STS podatek od wygranej

Podatek od wygranej u bukmachera STS, obstawiaj legalne

Zanim zdecydujecie się na skorzystanie z oferty konkretnego legalnego bukmachera online w Polsce, musicie wiedzieć, że usługodawcy muszą pobierać podatek za postawiony kupon oraz za wysokie wygrane. Jest to istotna informacja szczególnie dla początkujących graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się ze światem bukmacherki. Poniżej przedstawiamy, jak wyglądają podatki w bukmachera STS, czyli jednego z najbardziej popularnych buków w naszym kraju.

STS podatek – 12% za postawiony kupon

Kupon u legalnego bukmachera STS, obstawiaj i płać podatek

Najbardziej istotna informacja związana z opodatkowaniem bukmacherów to fakt, że tego typu opłaty regulowane są przez odpowiednią ustawę z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 847). To właśnie ze względu na tę ustawę gracze stawiający zakłady u każdego bukmachera operującego legalnie w Polsce muszą odprowadzać podatek za postawiony kupon.

Co szczególnie ważne, typerzy nie muszą we własnym zakresie odprowadzać podatku. Dzieje się to automatycznie w momencie, gdy dochodzi do zawarcia kuponu. Podczas zawierania kuponu w STS znajdziecie także odpowiednią informację na temat tego, ile pieniędzy stawiacie, ile wynosi podatek oraz ile będzie wynosić ewentualna wygrana.

Podatek STS – 10% od wygranej

12% za postawiony kupon to nie jedyna podstawa opodatkowania, która czeka graczy w świecie bukmacherki. Każdy legalnie operujący usługodawca w naszym kraju jest bowiem dodatkowo zobowiązany do odprowadzania 10% od pojedynczej wygranej w przypadku, gdy przekracza ona 2280 zł.

Jak wygląda STS podatek od wygranej? Podobnie jak w powyższym przypadku, także tutaj gracz nie jest zmuszony do odprowadzania podatku we własnym zakresie. Kwota zostaje automatyczne pobrana po rozliczeniu wygranej. Aby uniknąć podwójnego opodatkowania, warto zastanowić się nad zawarciem kilku kuponów, których wygrana nie przekroczy 2280 zł. Do tego trzeba pamiętać, aby nie zawierać kuponów z wygraną tylko delikatnie przekraczającą ten próg, ponieważ minimalna kwota podatku wynosić będzie aż 228 zł.

Jak rozliczyć się z fiskusem po wygranej w STS?

Obstawiaj legalne mecze u bukmachera STS i wypłacaj wygraną

Podatek od zakładów bukmacherskich rozliczany jest w sposób automatyczny. W praktyce oznacza to, że przed zawarciem kuponu w STS, gracz zostanie poinformowany o tym, jaka kwota wygranej czeka go po opłaceniu podatku. Przykładowo, stawiając 5 zł na remis w meczu z kursem 3,73, zamiast 18,65 zł, gracz wygra 16,41 zł. 12% podatku stanowi w tym przypadku kwotę w wysokości 2,24 zł.

Podobnie sytuacja wygląda w momencie, gdy gracz zdecyduje się na postawienie kuponu z wygraną przekraczającą kwotę 2280 zł. Przykładowo, stawiając 750 zł na remis w meczu z kursem 3,76, wygrana bez podatków wyniosłaby 2820 zł. Po odliczeniu 12% podatku za zawarcie kuponu i 10% za wygraną całość wynosić będzie 2233,44 zł. STS podaje na kuponie jedynie kwotę po odliczeniu 12% podatku, a kwota za wygraną odliczana jest dopiero po uzyskaniu wygranej.

Granie w STS a PIT

Pewnie wielu z Was zastanawia się w tym momencie, czy gra u bukmachera online wiąże się z koniecznością uwzględnienia wygranej w składanej corocznie deklaracji PIT. Na szczęście typerzy nie są zmuszani do tej czynności. Zarówno w przypadku 12% podatku od zawierania kuponów, jak i w przypadku 10% podatku od ewentualnej wygranej, gracz nie ma obowiązku wykazywania wygranych w deklaracji PIT. Kwestia rozliczenia tych elementów leży w całości po stronie STS.

Oferta promocyjna – gra bez podatku

Ze względu na fakt, że podatki potrafią zabrać sporą część wygranej już na starcie, wielu bukmacherów online w Polsce decyduje się od czasu do czasu na wprowadzenie gry bez podatku. Jest to jednak specjalna oferta, która zazwyczaj obowiązuje tylko przez określoną ilość dni lub objęta jest dodatkowymi wymaganiami. Wynika to z faktu, że podatek musi być odprowadzony w przypadku każdego zawartego kuponu. Przez to w praktyce bukmacher ma obowiązek jego opłaty.

Na ten moment gra bez podatku w STS nie jest dostępna. Promocja nie jest częścią bonusu powitalnego, ani nie stanowi osobnej oferty. Niestety, STS rzadko decyduje się na wprowadzenie możliwości skorzystania z gry bez podatku w swoim serwisie. W pewnym stopniu jest to rekompensowane przez wysokie kursy na popularne wydarzenia u tego buka. Gry bez podatku najczęściej możemy spodziewać się u tego buka w momencie, gdy nadchodzi szczególnie istotne wydarzenie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportowych. Przykładowo są to finał Mistrzostw Świata lub finał Ligi Mistrzów w piłce nożnej.

FAQ

Gracz musi zapłacić 12% przy zawieraniu kuponu oraz 10% od wygranej, jeśli przekracza ona 2280 zł.

Gracz może skorzystać z okazjonalnej promocji w formie gry bez podatku lub zawierać kupony z wygraną poniżej 2280 zł.

Dodaj komentarz

0