogą dodatkowo zastanawiać się nad tym, czy spoczywa na nich obowiązek wykazywania wygranych i podatków w rocznej deklaracji PIT. Bez obaw jednak, użytkownicy serwisów bukmacherskich nie muszą zajmować się takimi rzeczami. Obydwa rodzaje podatków, czyli 10% od wygranej oraz 12% od zawarcia kuponu, są odprowadzane i wykazywane w deklaracji PIT przez bukmacherów online. To samo znajduje oczywiście zastosowanie w przypadku Fortuny.

Oferta promocyjna – gra bez podatku

Promocja u bukmachera Fortuna gra bez podatku LIVE 24 na 7

Nie da się ukryć, że tracenie kolejno 12% i 10% kwoty przy wygranej przewyższającej 2280 zł to spory cios dla wielu graczy. Przez to niektórzy bukmacherzy online decydują się czasami na wprowadzenia specjalnej oferty polegającej na wprowadzenie gry bez podatku. Użytkownicy mogą w ten sposób pozwolić sobie na zwiększenie wygranej. Oferty tego rodzaju mają specjalny charakter i często dotyczą jedynie określonych spotkań, ale można też spotkać je jako element bonusu powitalnego. Bukmacherzy niechętnie wprowadzają tego typu promocje do swojej oferty, ponieważ, tak czy siak, muszą odprowadzić wyżej wspomniane podatki.

Jak w takim razie prezentują się zakłady bez podatku w Fortunie? Bukmacher oferuje swoim graczom specjalną ofertę, która pozwala na zawieranie zakładów bez konieczności opłacania podatków. Wartość wygranych zwiększona zostaje o 14%. Promocja Fortuna bez podatku nosi nazwę Fortuna Happy Hours graj bez podatku. Może zostać wykorzystana przez użytkowników na zakłady przedmeczowe i na żywo w soboty i niedziele od godziny 12:00 do 15:00. Zawarty kupon musi mieć minimalną liczbę zdarzeń 3 oraz minimalny kurs każdego zdarzenia 1,30. Minimalna stawka kupony wynosi 2 zł.

FAQ

Użytkownicy muszą opłacić podatek 12% od zawarcia kuponu oraz 10% od pojedynczej wygranej przewyższającej kwotę 2280 zł.

Aby ominąć płacenie podatku w Fortunie, gracze mogą skorzystać z promocji Happy Hours graj bez podatku.

Gra bez podatku w Fortunie jest dostępna dla wszystkich graczy zawierających zakłady przez stronę internetową, aplikację lub w punktach naziemnych.

Dodaj komentarz

0